350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 584
[Rechten] Iurisprudentia restituta
-sive index chronologicus in totum iuris Iustinianaei corpus. Abraham Wieling. Amsterdam, Janssonius-Waesbergius, 1727. (13), xciv,400,199,278 p. Gegraveerd frontispice. Perkament met blindstempeling, titel in inkt op rug.-
€ 70 - € 120
kavel: 585
[Ornithologie] La Volière des dames
-Charles Malo. Parijs, Janet. 7,5 x 11,5 cm. 198 p. Met 12 handgekleurde gravures van vogels. Oorspr. omslag, verguld op snede, in cassette + Guirlande de flore. Charles Malo. 7,5 x 11,5 cm. 216 p. Handgekleurde gegraveerde titelpagina en 15 handgekleurde gravures. Oorspr. omslag, verguld op snede, in cassette met titel verguld op rug. Voorplat met vlek aan bovenrand.-

verkocht € 220.00
kavel: 586
[Schrijnwerk-gravures door Chrispijn de Passe II] Schrinwerckers winckel
-waer in begrepen sijn de principaelste stucken der schrinwewrckers const fondamentelick gestelt ende mit nieuwe inventien verciert door Chrispinum Passeum Juni. Officina arcularia (...). Boutique menuserie (...). Schriner Laden (...). Amsterdam, In Officina Chrispini Passei impressum, 1642, volledig gegraveerd, met titel in het Latijn, Frans, Duits en Nederlands en 17 (van 27) platen + 14 EXTRA platen door/ naar o.a. Paulus van Vianen (2x, fonteinen), P. Vinckbooms (opstanden van huizen, complete set van 6 platen) en M.H. Keyser, en nog 2 kleinere EXTRA platen, 19de-eeuws halfperkament, folio.-

verkocht € 300.00
kavel: 587
Vier verhaalen, van een dag, eene nacht, een morgen en een avond
-of de verrasingen der liefde. Oorsponglyk in het engelsch beschreven, en uit het Fransch vertaald. Met vier plaaten. Amsterdam, Gebrand Roos, 1805. 228 p. In (later?) 19e eeuws halfperkament. 4to. Met 4 gravures en 4 proefgravures voor de lettering. -

verkocht € 450.00
kavel: 588
Nederlandsche Historie,
-behelsende de Staat van de Nederlandsche Kerk voor de Hervorming, mitsgaders de eerste veranderingen in den Godsdienst en Leere (...) voor en tot de tijden toe van Carel de V. M. Zueris van Boxhorn. Hier is by gevoeght den Nederlandschen Sulpitius van Jacobus Baselius [2 delen in een band] (...) Vermeerdert met een voorreden (...) door Melchior Leydekker. Utrecht, Hermannus Ribbius, 1700.-

verkocht € 120.00
kavel: 589
Der Grieken en Romeynen Krygs-handel
-Ofte Beschrijvinge v.d. Griekse en Roomse land-militie, waer onder vele outheden dier volkeren vertoont worden, begrepen in ses boeken. Johan, vry-Heer van Paffenrode. Leiden, Pieter vander Meersche, 1686. (26),392,(16) p. Geïll. frontispice, compleet met 28 gravures, waarvan 3 uitslaand, 21 in de tekst en 4 over de volle pagina. Halfleer, titel verguld op rug. Folio.-
€ 200 - € 400
kavel: 592
Het leeven en bedryf van Cesar Borgia
-Hartog van Valentinois. [Door Tomaso Tomasi]. Uyt het Italiaansch vertaalt door W.B. [Willem Blaauw]. Met konst-printen en een naauwkeurig register verrykt. Leiden, Dirck Haak, 1711. Compleet met 2 delen in 1 band. (8),251,(13), 275,(17) p. Gegraveerd frontispice, 8 gravures over de volle pagina p. Perkament, titel in inkt op rug. 8vo.-
€ 200 - € 400
kavel: 593
[Religieuze gezangen] 4 werken: (1) Grondig onderwys in de Gregoriaansche
-choorzang of coraal, nevens enige aanmerkingen over de zang-konst, bestaande in dertien lessen, ten dienste der beminnaars en beminnaressen dezzes gezangs, en wel bijzonderlyk der organisten. In het licht gegeeven door J.F. Jürrns, organist en musiek-meester in Amsteldam. Amsterdam, F.J. van Tetroode, "voor rekening van den autheur", 1789, 4,(2),50 p., met bladmuziekvoorbeelden, met alleen het kartonnen achterplat van de contemporaine band bewaard, 4to.-

verkocht € 70.00
kavel: 594
[Vaccinatie tegen pokken. Exemplaar op groot papier] Trattato di vaccinazione
-Con osservazioni sul giavardo e vajuolo pecorino. Del dottore Luigi Sacco. Milaan, Mussi, 1809, 223,(2) p., met stippelgegraveerd portret van Dr. Jenner, gegraveerd portret van Sacco in de vorm van een medaillon en 4 fraai handgekleurde, uitslaande gegraveerde platen met afbeeldingen van huidziekten bij vee (3x) en bij mensen, contemporain halfleer met vergulde rug, groot 4to. -

verkocht € 420.00
kavel: 595
Beschryving der heidensche goden en godinnen
-Getogen uit de Fabelschryveren en Oude Dichteren. David van Hoogstraaten. Amsterdam, Nicolaas ten Hoorn, 1716. (8), 261, (31) p. Perkament met blindstempeling. Geïll. frontispice, met 15 gravures. Klein 8vo. Perkament op platten losgaand, deel pp. watervlekkig, enkele pp. nagenoeg los + Vermakelyke oraculen ofte kortswylige voorzeggingen. Uyt den Francoyschen in onze Nederlandsche taale overgezet. J.W. Luder. Deventer, Jurr. Philip de Lange, ca. 1795. (10), 71 fol. Geïll. frontispice. Oorspr. perkamenten omslag. 12mo + De beeldsprakigen bijbel met vier honderd vercieringen. Rotterdam, Wijnhoven Hendriksen, ca. 1820. Derde druk. (1), 102 p. Gegraveerde titelpagina. Kartonnen bandje, 16 x 10 cm. Bandje slordig, beschadigd aan rug, blok los in bandje.-

verkocht € 180.00