350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

kavel: 402
[Lodewijk XIII] Histoire du Temps
-Ou les Trois Véritez, Historiques, Politiques et Chrestiennes. Sur les affaires du temps. L.G.C.D.R. [= Louis Garon conseiller du roi]. Cologne, Pierre Marteau, 1686.-

verkocht € 60.00
kavel: 403
[Botanica] (1) Atlas der Pflanzengeographie über alle Theile der Erde
-für Freunde und Lehrer der Botanik un Geographie. Ludwig Rudolph. Berlin, Nicolaischen Buchhandlung, 1852. Oblong folio, gekartonneerd, geïll. frontispice met getinte litho van A. Klaus. 12 tekstbladen en 9 kleurenlitho's. Band en tekstbladen gebruind. Litho's goed. (2) Prodomus Monographiae Scitaminearum. Paulo Horaninow. St. Petersburg, 1862. Folio, papieren omslag met titel, titelblad, 45 pp. en compleet met 4 uitslaande litho's door A. Munster naar Ovsiannikov. Omslag beschadigd. De platen goed. (3) Le Specie dei Cotoni descritte di Filippo Parlatore. Tavole. Firenze, Stamperia Reale, 1866. Olifantsfolio, gekartonneerd en compleet met titel, verklarende tekst, 1 pp. en 6 platen, waarvan 5 in chromolitho. De platen los in het omslag.-

verkocht € 220.00
kavel: 404
[Publicaties 1803-1809] Publicaties, verordeningen, instructies, notificaties en besluiten
-3 delen, gebrocheerd. O.a.: Publicatie betrekkelijk het Reglement op de Jagt en Visscheryen in Friesland. 1803. Leeuwarden, D. v.d. Sluis, 1803; Publicatie van Hun Hoog Mogende, vertegenwoordigende het Bataafsch Gemeenebest, houdende Ordonnantie eener Belasting op het Regt van Successie. 1805. De Haag, Staats-Drukkerij, 1805; Publicatie van Zijne Majesteit den Koning van Holland, Houdende eene Wet op het Stuk der Remissien (...) 1807. Den Haag, Koninklijke Staats-Drukkerij, 1807. Besluit houdende eene Wet op het Middel van het Zout. 1809. Koninklijke Staatsdrukkerij, 1809.-

verkocht € 70.00
kavel: 405
[Satire] Fantasie Capricciose
-Trasportate in sensi politici e morali di Ramigdio Glatesecha [= Giovanni Sanchez de Luna, marchese di Gagliati]. Lipsia [= Napoli], 1710. Eerste en enige editie. Klein 4to, perkament, titel op rug in hs. Title met vignet in houtsnede, (32),437,(3) pp. Italiaanse tekst. Frontispice ontbreekt, 4 ongenummerde pp. ontbreken (?). Slordige band. Zeldzaam.-

verkocht € 130.00
kavel: 406
[Atheisme. Scepticisme] Naudaeana et Patiniana
-Ou Singularitez Remarquables, prises des conversations de mess. Naudé & Patin. Paris, Florentin & Pierre Delaulne, 1701.-

verkocht € 180.00
kavel: 407
[Religie] Commentaria Posthuma in plerosque Novi Testamenti Libros
-Cuncta hactenus inedita. In duos tomos distincta. Jonas Schlichting van Bukovice. Irenopoli [= Amsterdam], Irenici Philalethii, na 1656 [= 1665]. 2 delen in een band. Klein folio, nieuwe perkamenten band en schutbladen, half-titel, titel met vignet, (18),325 en (4),427,(1) pp. + 3 indexen.-

verkocht € 180.00
kavel: 408
[Emblemata] Lucretia, ofte Het beeld der eerbaerheydt
-(...) Midtsgaders de deughde van Pub. Cornel. Scipio, bewesen aen een Spaensche edel-juffer van Carthago, die hy haren bruydegom wederom vereerde. Amsterdam, Dirck Pietersz. (Pers), 1624. 4to. (12), 81,(3) p. Met titelplaat en 3 andere platen. Samengebonden met: Ionas de Straf-Prediker: van Gode afgesonden, om die van Ninive tot boete ende beteringe des levens op te wecken (...) In dicht gesteld door Theod. Petrejum. P. Amsterdam, Dirck Pietersz, 1623. (8), 88, (4) pp. Titelplaat en 2 andere platen. Halfleer. Rug deel los aan bovenzijde, vochtvlek in rechtermarge op enkele pagina's in het boek. -

verkocht € 280.00
kavel: 409
[Vlinders] Les Papillons
-Métamorphoses terrestres des peuples de l'air. Par Amédee Varin. Texte par Eug. Nus et Antony Meray. Parijs, G. de Gonet, 1852. (4),232,(4); (4),258,(4) p., 34 handgekleurde, houtgegraveerde platen. 4to, groen halflinnen.-

verkocht € 500.00
kavel: 410
[Plakkaten etc. Vrijmetselarij] Twee items: (1) (Verbod op het bijwonen van vergaderingen)
-Letterdruk plakkaat, Den Haag, Paulus en Isaac Scheltus, 1735, met houtsnede topvignet en initiaal, bladmaat 41,5 x 32 cm.-

verkocht € 220.00
kavel: 411
Lot van 15 letterdruk plakkaten en ander vnl. enkelblads drukwerk,
-1750 tot begin 20ste eeuw, diverse formaten.-
€ 100 - € 200