1-84 Kinderboeken

kavel: 11
Dick Bruna (1927-2017)
-Lieve oma Pluis. Mercis, Amsterdam, 1996. Met opdracht 'Voor kleine Wapiti, Dick Bruna' + Stichting Bevordering Hygiënische Gewoonten 1963. Jaarverslag. 8 z/w-illustraties en omslagontwerp door Bruna. Incl. twee ansichtkaartjes en 2 servetten; telkens een van Wim Boost en een van Dick Bruna + tentoonstellingskaart Dick Bruna Kinderboekjes, Galerie Inart, 1975. -

verkocht € 90.00
kavel: 12
Uitgeverij J. Vlieger, Amsterdam e.a.
-Het eekhoorntje. 6 eenzijdig bedrukte litho's, ca. 1870. Rug hersteld + Hansje Knipperdolletje. Met 8 gekleurde plaatjes. 8 p. Ca. 1882 + uit dezelfde reeks: Jaapje sta stil; Daar komt Paul Jonas aan; Och Jantje wil niet huilen; Dit is de Sleutel van den Bibelebomschen Berg + Het Bankbillet. Vertellingen voor Jongens en Meisjes met gekleurde Plaatjes. Ca. 1885 + Roodkapje. Met ingeplakte prentjes (2 ontbreken) - en 2 andere. Toegevoegd: Kinderpreeken door D. Broedelet. Voorburg, A.M. Broedelet, 1847 en 5 andere 19e-eeuwse kinderboeken.-

verkocht € 70.00
kavel: 13
[Jongensboeken] Leonard Roggeveen + Chris van Abkoude + Johan Kievit
-De ongeloofelijke avonturen van Bram Vingerling. Leonard Roggeveen. 1e druk. Van Goor & zn., 1927. Wat sleets aan randen + Het geheim van het oude horloge, 1e druk, 1928 - en 8 andere van Leonard Roggeveen + Pietje Bell in Amerika. Chris van Abkoude. Illustraties van D.A. Bueno de Mesquita. Alkmaar, Kluitman, 1929 - en 5 andere uit de reeks, alle vroege drukken - en 2 doubletten + De zoon van Dik Trom. Valkhoff, (1907). Ills. Jan Sluyters - en 3 andere 1e drukken van Dik Trom + Doodverklaard. J.B. Schuil. Becht, 1927. Wat roestvlekkig - en 4 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 14
[Sinterklaas] Jaap Ravelli (1916-2011)
-Sinterklaas aan boord van zijn stoomboot. Tegel, keramiek, Unica, ca. 1980. Signatuur en stempelmerk en titel "De goed-heilig man" aan achterzijde. Uitvoering eigen atelier.-

verkocht € 200.00
kavel: 15
[Monki, In de Soete Suikerbol e.a.] Avonturen van Monki in Afrika
-Spaarnestad, 1948. 64 pp. Geniet. Net ex. + Monki op Bali, 1950 + Monki's reis om de wereld. 50 avonturen in Afrika, 1937. Rug en platten met gebruikssporen, stempel op titelp. + In de Soete Suikerbol. W.G. van de Hulst. Herdruk De Standaard, dl. 1-7, ca. 1950 + Klaas. Een Sinterklaasverhaal van W.G. van de Hulst met tekeningen van W.G. van de Hulst junior. Amsterdam, Ploegsma, 1945. Net ex. - en 7 andere. Toegevoegd: twee kaartjes Bruintje Beer, uitg. E.H. & Co, ca. 1931. Gelopen - en krantenknipsels m.b.t. In de Soete Suikerbol.-

verkocht € 180.00
kavel: 16
[Hieronymus van Alphen] Kleine Gedigten voor kinderen
-3 delen. Utregt, Wed. Jan van Terveen en Zoon, 1781-82. Klein 8vo, leer, titel op rug, platten met florale randbordure in goudopdruk, gemarmerde schutbladen, titels met vignet, 32-61-104 pp., doorlopend genummerd. Compleet met 66 kopergravures met kindervoorstellingen door J. Punt en M. Salieth naar J. Buys. Bandjes met beschadigingen, enkele platten los en een plat ontbreekt. Div. schutbladen en een titelblad met besch., een kopergravure beschadigd. Meerdere vlekjes; de tekst en set van 3 compleet. Gekocht als bezichtigd met alle feilen. Zeer schaarse uitgave.-

verkocht € 140.00
kavel: 17
Lot van 5: (1) De Tweelingbroeders of de hut in het gebergte
-Met platen. Kl. 8vo, blauw gekartonneerd met blindgestempeld wapen op de platten, titel met groot vignet in kopergravure door D. Sluyter naar J. Steyn. Amsterdam, Schalekamp, Van de Grampel en Bakker, 1839. IV,78,(2) pp. en 2 gravures over de volle pagina. (2) Fabelboekje voor de Jeugd door Oom Hendrik. Schiedam, H.A.M. Roelants, [1863]. Groen papieren omslag in later kaftje, 14 pp. en 6 gekleurde plaatjes. (3) Lentebloemen, een letterkransje voor de jeugd. Bijeenverzameld uit het Tijdschrift Philarete. Amsterdam, J. van der Beek, 1841, halflinnen, 216 pp. en 3 gravures. (4) De Jeugd van Koning Hendrik. De heldin der barrikade. Ponson du Terrail. Rotterdam, J. Bergé, 1869. 328 pp. (5) De Savoijaard. Franz Hoffmann e.a. Met plaatjes. Amsterdam, J. Vlieger, z.j. 115,(1) pp.-

verkocht € 60.00
kavel: 18
[Prentenboeken] Een nieuw boek voor moeders, om de kinderen al spelende te leeren
-[Niklaus Bohny]. Vierde druk. Arnhem, D.A. Thieme en H.A. Tjeenk Willink, ca. 1850. In blinde halflinnen band met gemarmerde platten. Enkele rest. in marge, vrij goed ex. + De Visscher en zijne Vrouw. Mevr. C. Broers-de Jonge. Fabrieksprentenboek, ca. 1915. Met merktekentje BJG 29 in de voorplaat. Achterzijde reclame voor H. Weijland, kleding, den Helder + Lief Leed. [Idem] + Asschepoester. C. Broers-de Jonge. 6 p. Uitg. onbek., ca. 1900 + Vroolijke Kinderdijd, zonder auteur of uitgever. 6 p. Deels ingekleurd. Achterzijde reclame Bernard Vroom Oude Ebbingestraat 66 [Groningen] - en Oom Tommy's Gevederde Vrienden. Kleurboek met Verf. Kleurboek, 8 p. met 6 uitsparingen waarachter 6 kleuren verf.-
€ 70 - € 120
kavel: 19
[Naslag] Forum Catalogue 100: The Children's World of Learning 1480-1880
-11 delen. 't Goy-Houten, Forum, 1994-2001. Complete set met prijslijsten. Een deel met aant. in pen + The Dartons: Publishers of Educational Aids, Pastimes & Juvenile Ephemera 1787-1876. Jill Shefrin. Los Angeles, Cotsen Occasional Press, 2009. Gebonden met stofomslag - en The Beatrix Potter Collection of Lloyd Cotsen. Margit Sperling Cotsen. Idem, 2004.-

verkocht € 120.00
kavel: 20
[Panorama Boeken] Kijkjes in de Wildernis
-Amsterdam, Jacs. G. Robbers, ca. 1890. Panorama Boeken nr. 6. Gebonden als leporello met 10 gelith. platen.-

verkocht € 190.00