1-84 Kinderboeken

kavel: 31
[Prentenboeken] Bamse. Louis Mou. En lille bjørneunges eventyr
-Kopenhagen, Henrik Koppels Forlag, ca. 1920. 1e druk. Leporello in 8 volp. kleurenills., in halflinnen. Oblong, folio + Norsk Dyrebilledbok av Gumind Stenersen. Kristiania, N.W. Damm & Son, 1923 - en 2 andere soortgelijke, met gebruikssporen. Toegevoegd: Wilhelm Busch. Sechs Geschichten für Neffen und Nichten. München, Bassermann'sche Verlagsbuchhandlung, 1938. 25-30 Tauzend. Geb. met stofomslag.-

verkocht € 80.00
kavel: 32
Zedelyke Tooneelspellen, geschikt voor de Opvoeding der Jeugd
-[Alexandre Guillaume Mouslier de Moissy]. Amsterdam, Hendrik Gartman, 1777. 2 delen in een band. Kl. 8vo, halfleer, titel op rug in rood en goudopdruk, titel met vignet, (6),214; (4),336=236 pp. compleet met talrijke geïll. kopergravures boven de titels der toneelstukken. De gekartonneerde platten geschaafd, verder een goed ex. in eerste druk.-

verkocht € 80.00
kavel: 33
Omnibus. Nederlandsch prentenboek voor jongens en meisjes
-Door Claudius (= J.P. de Keyser). Den Haag, K. Fuhri, 1850, compleet in 6 delen in een band, (4),15 (inleiding); 64; 64; 64; 96; 96 p., 1800 houtgegraveerde illustraties, contemporain karton, groot 4to.-

verkocht € 120.00
kavel: 34
St. Nikolaas geschenk aan de jeugd
-door Mr. E.J.B. Schonck. Amsterdam, bij W. Brave op den Nieuwendijk, [1810]. (4) 124 p. met 6 platen. In contemp. gemarmerd karton, rug ontbreekt. Versozijde voorplat signatuur en tekening door eerste bezitter, gedateerd 1816.-

verkocht € 110.00
kavel: 35
[Prentenboeken] Jaapje sta stil. Met 8 gekleurde plaatjes
-Amsterdam, J. Vlieger, ca. 1885 + Onze Huisdieren. 8 p. + Kinderspelen. 6 p. + Michiel Adriaanz de Ruiter. F.H. van Leent + Blijde Jeugd. F.H. van Leent. Alle Amsterdam, J. Vlieger, ca. 1882-1895. Met: Beroepen & Bedrijven. Groningen, W.R. Casparie, ca. 1885. 16 p. + De locomotief en de trekschuit. Haarlem, J.J. van Brederode. Reeks Nieuwe fabelboekjes door A. de Graaf - en Nederlandsche Prentboeken voor de Jeugd. Oom Jan. Fanny Reston. Haarlem, I. de Haan, ca. 1880.-

verkocht € 70.00
kavel: 36
[ABC-boek] Alphabet van wapens en vlaggen
-Geen plaats, uitgever en datum, ca. 1875. (16) p. (incl. omslag). Gelithografeerde wapens in kleur, goud en zilver, orig. gelithografeerd omslag. ABC-boekje met afbeeldingen van wapens en vlaggen met aan de andere zijde tekst. Met: Vriend Sik. De geschiedenis van Jan en zijn bok. P. Louwerse. Alkmaar, P. Kluitman, 1882. Scheurtje aan onderzijde, rug verstevigd met 19e-eeuws papier + Robinson Crusoë. Bussum, J.A. Sleeswijk, (ca. 1900). 13,(1) p. (incl. omslag), met 6 chromolithografische illustraties over de volledige pagina en monochrome illustraties in de tekst, oorspronkelijk omslag, 4to - toegevoegd: Johanna's Prentenboek. De geschiedenis van een trouwen hond. Jan Leendertz, Amsterdam, ca. 1885. Voor- en achterplat aangetast door papiervraat en los, intern goed.-

verkocht € 90.00
kavel: 37
[Uitgeverij J. Vlieger] Uit het leven der Wilde Dieren
-Amsterdam, J. Vlieger, ca. 1880. 11 p. met 12 platen. 4to, halflinnen. Platten los bij ruglinnen, zonder verdere beschadiging + Kom aan het venster: rijmpjes voor kinderen door George. Amsterdam, J. Vlieger, 1881. 12 p. 6 eenzijdig bedrukte pagina's - en 3 andere van Vlieger.-

verkocht € 60.00
kavel: 38
[ABC-boek] Nieuw Groot ABC Boek
-Zeer bekwaam voor de jonge kinderen te leeren. Zutphen, W.C. Wansleven, ca. 1850. 8vo. 16 p. In contemporain blind papieren bandje. Net exemplaar.-

verkocht € 70.00
kavel: 39
[ABC-boek] Lief ABC
-Met gekleurde plaatjes. Titelpagina: Nieuw Prent ABC. Voor de lieve jeugd. Amsterdam, D. Allart, ca. 1860. 14 p. 25 handgekl. houtsnede ills. in orig. bedrukt papieren omslag, 12mo.-

verkocht € 400.00
kavel: 40
[ABC-boek] AB Prentgeschenk voor lieve kinderen
-Amsterdam, G. Theod. Bom, ca. 1850. Met 26 handgekl. houtsnede ills. Kl. 8vo, orig. bedrukt papieren bandje.-

verkocht € 300.00