1-84 Kinderboeken

kavel: 41
De Pleegmoeder, en andere gedichtjes
-voor mijne vriendjes en vriendinnetjes door Oom Jakob. Met gekleurde plaatjes. Tweede druk. Amsterdam, P.M. van der Made. 60 p. met 5 gekl. plaatjes. 8vo, in orig. bedrukt papieren bandje. Niet in PiCarta. + Pauline Gravenhorst. Welke wedaden zij deed, en hoevele vreugde zij daarom genoot. Met platen. Leyden, P.J. Trap, 1845. Platten los + Zinrijke bloempjes en beeldjes door Johannes. Amsterdam, Allart & Van der Made, ca. 1850. Achterplat ontbreekt + Paul, of de gevolgen van vlijt: in VII hoofdstukken/ [met 8 gekleurde pl. naar de vinding van Grenier]; [uit het Frans]. Amsterdam, Wed. H. Gartman en W. van Vliet, 1819. Los in blind bandje - en 2 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 42
[Prentenboeken] Een kinderbal
-Tiel, H.C.A Campagne, ca. 1880 + De kat van den Schach van Perzië. Tiel, H.C.A. Campagne, ca. 1880. Achterzijde besch. + Peter Leeuwenhart. Groningen (?), W. Casparie, ca. 1890. Lichte papiervraat aan randen - en 3 andere.-

verkocht € 380.00
kavel: 43
Tijl Uilenspiegel
-Prentjes van Jan Rinke. Amsterdam, Vennootschap Letteren en Kunst, ca. 1925. 12 p. Zwart-wit/ kleur. Ongekleurde platen door kinderhand ingekleurd. Los in band + De Speelman van Hamelen. Vrij bewerkt naar Robert Browning's 'Pied Piper of Hamelin'. Teekeningen naar T. van Dijk. Almelo, W. Hilarius, ca. 1930. In halflinnen. Band verweerd + Jan, de Hengelaar. Uitg. onbekend, ca. 1920. 8 p. Z/w en gekl. platen. Z/w platen ingekl. door kinderhand - en 11 andere. Toegevoegd: bordspel In het Rijk der Dwergen. Gelith. opvouwbaar bord met los bijgevoegde spelregels.-

verkocht € 60.00
kavel: 44
[Beweegbare boeken] Beweegbaar prentenboek. Kinderspelen
-Amsterdam, J. Vlieger, ca. 1870. Compleet met 6 gelithografeerde platen: Schijfschieten; Johanna borduurt; Schaatsenrijden; Vliegers oplaten; Welke lieve Poppen!; Zeepbellen blazen, alle zonder beschadiging in volledig werkende staat. Rugstrookje ontbreekt, verder net exemplaar.-

verkocht € 1000.00
kavel: 45
[Russische prentenboeken] IJsco + Circus
-Samuil Marschak. Den Haag, De Baanbreker/ Servire, 1931. (24) p. 4to. Twee bij elkaar gebonden uitgaves met illustraties door Vladimir Lebedew (1891-1967). Zonder het gebonden omslag om de bundeling, maar compleet als twee bij elkaar gebonden boeken, met lijmstrookje aan rug, rugnaad en tussengezet blanco blad.-

verkocht € 200.00
kavel: 46
[Russische prentenboeken] Ben ik 't nou, of ben ik 't niet?
-Den Haag, De Baanbreker/ Servire, 1930. Ills. Konaschetwitch. Geautoriseerde Hollandsche bewerking Ljoeba Dworson en Elise Hess-Binger. 10 pp., geniet + uit dezelfde serie: Volksrijmpjes. Beide in eerste druk in bijzonder goede staat.-

verkocht € 160.00
kavel: 47
[Russische prentenboeken] De Reis door Rusland
-C. Marschak. Den Haag, De Baanbreker/ Servire, 1930. 1e druk. Ills. W. Lebedew. Geautoriseerde Hollandsche bewerking Ljoeba Dworson en Elise Hess-Binger. 10 pp., geniet + uit dezelfde serie: Het vroolijke onweer. O. Goerjan. Ills. Pokrowski. Vierde tot zesde duizendtal. Beide in bijzonder goede staat.-

verkocht € 150.00
kavel: 48
De Tuintjes
-Tekst en tekeningen van Marietje Witteveen. Rotterdam, Luctor, ca. 1950. 12 p. Oblong. -

verkocht € 180.00
kavel: 49
Goeverneur's Fabelboek
-Fabelen en Gedichtjes. Leeuwarden, Hugo Suringar, ca. 1863. Met 24 plaatjes naar Otto Eerelman + uit dezelfde reeks: Hoe langer hoe liever; Het laatjes boekje; Vertelseltjes bij moeders schoot. Alle met herstelde rug, voorplatten licht besch. aan randen + Kaatje van Heilbron. Goeverneur's Volksboeken. Leiden, A.W. Sijthoff, ca. 1899. Met 5 andere uit dezelfde serie. Deels besch. aan rug + Het mooie boek. E. Gerdes. Leiden, A.W. Sijthoff, 1883 - en 9 andere uit de reeks.-

verkocht € 70.00
kavel: 50
[Russische prentenboeken] De Gouden Blaren
-Bundeling van 3 verhalen: De Gouden Blaren, Het Vroolijke Onweer, Dieren in den winter. Brussel, De Wilde Roos, ca. 1930. Ills. Engel, Goerjan, Koeprejanow en Wyschnewetski, Fradkin en Pokrowski. 39 p. In halflinnen, in zeer goede staat + Het Vrolijke Onweer. Identiek aan voorgaande, echter met andere voorzijde en volgorde van verhalen.-

verkocht € 110.00