1-84 Kinderboeken

kavel: 51
[Russische prentenboeken] Pozar (Brand)
-Ills. Vladimir Konashevich. Leningrad, 1929. 10 p. Wat verweerd exemplaar met gebruikssporen aan rug en randen, lichte vochtschade en kleine plakbandresten aan rug.-

verkocht € 100.00
kavel: 52
[Russische prentenboeken] O glupom Myshonke (Over een koddige muis)
-Samuil Marshak. Ills. B. Lebedev. Leningrad, Detgiz, 1935. 7e druk. 8 p. Voor- en achterzijde los bij de rug, verder goed ex.-

verkocht € 380.00
kavel: 53
[Russische prentenboeken] Pro Loshadej (Over paarden)
-Moskou, GIZ, ca. 1930. 9 p. 19,5 x 15 cm. Rug deels ingesch. met sporen van tape. Verder vrij goed ex. van dit fragiele kinderboekje.-
€ 150 - € 300
kavel: 54
[Russische prentenboeken] Zverinets (In de dierentuin)
-Boris Pasternak. Moskou, 1929. 1e druk. 15,(1) p. Ills. en omslaglitho N. Kupreyanov. Minimale gebruikssporen, net exemplaar. Uiterst zeldzame eerste druk van een van de twee kinderboeken die Pasternak schreef. Niet in Lemmens/ Stommels.-

verkocht € 3800.00
kavel: 55
[Jeugd] Het graf der Spanjaarden, of Haarlem's beleg in 1572 en 1573
-4e druk. Rotterdam, D. Bolle, ca. 1900. 35 p. Oorspr. omslag. Omslag wat roestvlekkig. Vaderlandsche Volksboekjes serie 1 no. 1 + nrs. 2 t/m 6 uit dezelfde reeks + Personen en landschappen. Leesboek v/h herhalingsonderwijs (...). S. Abramsz & J. Eigenhuis. 2e druk. Amsterdam, W. Versluys, 1907. Vooromslag en titel vlekkig + Nederlandsch magazijn, ter verspreiding van algemeene en nuttige kundigheden. 1837. Amsterdam, Gebroeders Diederichs. 416 p. Voorin kl. watervlek midden onder + Humoristisch Album 1864. Rotterdam, H. Nijgh - en 3 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 56
[Jeugd] De spoorweg-waggon. Vertellingen, geschiedenis, aardrijkskunde,
-raadsels, enz. Door Oom Diederik. Met vier platen. Schiedam, H.A.M. Roelants, ca. 1852. 128 pp. Gekartonneerd oorspr. omslag met kaft van oude krant. Rug weggesleten, voorzijde los. Niet in Brinkman + Trap der Jeugd. Mij. tot Nut van 't Algemeen. 11e druk. Leiden/ Deventer/ Groningen, D. du Mortier en Zoon, J. de Lange en J. Oomkens, 1827 + Bijbelsche tafereelen voor lieve kinderen. Tweede stukje. Inhoudende: De geschiedenis van Abraham. Met 14 plaatjes. Amsterdam, F.G.L. Holst, 1851. Contemporain handgekleurd - en 10 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 57
Lot van 11: De herdersknaap uit Tyrol. Een verhaal uit de gelukkige en ongelukkige dagen
-van Maximiliaan van Mexico. 's-Hertogenbosch, L.F. van Genk, 1885. 126 pp. Oorspr. linnen. Band sleets, rug los van blok, enkele pp. ontbrekend (?) + Prenten-magazijn voor de jeugd. G. van Sandwijk. Derde jaargang. Met 4 houtsnee-gravures. Purmerende, J. Schuitemaker, 1844. Oorspr. omslag. Omslag vlekkig, rug weggesleten, intern wat gebruind + Het kerst-, het paasch- en het pinksterfeest. Drietal verhalen. 2e druk. Haarlem, J.M. Schalekamp, (1877). Oorspr. linnen. Band iets sleets, vernieuwde schutbladen - en 8 andere.-

verkocht € 150.00
kavel: 58
Lot van 13: Uit den ouden tijd. Een geschiedenis van vóor twee honderd jaren
-Naar het Engelsch van mevr. Sherwood. T.M. Looman. Amsterdam/ Pretoria, Höveker & Wormser, (1900). 47 p. Geniet, in kaftje. Niet in KB + De pruttelaar. J.J.A. Goeverneur. Amsterdam, J. Vlieger, ca. 1880. 48 p. Geniet, in kaftje. Frontispice los + De Vaderlandsche kinderen. Ter opwekking van echte Nederlandsche gevoelens voor koning en vaderland. W.A. Baars & P. Joling Oz. Sneek, F. Holtkamp, 1831. Gekartonneerd oorspr. omslag in kaftje. Rug iets vlekkig - en 10 andere.-
€ 80 - € 150
kavel: 59
[Theo van Hoytema] Twee Hanen
-H.C. Andersen. Amsterdam, C.M. van Gogh, 1898. (2) p., 20 gelithogr. platen door Th. van Hoytema. Gebonden als blokboek in orig. halflinnen, oblong 4to.-

verkocht € 160.00
kavel: 60
[Beweegbare boeken] Pictures to Amuse You
-A Book of Changing Pictures. London, Ernest Nister/ New York, E.P. Dutton & Co., ca. 1899. 8 p. met 6 chromolithografische beweegbare draaiplaten, naar ills. van Isabel Watkin. 4to.-

verkocht € 160.00