1-84 Kinderboeken

kavel: 61
[Prentenboeken] Nuttige en vermakelijke prentverbeeldingen
-met ophelderende gesprekken, kleine raadsels en charaden. Eerste en Tweede Twaalftal. Tweede druk. Rotterdam, T.J. Wijnhoven Hendriksen, 1849. 80 en 100 p. 8vo, elk met 12 handgekleurde platen. Met: De levensloop van een paard of: Waarom mag men geene dieren plagen? Met negen gekleurde platen. Naar teekeningen van Horace Vernet. Amsterdam, G. Theod. Bom, 1878. Oblong 8vo, met 8 (van 9) platen. Wat lossig in band + Het nuttigste prenteboekje voor leerzame kinderen. Amsterdam, G. Theod. Bom, ca. 1850. 8vo. 30 p. met 12 handgekl. platen.-

verkocht € 140.00
kavel: 62
Magic Picture Book/ Bilder-Zauberei/ Livre de la Magie graphique
-Duitsland, ca. 1880. 8vo. Wat afgebrokkeld aan randen, intern goed.-
€ 70 - € 120
kavel: 63
[Sinterklaas] Sint Nikolaas en zijn knecht
-Amsterdam, J. Vlieger, ca. 1887. 34 p. 8vo. Klein scheurtje aan rug, verder net exemplaar + Intocht van St. Nicolaas door A.C. Callenfels. Alkmaar, Gebr. Kluitman, ca. 1903 + Sint Nikolaas en zijn knecht door J. Schenkman. Amsterdam, J. Vlieger, 1885 (op achtergrond voorplat "J. Vlieger Boekhandel" in de plaat). Redelijk ex. met diverse taperestauraties.-

verkocht € 185.00
kavel: 64
[ABC-boeken. Zeldzaam Hebreeuws voorbeeld] Hebraïsches Buchstabier- und Lese-Buch,
-nach grammatikalischen Regeln, übereinstimmend mit den Hebraïschen Lesetabellen desselben Verfassers. Von Moses Isaac Zelle, Lehrer der Mädchenschule der israelitischen Gemeinde in Hamburg. Dritte verbesserte und vermehrte Auflage. Gedrukt te Hamburg door J.J. Halberstadt ("Auf Kosten des Herausgebers"), 1848, VI,26 p., eenvoudig contemporain halflinnen.-

verkocht € 100.00
kavel: 65
Mengelwerk in 12 schilderijen met tekst. Melanges en 12 tableaux et texte
-Turnhout, Glénisson en Van Genechten, z.d. (ca. 1844), 12 eenzijdig gelithografeerde bladen (ook de tekst in lithografie), met handgekleurde illustraties van beroepen boven een versje in rijm, oorspronkelijk bedrukt buigzaam karton, klein 8vo formaat.-

verkocht € 270.00
kavel: 66
Drie titels: (1) Zonderlinge reis van Ridder Hypocras
-Een boekje met prenten voor jongens en meisjes door West-Frisiano. Met 24 platen. Utrecht, Gebr. Van der Post, z.d. (ca. 1880), 50 p., met 24 illustraties op 12 kleurenlithografische platen, oorspronkelijk gelithografeerd omslag, oblong 8vo.-

verkocht € 160.00
kavel: 67
[ABC-boeken] Prent ABC voor de Jeugd
-Uitg. onbekend, ca. 1840. 24 handgekl. houtsnedes op 12 p. In later gemarmerd papier met bindkoordje. Niet in CBK + Nieuw ABC. Amsterdam, Theod. Bom, ca. 1853. 24 gekl. houtgrav. Titelp. ontbreekt. In orig. geïll. lompenpapieren bandje. Buijnsters, p. 155-156.-

verkocht € 280.00
kavel: 68
[ABC-boeken] Prentenboek
-Leiden, D. Noothoven van Goor, ca. 1860. 12 p. Koordgebonden, 8vo. Met 24 handgekl. gravures (2 per p.) + Prentenboek. Leiden, D. Noothoven van Goor, ca. 1860. 12 p. Koordgebonden, 8vo. Met 24 handgekl. gravures (4 per p.) en tekst. -

verkocht € 160.00
kavel: 69
[Miniatuurboeken] Voorbeelden van buitengewone edelmoedigheid voor de jeugd
-In zes vertellingen. Met plaatjes. Dordrecht, J. Zender, ca. 1830. 127 p. Titelplaat en 5 platen in de tekst. Omslag ontbreekt, gebonden met linnen bindstrookje. 34 x 57 mm.-

verkocht € 300.00
kavel: 70
10 titels: (1) 's Menschen begin, midden en einde
-Door Petronella Moens en W.H. Warnsinck. Amsterdam, Ten Brink & De Vries, 1824, X,68 p., met gegraveerde titel en 26 illustraties door J.A.R. Best naar J. van Meurs, contemporain halflinnen, klein 8vo.-

verkocht € 130.00