1-84 Kinderboeken

kavel: 71
[Zeldzame eerste druk] De kluchtige poes en het hondje
-Een tegenhanger van De kluchtige aap en het poesje. Door J.F.L. Müller. Amsterdam, J. Guijkens, z.d. (1838), 16 p., met 16 handgekleurde, gelithografeerde platen, oorspronkelijk bedrukt karton met linnen rug, oblong 16mo.-

verkocht € 150.00
kavel: 72
Lot van 10: Klimop-Ranken
-Kleine vertellingen voor de Jeugd. Naar het Hoogduitsch door A.G. Bruinses. Met plaatjes. Schoonhoven, S.E. van Nooten, 1855. Oblong, 13,5 x 18 cm, linnen, ill. in goudopdruk op voorplat, 11 van 12 plaatjes in chromolitho en een chromolitho als frontispice + Geschiedenis van de drie beeren. Amsterdam, P.M. van der Made, [z.d.]. 18 x 12,5 cm, geïll. frontispice en 6 plaatjes bij de tekst in litho + Kleine gedichten voor kinderen. Hieronimus van Alphen. Amsterdam, Wortman, [ca. 1820]. Kl. 8vo, gebrocheerd, titel op omslag, titelblad met kl. vignet, zeer goed ex. - en 7 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 73
De kluchtige poes en het hondje. Een tegenhanger van De kluchtige aap en het poesje
-Door J.F.L. Müller. Derde druk. Amsterdam, W. Willems, z.d. (1847), 16 p., met 16 handgekleurde, gelithografeerde platen, oorspronkelijk bedrukt omslag, oblong 16mo.-

verkocht € 80.00
kavel: 74
[Beweegbare boeken] The Wizard of Oz
-Animations by Julia Wehr. The Saalfield Publishing Company, Ohio, 1944. Spiraalgebonden met s.o. Compleet met 6 beweegbare prenten + The Sleeping Beauty. Illustrated by Roland Pym. A peepshow book. London, Folding Books, 1951 + Blanche Neige. Les Albums animés. Paris, J. Barbe, 1947. Spiraalgeb. met s.o. en 5 beweegbare fig. + Le Chat Botté uit dezelfde reeks. Toegevoegd: 5 andere niet-beweegbare albums w.o. ABC. Petits Contes par Jules Lemaître. Avec des Images de Job. Maison Alfred Mame & Fils, 1919.-

verkocht € 100.00
kavel: 75
[Prentenboeken. Sprookjes] Uit de sprookjeswereld
-No. 1 J.Z.A. op voorplat, ca. 1910. Oblong. 10 p. Met o.a. Sneeuwwitje, Alice in het Wonderland en Fritsje en de Menscheneter + De Gelaarsde Kat. Fabrieksprentenboek no. 829, ca. 1920. 6 p. Tekeningen door 'Versnel'. Achterzijde reclame Magazijn "Twente" + De schoone slaapster in het bosch. De zeven raven. Grimm's Sprookjes. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, ca. 1915. 9 p. Sleets aan randen, los bij de nietjes - en 10 andere.-

verkocht € 300.00
kavel: 76
[Prentenboeken. Sprookjes] Vreugde-hoeve. Augusta
-'s Gravenhage, G.W. Belinfante, 1913. 34 pp. Sleets aan randen + De Prinses op de erwt. Teekeningen van Hedvig Collin. Rotterdam, Nijgh & van Ditmar's Uitg. mij, 1930. Naam klein op eerste schutblad, verder keurig + De drie toovermiddelen. Naar het Fransch van Jacques Péricard. Geautoriseerde vertaling door Justine Bruning. Amsterdam, Stella-ed., 1930 + De overwinnaar overwonnen + De twee herders. Beide uit dezelfde reeks - en 12 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 77
[Struwwelpeter] The English Struwwelpeter
-With Heinrich Hoffmann's Original Designs. London, Dean's Rag Book, ca. 1906. Wat vlekkig, met lichte gebruikssporen + The Book of Bosh. With which are incorporated some amusing and instructive nursery stories in rhyme. Second edition. London, Simpkin, Marshall, Hamilton, Kent & Co, ca. 1890. Met o.a. The naughty boys who teased the dog en The terrible story of the Boy who would tear his Books. 4to, in halflinnen. Vernieuwde schutbladen - en Stoute kinderen. F.H. van Leent. Amsterdam, B.H. Smit, ca. 1905. Chromolithografie door V. de Culpepper. Folio. Matig ex. Bladen los met scheurtjes aan randen.-

verkocht € 100.00
kavel: 78
Lot van 6: Letter Geschenk voor de Lieve Jeugd
-Sneek, F. Holtkamp, ca. 1820. 8vo, 64 p. Handgekl. titelp. in gemarmerd kartonnen bandje + Kinder-vreugd, of leerzaam en aangenaam tijdverdrijf. Met 64 plaatjes, door de kleinen zelf te kleuren. Gouda, G.B. van Goor, ca. 1835. Oblong, in orig. papieren bandje. 40 pp. tekst met 64 plaatjes. Tekstp. 13/14 ontbreekt + Guitenstreken. Een vertelling door Oom Frits. Haarlem, I. de Haan, ca. 1900. Blok opnieuw in band gezet, verder net ex. - en 3 andere in matige staat - toegevoegd: Kronings-idylle (made in Holland). Teekeningen van Chris Kras Kzn. Gedichten van Kees van Ponten. Amsterdam, Cohen zonen, ca. 1901. Oblong, herbonden in half-kunstleer met bijgebonden voorplat.-

verkocht € 60.00
kavel: 79
Mariette. Novelle door W.J. van Zeggelen en A. Ising
-Leiden, D.J. Couvée, z.d. (1850), (4),67,(1) p., met 4 handgekleurde, getinte litho's gedrukt door A. Bombli, oorspronkelijk in goud gelithografeerd karton, oblong 8vo.-

verkocht € 140.00
kavel: 80
[Spelletjes] Le savant de société,
-ouvrage dédié a la jeunesse, première partie, contenant la description exacte de tout les jeux innocent qui se pratiquent en société; Suivie de ses pénitences qui s'y ordonnent, avec la manière la plus agréable de les jouer et de les remplir. Recueil tiré des manuscrits de Madame de B***. Nouvelle édition, augmentée et ornée de plusiers jolies gravures. Parijs, Michelet, 1802, met 2 gegraveerde platen door Bovinet naar Clavareau, contemporain halfleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje, klein 8vo.-

verkocht € 110.00