600-641 Gastronomie: kookboeken en menukaarten

[600 - 609] [610 - 619] [620 - 629] [630 - 639] [640 - 641]
kavel: 610
De Keukengids
-Handboek voor de Praktijk der Kookkunst. P.F. Loncke en A.M. van Kempen. Deel 1 en 2. 's-Gravenhage, Uitgeversmaatschappij Het Gemeenschappelijk Belang, 1915-1919. 1094 p. Oorspr. omslag, 25 x 17 cm. Omslagen met gebruikssporen + Petit manuel de savoir-vivre et de recettes pour jours de fête. Cie Liebig. Antwerpen, Cie Liebig, ca. 1940 + L'Art Culinaire et Ménager. Mme. Elen-Simon. Brussel, Vertil, 1943. 492 p. Oorspr. omslag, 22 x 13,5 cm - en 2 andere receptenboeken.-

verkocht € 70.00
kavel: 611
Oost-Indisch Kookboek, bevattende meer dan 800 beproefde recepten
-op nieuw vermeerderd en verbeterd met diverse recepten voor de Hollandsche en Inlandsche keuken. 11e druk. Samarang, G.C.T. van Dorp & Co, 1896. 238,(16) p. Resten van kartonnen bandje op rug, enkele indexp. aan het eind ontbreken, enkele pp. los + De nieuwe, zuinige, Geldersche keukenmeid. Leerende het bereiden van soepen, vleesch, visch, wild en gevogelte; groenten, enz. 4e druk. Nijkerk, I.J. Malga, 1845. viii,246 p. Gekartonneerd omslag. Vooromslag ontbreekt, achteromslag los en rug besch., enkele pp. los, titel met scheurtjes - en De hedendaagsche kookkunst, of de wetenschap om lekker en goedkoop te eten en te drinken. Maria Haezebroek & J.P. Gros. 3e druk. Gouda, G.B. van Goor, 1852. Modern linnen met gebruik van oorspr. omslag. Vernieuwde schutbladen.-

verkocht € 90.00
kavel: 612
De hedendaagsche kookkunst, of de wetenschap om lekker en goedkoop te eten en te drinken
-4e druk. Maria Haezebroek & J.P. Gros. Gouda, G.B. van Goor, 1857. xlv,(11),254 p. Leer met vergulde rug. Enkele pp. aan begin en eind zwaar gebruind + idem, 7e druk (restauraties) + Het spaarzame keukenboek door Cauderlier, oud-tafelhouder te Gent. 5e druk. Gent, Leo de Busscher, 1870. 469,(1) p. Roestvlekkig, laatste blad besch. - en Keukenboek. H. Davidis. 10e druk. Haarlem, Erven F. Bohn, 1887. Linnen met gebruik van oorspr. omslag.-

verkocht € 80.00
kavel: 613
De Volmaakte Hollandsche Keuken-Meid
-Onderwyzende hoe men allerhande spysen, confituren en nagerechten, zonder ongemeene kosten (...) gezond en smakelyk kan toebereiden (...) En hoe men een ordentelyke tafel zal schikken (...). Beschreeven door eene voornaame mevrouwe onlangs in 's Gravenhage overleeden. Amsterdam, Steeve van Esveldt, 1746. 2e druk. (30), 148, (6) p. Gegraveerd frontispice en 1 uitslaande plaat. Gebonden met: Aanhangzel van de volmaakte Hollandsche Keuken-meid. Amsterdam, Steeve van Esveldt, 1750. (30), 140 p. Gegraveerd frontispice, gravures in de tekst. Halflinnen, 16,5 x 11 cm. Enkele pp. watervlekkig aan bovenzijde. -

verkocht € 280.00
kavel: 614
[Receptenboekjes] Lot met 37 receptenboekjes, meest Nederlands of Belgisch
-Met o.a.: In tijd van oorlog... om smakelijk te eten. 66 vindingrijke recepten ten gebruike ter huisvrouwen; Maizena Duryea. National Starch Company, New-York U.S.A.; Praktisch handboek voor gebakken likeuren en ijs-crêmen. Georges Vindevogel, 1920 + 2 andere door Vindevogel; Vleeschrecepten aangeboden door de modern ingerichte rund- kalfs- en varkensslagerij van Jan van Dijk, Utrecht; Blue Band recepten boek met tal van nuttige wenken op huishoudelijk gebied.-
€ 70 - € 120
kavel: 615
De Nieuwe Welervarene Utrechtsche Keuken-meid
-confituurmaakster en huisdoctores (...) Ten nutte van alle Nederlandsche huisgezinnen, die een goede Levensregel, en de bewaring der Gezondheid beminnen. Utrecht, G. van den Brink, 1769. (2), 298, (11), (3) p. Gegraveerd frontispice. Gemarmerd omslag, 17 x 11 cm. Met o.a. "Frikadellen, hoe te maken", "Hoere-Drekjens" en het oudst bekende recept voor pepernoten.-
€ 150 - € 300
kavel: 616
De geoefende en ervaren keuken-meester, of de verstandige kok
-Onderwysende, hoe dat in Engeland, Vrankryk, Italien, Duytsland, &c. alderhande soorten van spysen (...) Insgelyks ook een byzonder kook-boek tot dienst der rooms-gesinde in de visch en vaste-dagen (...) Als mede het bereyden van verscheyde sagte Spysen (...). Amsterdam, Gerrit Tielenburg, 1737. (4), 247 p. Gegraveerd frontispice. Oorspr. omslag, 16 x 10 cm. Voorplat en rug ontbreken, voorste schutblad en frontispice los. Enkele pp. watervlekkig.-

verkocht € 300.00
kavel: 617
Aaltje, de volmaakte en zuinige keukenmeid
-Leerende het braaden, kooken, stooven (...) op de zuinigste, gemaklykste, en smaaklykste wyze. Amsterdam, J.B. Elwe en J.L. Werlingshoff, 1803. Eerste druk. (2), 220 p. Oorspr. omslag, 17 x 10,5 cm. Binding vrijwel los, rug en achterplat ontbreken. -

verkocht € 160.00
kavel: 618
De Nederlandtse Herbarius of Kruydt-Boeck
-beschryvende de Geslachte, Gedaente, Plaetse, Tijt, Oeffeningh, Aert, Krachten en medicinael gebruyck van alderhande Boomen, Heesteren, Boom-gewassen, Kruyden en Planten die in de Nederlanden in ’t wilde gevonden, ende in de Hoven ondehouden worden (...) door Petrus Nylandt, M. doctor. Amsterdam, Marcus Doornick, 1670. (6), 328 p. Gegraveerde titelpagina, houtsnedes in de tekst. Halfleer, rug met verguld titelvignet. 16,5 x 20 cm. -

verkocht € 265.00
kavel: 619
[Manuscript] Lot met 5 receptenboeken, ca. 1900-1950
-"Keuken-Pattisserie". Recepten voor o.a. "Appel Gateau", " Frangipane" en "Croquettes aux champignons aux Beurre d'Escargot". Linnen, 19,5 x 12,5 cm. Bandje met gebruikssporen, enkele pp. los + "M. Steeman, kookschrift I, Klas 4C". Ruim 120 recepten, los ingevoegd een rapportverslag uit het schooljaar 1903-1904. Halflinnen met stofomslag, 21 x 16,5 cm. S.o. en band met gebruikssporen + 1 Duits receptenboek - en 3 andere met deels losse knipsels. -

verkocht € 190.00