600-641 Gastronomie: kookboeken en menukaarten

[600 - 609] [610 - 619] [620 - 629] [630 - 639] [640 - 641]
kavel: 630
[Menukaarten] Verzameling van meer dan 100 diverse menukaarten,
-grotendeels Frans- of Nederlandstalig, 19de-20ste eeuw (vanaf ca. 1870), diverse formaten (inclusief enkele kaarten met speciale vorm).-

verkocht € 110.00
kavel: 631
[Menukaarten groot formaat] Lot van meer dan 50 menukaarten op groot formaat,
-eind 19de eeuw-20ste eeuw, van restaurants in verschillende landen (Nederland, Duitsland, Frankrijk, Engeland, de VS, etc.), inclusief zeer fraai ontworpen en geïllustreerde exemplaren en enkele wijnkaarten. (totaal 50+)-

verkocht € 150.00
kavel: 632
[Manuscript kookboek] Catharina van der Voort (Boxtel, 1745 -1823)
-Diverse gedichten en keukenrecepten, bijeen verzameld door Mevrouw Catharina van der Voort (...). 131 p. liederen en gedichten, deels in het Frans, deels in het Nederlands, in leesbaar handschrift, enkele met randversiering in hs.; 58 p. recepten, deels meerdere per pagina; en ca. 300 lege pagina's. 4to, geb. in leer.-

verkocht € 440.00
kavel: 633
[Manuscript kookboek] Receptenboek D.C.A. Sweerts de Landas
-Met ca. 300 handgeschreven recepten in diverse 19e-eeuwse handschriften. 4to, in vernieuwd halflinnen met vernieuwde schutbladen. Intern goed bewaard gebleven receptenboek met register. Enkele recepten: "Ragou van Duiven", "Prikstruif", "Snoek à la Française", "Roggebroodspudding" en "Broeder in den Pot".-

verkocht € 670.00
kavel: 634
[Bierbrouwers handboek] Abrégé Théorique de l'Art de Brasser,
-Contenant des Essais sur la Nature & les Propriétés de l'Eau, du Malt ou Dréch, & du Houblon; la Doctrine de la Fermentation; l'Action de l'Air; les Effets de la Chaleur & du Froid sur les Liquers qui Fermentent, & la Nécessité de l'Usage du Thermomètre dans les Brasseries. Traduit de l'Anglois de M. J. Richardson. Lille, gedrukt door J.B. Henry voor C.F.J. Jehoucq, 1779, (4),XXIII,(1),100 p., 19de-eeuws halfleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje.-

verkocht € 1800.00
kavel: 635
[Menukaarten. Studentica. Moesman] Ca. 45 (kleuren)lithografische menukaarten
-gelithografeerd/ ontworpen door Joh. A. Moesman (1859-1937) en zijn zoon Joop Moesman (1909-1988), diverse formaten (incl. veel betrekkelijk grote kaarten, meerdere kaarten met een speciale vorm, kaarten gesigneerd door leden van het gezelschap en enkele dubbele), 1898-1954, geordend in twee klappers met nog ca. 65 diverse andere menukaarten.-

verkocht € 380.00
kavel: 636
Manuscript kookboek
-Eerste helft 19e eeuw. In net handschrift geschreven receptenboek (de inkt op enkele pp. wat vervaagd) met ca. 150 recepten over 69 pagina's. Met o.a. "Stokvisch pastij", "Varkensrib met ooren", "Smoddervisch", "Matremonij", "Gooische pannekoeken" en "Drabbelkoekjes bakken". 4to, in gemarmerd papieren bandje met latere plastic coating. Toegevoegd: De wijnbereider. Aanwijzing tot het bereiden van negen-en-twintig verschillende soorten van voortreffelijken vruchten-wijn, op eene eenvoudige en onkostbare wijze. Amsterdam, S. de Grebber, 1840 - en Henriette Davidis. Kookboek. 3e druk, zonder titelpagina in matige staat.-

verkocht € 500.00
kavel: 637
18e-eeuws Nederlands manuscript kook- en huishoudboek
-63 p. met huishoudelijke (?) berekeningen (o.a. "Den Regel van Drieën in het geheel") (40 p.) en 57 recepten (op 23 p.) in inkt geschreven. 106 p. blanco. In contemp. perkament met bindlint.-

verkocht € 380.00
kavel: 638
[Menukaarten] Lot met ca. 250 menukaarten
-Waaronder enkele jugendstil- en art deco-ontwerpen. Verder gepersonifieerde (o.a. huwelijk of jubileum) en studentica.-

verkocht € 180.00
kavel: 639
[Menukaarten] Lot van 44 menukaarten, 1860-1915
-O.a. Dies Natalis van het Utrechtsch Studenten Corps, 1915. Lith. Joh. A. Moesman (2x); Ned. Aannemers Bond. Algemeene Vergadering te Dordrecht, 1906. Lith. C.A. Schotel; enkele uitslaande menukaartjes in chromolitho, ca. 1880, porseleinkaart-menukaarten en een tafelschikkingskaart voor dhr. Mr. H.J. Smit, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal op 12 mei 1874. Toegevoegd: 11 menukaarten ontworpen door de Franse illustrator en kunstenaar Roger Broders.-

verkocht € 140.00