[620] [621] [622] [623] [624]
kavel: 622 verkocht € 140.00

[Menukaarten] Twee collecties: (1) Verzameling van ca. 40 menukaarten uit de 19de eeuw,

diverse formaten, 1865-1896, grotendeels Franstalig en gelithografeerd (deels gedrukt in goud op glad papier: porseleinkaartjes en 1x perkaline), maar ook inclusief enkele mooie Nederlandse voorbeelden, handgeschreven menu's en/of gesigneerd door het gezelschap.
Grotendeels goed bewaard gebleven, inclusief enkele grote exemplaren en enkele kaarten met een speciale vorm; (2) Verzameling van ca. 115 geplastificeerde gelegenheids-menukaarten, diverse formaten, ca. 1850-1950 maar grotendeels 19de-eeuws, Franstalig en gelithografeerd, maar ook inclusief kaarten met voorgedrukte decoratie die met de hand zijn voorzien van een menu en letterdruk kaarten. Ondanks het plastificeren een prachtige verzameling met uiterst zeldzame, vroege voorbeelden en fraai gedrukte exemplaren, voor diners ter gelegenheid van huwelijken, communies, etc. Een groot deel van de kaarten is met de hand (en soms zelfs in druk) voorzien van de naam van degene aan wie het exemplaar persoonlijk toebehoorde, waarbij de namen Emile en Hermana van Geertruyen en andere leden van die familie, en leden van de familie Mols (o.a. Abbé Mols) een flink aantal keren voorkomen. (totaal ca. 155)