[627] [628] [629] [630] [631]
kavel: 629 verkocht € 460.00

[Menukaarten. Maison G.H.A. van der Velden] Ca. 250 19de-eeuwse menukaarten,

1867-1887, grotendeels Franstalig, gedrukt in goud op glad papier (porseleinkaartjes) en ca. 15 x 10 cm, maar ook inclusief chromolithografische kaarten, kaarten met een speciale vorm en kleinere en grotere kaarten, geordend in map met handgeschreven lijst van de kaarten met soort menu, datum, huis (vrijwel alle "Van der Velden"), en gastheer/ initialen, diversen (druktechniek etc.) en met wat aanvullende documentatie.
Schitterende, bijzonder specifieke verzameling. Op een deel van de kaarten (vanaf ca. 1875) is de naam van het huis genoemd, als Maison G.H.A. van der Velden, aanvankelijk gevestigd in Amsterdam maar later in Rotterdam (Eendrachtsweg 29C en 35). Wij konden geen informatie terugvinden over dit restaurant.