[633] [634] [635] [636] [637]
kavel: 635 verkocht € 380.00

[Menukaarten. Studentica. Moesman] Ca. 45 (kleuren)lithografische menukaarten

gelithografeerd/ ontworpen door Joh. A. Moesman (1859-1937) en zijn zoon Joop Moesman (1909-1988), diverse formaten (incl. veel betrekkelijk grote kaarten, meerdere kaarten met een speciale vorm, kaarten gesigneerd door leden van het gezelschap en enkele dubbele), 1898-1954, geordend in twee klappers met nog ca. 65 diverse andere menukaarten.
Verzameling met prachtige voorbeelden, waaronder vele kaarten van Societeit P.H.R.M. met o.a. Whist Installatie Souper/ Avondmaal (1909-1918), Groenensouper (1911 en 1914), bestuurs- en promotiediners en de Dies Natalis van die sociëteit (1907-1917); een grote kaart van de 1e Dies van G.A.C.E.A. (1909); The Dogcart Installatiesouper (1916); Diner Groote Rijpartij (1906); Candidaatsfeest Witte Doct + Roode; PA Installatiesouper (1898); Snor Menu (1898, ter gelegenheid van 50 jaar Sen. Vet. van het Utrechts Studentenkorps); Installatie Hugo Grotius (1911, in de vorm van een borstbeeld van Grotius waarvan het hoofd omhoog geschoven kan worden om het menu zichtbaar te maken, en 1909, in de vorm van een standbeeld van Grotius); Rijpartij v/d nieuwe leden v/h Utr. Stud. Corps (1923); meerdere kaarten van dispuut (?) Christiaan Huijgens; en "Souper ter gelegenheid van Louis Bouwmeester's eerste optreden in Utrecht na zijn 40 jarig jubileum" (1902). De niet door de beide Moesmannen ontworpen gelegenheids-menukaarten bestaan vooral uit kaarten i.v.m. maaltijden in het pand Mutua Fides van studentenvereniging Vindicat te Groningen en promotie-dinerkaarten 1895-1913. (totaal ca. 110)