[652] [653] [654] [655] [656]
kavel: 654 verkocht € 130.00

Lot van meer dan 50 gezichten in diverse technieken,

w.o. 42 getinte litho's grotendeels naar W. Hekking uit Amsterdam in Schetsen door P.H. Witkamp (1861), voorts o.a. 2 staalgravures uit Terwen en een fraai gezicht door Willem Writs uit Het Verheerlijkt Nederland (1770), op 5 grotere formaten na alle los ingestoken in moderne map.
Onder de getinte litho's bevinden zich gezichten op de Oude Schans, de Plantage, de Houtgracht, de Binnen-Amstel (meerdere), de Prinsengracht (schaatsprent), Herengracht, Keizersgracht (meerdere, w.o. een schaatsprent), het Paleis voor Volksvlijt, Kloveniersburgwal, Singel, Nieuwmarkt, Rokin, Dam, Nieuwe Zijds Voorburgwal en de Haarlemmerdijk. Het gezicht door Writs toont de Halvemaansbrug met de St. Anthonis Waag en de Kloveniersdoelen. Onder de grotere formaten bevindt zich een ongekleurd en een gekleurd exemplaar van een gelithografeerd gezicht op het Station der Haarlemmer Spoorweg naar C. Springer. Als laatste valt te noemen een ets door Jan Poortenaar van de Waag, uitgegeven door De Bijenkorf naar aanleiding van de Boekenweek 1939 (zeldzaam vroeg Boekenweek-item). (totaal 50+)