[664] [665] [666] [667] [668]
kavel: 666 verkocht € 300.00

Nouvelle statistique historique d'Amsterdam. Ou le guide du voyageur de cette ville

Dans laquelle on traite de l'origine de cette ville, des événemens qui sont passés, de son accroisement, du nombre, des moeurs et des usages des habitans, tant anciens que modernesm de la description des édifices publics avec tout ce qu'ils offrent de plus remarquable, etc. Amsterdam, E. Maaskamp, z.d. (1817), (2),355[=335],(1) p., met groot uitslaande, gegraveerde plattegrond, gegraveerd vogelvluchtperspectief met profiel van de stad ca. 1300, 12 dubbelp. aquatint gezichten en platen en 1 andere gegraveerde dubbelp. plaat, iets later groen half marokijn met vergulde en geribde rug door J.B. Cambier (Brussel).
Binnenscharnier voorplat gebroken; voet van de rug netjes hersteld. Zeer zeldzame, uitgebreide reisgids van Amsterdam, met schitterende, levendige aquatint gezichten van de Herengracht, Paleis op de Dam, Kloveniers Burgwal, Buitenkant, Binnen Amstel, Nieuwe Brug en Blauwe Brug.