[280] [281] [282] [283]
kavel: 281 verkocht € 380.00

[Alba amicorum, notitieboekjes, reisverslagen etc.] Lot van 10 diverse items,

w.o. alba amicorum (3x, ca. 1840), poesie-album van Henriette Roos met bijdragen 1883-1904, 2 notitieboekjes met reisverslagen 2de helft 19de eeuw, een zeer fraai gebonden balboekje met ivoren stift uit ca. 1860, een ongebruikt schrijfboekje uit ca. 1800 (34 blanco bladen, watermerk J. Honig) en een schrift met aantekeningen over historische munten en zegels uit Sneek (met eigenaarsmerk van Menno Herzberger, gedateerd 10.2.'16).
Zeer divers lot: De alba amicorum bevatten (naast vele blanco bladen) handgeschreven, getekende en geborduurde bijdragen van o.a. J.J.R. Meyer, R. Muller, G.D.H. Bisschop, A. Giroud, en J. Quarles van Ufford. Het poesie-album bevat een bijdrage van de actrice Maria Kleine-Gartman (1818-1885). De twee kleine notitieboekjes met opdruk "Notitie voor handel en administratie" bevatten Nederlandstalige verslagen van reizen in Duitsland (Düsseldorf, Kassel, Dresden, Leipzig etc.). Het kleine balboekje (9 x 6,5 cm.) is uitzonderlijk fraai gebonden in rijk verguld, veelkleurig leer, met vakjes bekleed met zijde aan de binnenkant van de platten. Menno Herzberger (1897-1982) was 19 toen hij de aantekeningen over zijn geboortestad Sneek maakte. Hij zou later een beroemd antiquaar worden, was medeoprichter van de Nederlandsche Vereeniging van Antiquaren en insteller en naamgever van de Menno Hertzbergerprijs. (totaal 10)