[293] [294] [295] [296] [297]
kavel: 295 € 500 - € 1000

[Volledig gekalligrafeerd door Franciscus Schorn, 1756] "Tägliche Andachts-Übungen

zum Gebrauch ihro Kays.- Majest. der Königin zu Ungarn und Böheim." Manuscript volledig gekalligrafeerd in pen en bruine inkt, titelpagina en "An den Leser" gevolgd door 133 p. tekst en (4) p. index, onder de index gesigneerd door de kalligraaf "Franciscus Arnoldus Josephus Schorn Scripsit anno 1756", fraai contemporain gebonden in verguld marokijn, alle sneden verguld, 19 x 12 cm., in schuifdoos (schuifdoos kleine defectjes).
Vermoedelijk een afschrift van (een deel van) de editie Presburg, 1752 of die door Heinrich Ignatius Nicomedes Hautt en Benedict Hautt, Luzern, 1754, betrekkelijk vroege uitgaven van deze tekst. De achterste schutbladen zijn gebruikt als register voor de geboortes van kinderen, beginnend in 1801 en eindigend in 1843. Los ingelegd zijn 4 (contemporaine) bidprenten, w.o. één zeer fraaie van dun geperforeerd perkament met gouache portretje van Petrus en een bidprentje gedrukt op zijde.