750-771 Topografie Europa

[750 - 759] [760 - 770] [771 - 771]
kavel: 760
[Spanje en Portugal] Beschryving van Spanjen en Portugal;
-Waar in, Op het naauwkeurigste, al het geene, dat zoo ten opzigte van hunnen ouden, als tegenwoordigen staat (...) verhaald en door kunstige Print-verbeeldingen en Land-kaarten aangeweezen werd. [D. Juan Alvarez de Colmenar]. Leiden, Pieter vander Aa, 1707. Nieuwe band, klein folio, half-leer met gemarmerde platten, titel op rug, Franse titel, geïll. frontispice met titel, titelblad in rood en zwart, groot allegorisch vignet, geïll. opdracht, alle in kopergravure, door J. Goeree, (8),80,84,128,52 en 56 pp. + register. -
€ 1000 - € 2000
kavel: 761
[Frankrijk en omliggende landen] Itinerarium Galliae, ita accommodatum,
-Ut ejus ductu mediocri tempore tota Gallia obiri, Anglia & Belgium addiri possint (...) Cum appendice de Burdigala. Jodocus Sincirus [J. Zinzerling]. Amsterdam, 1649. Eerste Amsterdamse druk.-

verkocht € 300.00
kavel: 762
[Duitsland en Zwitserland] Wanderungen durch Tyrol und Steyermark
-Erster Band. Wanderungen Durch Tyrol. Joh. Gabr. Seidl. Leipzig, Georg Wigand, 1840. Das malerische und romantische Deutschland serie, dl. 7. Halfleer met gemarmerde platten, vernieuwde schutbladen. Met alle 30 staalgravures + Wanderungen an der Nord- und Ostsee. Erster Abtheilung. Nordsee. Theodor von Kobbe. Leipzig, Georg Wigand, 1842. Idem, dl. 10. Halfleer met vernieuwde schutbladen. Met alle staalgravures + Tombleson's Views of the Rhine. W.G. Fearnside (ed.). Londen, Tombleson, ca. 1840. Halfleer. Met staalgravures en uitslaande kaart. Vochtvlek aan bovenzijde marge. Aant. op titelpagina en schutbladen, stempel op recto titelpagina en kaart, sticker op voorplat + Tombleson's Upper Rhine. Idem. Halfleer. Met staalgravures en uitslaande kaart. Vochtvlek aan bovenzijde marge, aant. en stempel op recto titelpagina, stempel op voorplat en kaart - en 1 andere.-

verkocht € 130.00
kavel: 764
[Rusland. Danckaert] Beschryvinge van Moscovien ofte Ruslant: gestelt in twee delen
-Waer van het eerste tracteert van den stant des Rijcks, ende op wat tijt de selve eerst bekent is geweest: met een cort verhael van t'gene daer te lande, zedert noch toe meest ghepasseert is. Het tweede van de Moscovien oft Russen religie, ceremonien, wetten, policijenende crijchs-handel. Beschreven door J. Danckaert. Amsterdam, Broer Jansz, 1615, 75 p., titel binnen houtsnede kader, voorts enkele top- en eindvignetten en houtsnede initialen, 19de-eeuws goudgeletterd halfleer, klein 4to. -

verkocht € 750.00
kavel: 765
[Zweden. Scheffer] The history of Lapland
-Wherein are shewed the original, manners, habits, marriages, conjurations, &c of that people. Written by Iohn Shefferus, professor of law & rhetorick at Upsal in Sweden. Oxford, at the [Sheldonian] Theater "and are sold by George West and Amos Curtein", 1674, (4),147,(1) p., met gegraveerd frontispice, uitslaande, gegraveerde kaart en vele houtsnede illustraties in de tekst (1x herhaald op de letterdruk titelpagina), contemporain kalfsleer, folio.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 766
[Frankrijk. Chapuy/ Jolimont] (Rugtitel:) "Cathedrales Françaises.
-Amiens, Albi, Arles, Autun, Auxerre, Chartres, Dijon, Orléans, Paris, Reims, Sens, Senlis, Strasbourg." Serie van 13 beschrijvingen van de genoemde kathedralen door F.T. de Jolimont (10x), A. du Mége (2x) en J.G. Schweighaeuser (Strasbourg), met in totaal 115 platen naar Chapuy, alle met adres Parijs, Engelman et Cie., 1826-1831 (behalve Strasbourg: Strasbourg, F.G. Levrault, 1827, uniform met de andere), samen in groen halfmarokijn met vergulde en goudgeletterde rug, folio. -

verkocht € 110.00
kavel: 767
[Foto-album] Vakantiefotografie Zwitserland/Oostenrijk
-2 albums met 180 z/w-foto's, deels sepia. (1) 39 x 27 cm. Koordgebonden en gestoffeerd, oblong. Ca. 1950.; (2) 37 x 28 cm. Halfkunstleer, oblong. Ca. 1920-1930. Meest natuurfotografie, enkele stads-/ dorpsgezichten.-

verkocht € 80.00
kavel: 768
[Oostenrijk] 3 titels: (1) Meine Ferien-Reise, von Wien durch das Land
-unter und ob der Enns, über Linz, durch das k.k. Salzkammergut nach Ischl und Hallstadt, nach Salzburg, Berchtesgaden und Gastein, und von da zurück durch einen Theil der Steyermark (...). Im jahre 1829 unternommen, und beschrieben von Leopold Chimani. Wenen, A. Pichler, 1830, 2 delen in één band, IV,214,(2); (4),201,(7) p., contemporain halfleer, vergulde rug met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes, groot 12mo.-
€ 70 - € 140
kavel: 769
Reis in Zwitserland
-Naar het Fransch van Xavier Marmier door S.J. van den Bergh. 26 staalgravures. Gebr. Rouargue. Utrecht, C. van der Post Jr., 1864. [2 delen in een band]. Groot 8vo, half-kunstleer, titel op rug in goudopdruk, 2x titel met vignetje, 264-528 pp., compleet met 26 staalgravures (incl. frontispice) over de volle pagina, waarvan 8 in kleur. Band met lichte gebruikssporen. Goed ex.-

verkocht € 110.00
kavel: 770
[Merian. Zwitserland] Topographia Helvetiae, Rhaetiae et Valesiae
-Das ist Beschreibung und Eigentliche Abbildung der Vornembsten Stätte und Plätz in der Hochlöblichen Eydgnossschaft, Graubünden, Wallis, und etlicher zugewandern Orthen. Matthias Merian, [Frankfurt], 1642. Eerste druk.-

verkocht € 600.00