2301-2340 Schaakboeken deel I

[2301 - 2310] [2311 - 2320] [2321 - 2330] [2331 - 2340]
kavel: 2311
[Stein] Manuel de l'Amateur du Jeu des Échecs
-Ou nouvel essai sur le Jeu, par Stein (...). Le tout revu et publié avec 34 planches par Milbons. Paris & Lille, Delarue & Bloquel-Castiaux, [1850]. Kl. 8vo, half-leer, gravure van schaakbord (voor notatie) met handgekleurde groene vlakken en tekst. Titel, XI,156 pp. en 34 litho's met stellingen in rood en wit.-

verkocht € 80.00
kavel: 2312
[Stein] Nouvel Essai sur le Jeu des Échecs
-Avec des Reflexions Militaires relatives a ce jeu. E. Stein. Den Haag, au depens de l'Auteur, 1789. 8vo, half-leer met gemarmerde platten, titel met vignetje, VIII,X,254 pp. Diagrammen. Opgedragen aan de prinsen Willem Frederik en Willem George Frederik van Oranje-Nassau (van wie hij de leermeester was). Interessante lijst van inschrijvers voorin (4 pp.). Opnieuw gebonden. Zeer goed ex.-

verkocht € 320.00
kavel: 2313
[De Rivière] Nouveau Manuel illustré du Jeu des Échecs
-Lois et principes (...). Études et observations nouvelles. J.A. de Rivière. Précédé d'une introduction historique d'après le professeur Duncan Forbes. Paris, H. Delarue et Cie, [1884]. 8vo, grijs linnen, titel op rug in goudopdruk, half-titel, titel met vignetje, 140 pp.; voorin Evans-gambiet in hs., div. aant.; verder een goed ex.-
€ 70 - € 120
kavel: 2314
[Stamma & Hirschel] Das Schach des Herrn Gioachino Greco Calabrois
-und die Schachspiel-Geheimnisse des Arabers Philipp Stamma, verbessert und nach einer ganz neuen Methode zur Erleichterung der Spielenden umgearbeitet von Moses Hirschel. Drie delen in een band: Regels, Gambieten en Schaakgeheimen. Breslau, Gottlieb, Löwe, 1784. Eerste druk. -

verkocht € 140.00
kavel: 2315
[Von der Lasa] Zur Geschichte und Literatur des Schachspiels
-Forschungen von T. von der Lasa. Leipzig, Veit & Comp., 1897. Groot 8vo (25,5 x 18,5 cm.). Band in imitatie-leer en -perkament, titel op rug en platten in goudopdruk, titel met vignetje. VIII,269 pp. + 2 pp. schaakuitgaven. Band enigsz. gevlekt; verder een zeer goed ex. van dit standaardwerk m.b.t. de ontwikkeling van het schaakspel in Europa vanaf de middeleeuwen.-

verkocht € 150.00
kavel: 2316
[Bilguer] Handbuch des Schachspiels 1880 en 1916
-(1) Handbuch des Schachspiels. P.R. von Bilguer. Sechste durchgehens verbesserte und vermehrte Auflage. Leipzig, Von Veit & Comp., 1880. Groot 8vo, half-leer, gemarmerde platten en dito schutbladen, titel met vignetje, XVI,704 pp. Ex libris. Standaardwerk.-
€ 80 - € 160
kavel: 2317
[Von der Lasa] Leitfaden für Schachspieler
-Herausgegeben von Von der Lasa. Berlin, Veit et Comp., 1848. 8vo, blauw-linnen, titel op rug in goudopdruk, titel met vignetje, XVIII,292 pp. en alfabetisch overzicht. Met een inleiding, theorie en gambieten. Goed ex. LN 767. Toegevoegd: Neuester Leitfaden des Schachspiels. J.H. Zuckertort und J. Dufresne, bearbeitet durch Oskar Cordel. Hugo Steintz Verlag, Berlin, [1897]. Goed ex. LN 895.-

verkocht € 70.00
kavel: 2318
[Paul Morphy] Morphy's Games of Chess
-Being the best games played by the distinguised champion in Europe and America. With analytical and critical notes by J. Löwenthal. London, George Bell and Sons, 1886. Rood percaline bandje, titel op rug in goudopdruk, voorplat met schaakbord in goudopdruk, foto Paul Morphy, VII,(1),485,(2) pp. en Catalogue of Bohn's Libraries. Rug met kl. besch., naam op schutblad. Verder een goed ex. Niet in LN. Samengevoegd met: The Chess-Players Manual containing the Laws of the Game according to the revised code laid down by the British Chess Association in 1862. G.H.D. Gossip. Revised and edited and with an American appendix by S. Lipschütz. George Routledge and Sons, 1888. Losrakend in band, een paar vlekjes; verder goed. LN 970.-

verkocht € 95.00
kavel: 2319
[Sarratt] A Treatise on the Game of Chess
-Containing a regular system of attack and defence; Also numerous rules and examples, teaching the most approved method of playing pawns at the end of a game (...). A selection of critical and remarkable situations, won or drawn by scientific moves. J.H. Sarrat. With add. notes and remarks by W. Lewis. London, printed for Longman etc., 1822. Leer, nieuwere band en dito schutbladen, titel op rug in goudopdruk, XXII,(1),351=354 pp. Ex libris. Platten met lichte verkleuring. Goed ex. LN 618.-

verkocht € 70.00
kavel: 2320
[Sarratt] The Works of Damiano, Ruy-Lopez and Salvio
-on the Game of Chess (...) with remarks, observations, and copious notes on the games. Containing also several original games and situations by the Editor. To which are added the elements of the art of playing without seeing the board. J.H. Sarratt. London, T. Boosey, 1813. Nieuwe band, half-perkament, titel, (1),XVIII,382,(2) pp. Watervlekken en laatste deel achterin met besch. aan papier c.q. tekst. Redelijk ex. LN 362.-

verkocht € 170.00