1469-1505 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16e-19e eeuw deel I

[1470 - 1479] [1481 - 1490] [1491 - 1500] [1501 - 1505]
kavel: 1481
[Ballonprent] "A messieurs les souscripteurs. Allarme générale des habitants de Gonesse,
-occasionée par la chûte du Ballon Aréostatique de Mr. De Montgolfier." Ets en gravure, 18,5 x 27,5 cm, uitgegeven te Parijs door Le Noir, ca. 1783.-

verkocht € 110.00
kavel: 1482
Rembrandt Harmensz van Rijn (1606-1669) (naar). (Portret van zijn moeder)
-Ets, 7,5 x 7 cm, met signatuur en datum 1628 in de plaat.-

verkocht € 110.00
kavel: 1483
Zes kleine etsjes: (1) Jan Weissenbruch (1822-1880). (Twee vastgebonden honden)
-Ets, 4 x 7 cm, gemonogrammeerd "JW.f" in het plaatje.-
€ 70 - € 140
kavel: 1484
Everhardus Koster (1817-1892). (Zeven schetsboekbladen)
-Acht tekeningen in zwart krijt/potlood op 7 bladen, 7,5 x 12 tot 12 x 18,5 cm, 3x gemonogrammeerd "E.K. ft" en 5x "E.K." in benedenhoeken, 1x gedateerd "Steengroeve Bentheim 29 Aug. '67" in bovenmarge, 1x getiteld "Haarl. Hout" l.b.-

verkocht € 90.00
kavel: 1485
Willem Bernardus Ijzerdraat (1835-1907)
-Het onderbinden der schaatsen. Aquarel. 55 x 41 cm. In lijst achter glas (lijst licht besch. aan rand). Signatuur rechtsonder. -

verkocht € 700.00
kavel: 1486
Vijf etsen: (1) Jan Weissenbruch (1822-1880). (Gezicht op de rivier de Lek bij Vreeswijk)
-Ets op chine-collé, 13,5 x 18,4 cm (kaderlijn, bladgrootte 21 x 27 cm), gesigneerd en gedateerd 29 november 1850 in de plaat, onder passepartout.-
€ 100 - € 200
kavel: 1487
Everhardus Koster (1817-1892). (Zes schetsboekbladen)
-Zes tekeningen in zwart krijt/potlood, 12 x 18,4 tot 15,5 x 20 cm, 4x gemonogrammeerd "E.K. ft" en 2x "E.K." [1x vaag, misschien volledige signatuur] in benedenhoeken, 1x gedateerd "Doornwerth 20 Aug. '67" in bovenhoek, 1x getiteld "De Kil" r.b., 2 tekeningen op papier met vergulde sneden (vermoedelijk album amicorum bijdragen).-

verkocht € 70.00
kavel: 1488
Twee tekeningen: (1) Jan Maandag (1850-1932). (Kleine zeilboten op zee)
-Aquarel, gehoogd met wit op dun, glad karton, 17 x 25 cm, gesigneerd l.o. (enkele lichte kreukjes).-
€ 70 - € 140
kavel: 1489
Anthony Jacobus van Wijngaerdt (1808-1887). (Landschap)
-Grisaille aquarel op karton, 7,8 x 11,5 cm, gesigneerd in pen l.o.-
€ 90 - € 180
kavel: 1490
Negen 18de/ 19de eeuwse tekeningen in diverse technieken,
-alle op handgeschept papier (enkele met delen van watermerken als Pro Patria en fleur de lys in gekroond schild), ca. 13 x 8 tot 13 x 22 cm. -

verkocht € 140.00