1469-1505 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16e-19e eeuw deel I

[1470 - 1479] [1481 - 1490] [1491 - 1500] [1501 - 1505]
kavel: 1491
Wilhelm Gail (1804-1890). Erinnerungen aus Spanien
-Nach der Natur und auf Stein gezeichnet von Wilhelm Gail in München. (München, Cotta, 1837), gelithografeerde titel, opdracht en 2 series van 19 (van 20) en 10 platen (stierenvechten), losbladig (als uitgegeven?), oblong folio.-

verkocht € 70.00
kavel: 1492
Zeven 19de/ 20ste eeuwse tekeningen: (1) (Rivierlandschap met bruggetje)
-Tekening in pen en bruine en grijze inkt, penseel en grijze inkt, ca. 1850, 26,5 x 19,3 cm (iets roestvlekkig; montagesporen verso).-
€ 70 - € 140
kavel: 1493
Zeven 18de/ 19de eeuwse tekeningen: (1) (Ruiter met driesteek te paard)
-Gouache op handgeschept papier, 14 x 10,5 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 1494
Acht 18de/ 19de eeuwse tekeningen: (1) (4 gevleugelde putti)
-Tekening in rood krijt, bladgrootte 34 x 25 cm, op handgeschept papier met watermerk "J.H[onig]. & Z[oonen]" met fleur-de-lys en honingraat.-

verkocht € 100.00
kavel: 1495
Vier tekeningen op drie bladen: (1) H. Dekker (18de eeuw). "Varke zoeker"
-Trompe-l'oeil tekening in pen en grijze inkt, grijs gewassen, 20 x 17 cm, getiteld en gesigneerd "H. Dekker fecit 1788" in pen en bruine inkt.-

verkocht € 80.00
kavel: 1496
Vijf 19de eeuwse tekeningen: (1) (interieur van een rariteitenkabinet/ alchemistenkamer)
-Aquarel in grijstinten, 20 x 35 cm.-

verkocht € 70.00
kavel: 1497
[Schepen] Vier 19de-eeuwse tekeningen: (1) (Fregatten voor een bergachtige kust)
-Tekening in pen en grijze inkt, grijs gewassen, 13 x 34 cm.-

verkocht € 90.00
kavel: 1498
Twee tekeningen: (1) George Sturm (1855-1923) (toegeschreven). "Naastenliefde"
-Tekening in pen en Oost-Indische inkt op karton, enkele plekjes gehoogd met wit, 45 x 31 cm, met de naam van de kunstenaar op de steen waar de oude bedelaar op zit.-
€ 70 - € 140
kavel: 1499
(Mannelijk naakt zittend op een steen)
-Tekening in rood krijt, 44,5 x 28,5 cm, spiegelbeeldig gesigneerd "B. Picart f. 3 fevrier 1725" op de steen l.o., op zwaar handgeschept papier met watermerk gekroonde dubbele adelaar.-

verkocht € 750.00
kavel: 1500
Hendrik Vettewinkel (1809-1878) (naar). (Slag tussen de admiraals Tromp
-en Blake op 10 december 1652). Tekening in potlood en pen/ penseel en inkt, grijs gewassen, draagt signatuur "H. Vettewinkel Dz." r.o., in lijst en onder passepartout.-

verkocht € 140.00