1535-1569 Indonesia

[1535 - 1544] [1545 - 1554] [1555 - 1564] [1565 - 1569]
kavel: 1535
[Manuscript] Diary of mr. H.C. de Haan, Dutch controller
-at Sumbawa and Atambua. 'Dagboek okt. 1945- sept. 1946'. Ink. Together 191 p. In two ledgers. *'24 oktober 1945. Aankomst te Atamboea. Het uitoefenen van bestuurdfuncties was nog niet toegestaan door het Australische Hoofdkwartier te Koepang. (...) Aangezien de rijstvoorraad bijna geheel uit padi bestaat, een pellerij ingericht en in gebruik genomen. Twee door de Japanners achtergelaten vrachtauto's zijn gerepareerd en thans beschikbaar voor vervoer ten behoeve van de Nica.' -
€ 100 - € 200
kavel: 1536
12 titles: (1) F. de Haan. Oud Batavia
-Bandoeng, A.C. Nix, 1935. 2nd rev. ed. 2 vols. Num. ills. and 2 fold. loose maps. (Lacks the map in vol. I as usual). Buckram. Sl. worn. (2) Bea Brommer. Batavia. Historische Plattegronden van Nederlandse steden vol. 4. Lisse, 1998. Text and 25 facsimile maps (most fold.) in cl. portfolio (44 x 31 cm). (3) Indië in woord en beeld/Pictorial Netherlands East Indies.W eltevreden: Topografische Inrichting, 1924. Hcl. w. dec. boards. Sm. folio. -
€ 100 - € 200
kavel: 1537
Francois Valentyn. Oud en nieuw Oost-Indiën, vervattende een naaukeurige en uitvoerige
-verhandeling van Nederlandse mogentheyd in die Gewesten (....). Facsimile reprint of the ed. 1724. Franeker, 2002. 8 vols. Folio. Leather. -
€ 80 - € 160
kavel: 1538
(1) J. van Dulm a.o. Geïllustreerde atlas van de Japanse kampen in Nederlands-Indië
-1942-1945. Vol. I & II (Supplement). Asia Major, 2000-'02. (2) Henk Beekhuis a.o. Geïllustreerde atlas van de Bersiapkampen in Nederlands-Indië, 1945-'47. Bedum, Profiel, 2009. (3) Jan de Bruin. Het Indische spoor in oorlogstijd, 1873-1949. Uitgeverij Uquilar, 2003. All hc. -
€ 80 - € 160
kavel: 1539
(1) J.R. van Diessen & R.P.G.A. Voskuil. Stedenatlas Nederlands-Indië
-Purmerend, Asia Mairor, 1998. Hc. (2) R.P.G.A Voskuil a.o. (eds.) Beeld van een stad: Djokja Solo/Malang/Bandoeng/ Batavia/Batavia, Djakarta, Jakarta/Soerabaja/Semarang/Medan. Purmerend, 1989-1997. 9 vols. Hc. w. dj. -
€ 80 - € 160
kavel: 1540
[Wajang] Darah Bharata. Verzameling van hoofdpersonen uit de Wajang Poerwa
-Batavia, Commissie voor de Volkscultuur, 1919. Paper portfolio (design: P. Ducro) w. text sheets and 37 lithogr. col. plates after R. Soelandi. Sm. folio. -
€ 80 - € 160
kavel: 1541
[Medals] Collection of 12 Tionghoa hiking club medals
-Walking and hiking tours in Indonesia, ca. 1939-1941. Incl. the Sindanglaja marsch on 2 November 1941, the "4 week wandelmarsch" on 16, 23, 30 November and 6 December 1940. Added: 1 silver soccer medal.-
€ 100 - € 180
kavel: 1542
[Photography] Photo archive of the Stomps family
-Ca. 1920-1955. Approx. 130 family photogr. in The Hague and Indonesia, also incl. a.o.: many street scenes and views; two ladies' entry cards for the colonial Simpang Club, 1941; a youth card w. portrait photo of the Kurzaal in The Hague, 1938; and a youth card for tennis park de Bataaf, 1955. -
€ 100 - € 200
kavel: 1543
[Photography. Aceh War] Sepia print of Major J. B. van Heutsz
-By C.B. Nieuwenhuis, ca. 1900. 21.5 x 28 cm. -
€ 100 - € 180
kavel: 1544
[Textiles] Three Ikat cloths
-Ca. 1900-1920. W. decorative patterns in red.-
€ 100 - € 180