200-223 Literatuur

veiling / 21 oktober 2014
[200 - 209] [210 - 219] [220 - 223]
kavel: 210
Een boek voor altijd.
-C.O. Jellema, Martin Tissing, Rutger Kopland, F.M. Hutchison, Wout Muller, Marc Reugebrink, Jet van Oosten. Philip Elchers, Groningen, 1991. Gedichten en zeefdrukken, uitgegeven door Philip Elchers, ter gelegenheid van het eerste lustrum van Uitgeverij Philip Elchers. Nummer 36 (van 350) en gesigneerd door alle dichters en kunstenaars. Rood geplastificeerd omslag, in zwarte beschermdoos met titel op voorkant in zilver.-

verkocht € 80.00
kavel: 211
De Joden.
-Verzen van Albert Verwey. 's Gravenhage, Mouton & co., 1892. 52 pp., met opdracht aan K.J.L. Alberdingk Thijm en gesigneerd: Albert Verwey.-

verkocht € 80.00
kavel: 212
Dalziel's Illustrated Arabian Nights Entertainments.
-The Text Revised and Emendated throughout by H.W. Dulcken. Londen, Ward, Lock, and Tyler, (1865), XVI,822 p., met meer dan 200 houtgegraveerde illustraties door de broers Dalziel naar diverse kunstenaars, contemporain halfleer, rijk vergulde, geribde rug met marokijnen titelschildje, alle sneden verguld, 4to.-

verkocht € 50.00
kavel: 213
Godfried Bomans
-Houten reliëf door E. Blankers, 1972. -

verkocht € 80.00
kavel: 214
[Rusland] Vroege uitgaven in het Russisch. [ca. 1900-1920]
-24 boeken en brochures, voornamelijk uitgegeven te Berlijn door J. Ladyschnikow Verlag, Heinrich Caspari Verlag en te Stuttgart, Verlag J.H.W. Dietz Nachfolger. L.N. Tolstoi, De Kozakken (2x), Chadschi-Murat, Kleine Verhalen, Nicolas Palkine, Instructie voor officieren, De herinrichting van de hel, Sebastopol en twee andere. N.N. Gussev over Toistoi's Tegen Staat en Kerk, Ilja Surgutsjev, Herfstviolen, Leonid Andreev, Jij zult niet Doden en Voorbij de Dood.-

verkocht € 110.00
kavel: 215
[Rusland] Anna Karenina, door Graaf Leo Tolstoi.
-Uit het Duitsch en Fransch vertaald door O. Duys [2 delen in een band] Groningen, Gebroeders Hoitsema, 1887. Samengevoegd met 9 andere vroege Nederlandse vertalingen van Russische literatuur: Nicolai Gogol, De doode zielen of de lotgevallen van Tchitchikow, uit het Russisch vertaald door S. van Praag, De Spieghel, Amsterdam, 1927 (2x)-

verkocht € 60.00
kavel: 216
INFO. Het maandblad voor de ontheemde stadsmens en zijn vrienden in de stad.
-[Later o.d.t.] Het maandblad voor de buitenmens en zijn vrienden in de stad. Hoofdredacteur: Herman Pieter de Boer: Redactie: Judy De Boer-van Osnabrugge, Conny de Jong Meslier. Adres van de redactie: Beulakerweg, Giethoorn. Nummer 1-12, dubbelnummer15/16 en nummer 17. Giethoorn, 1972-1973, 15 (van 17) delen, illustraties, oorspronkelijk uniform omslag.-

verkocht € 70.00
kavel: 217
[Extreem zeldzame tijdschriften] Manuscript door Henk J. Meier.
-Uitgave Amsterdam, Feature Syndicate Publicaties, 1957 in 50 exemplaren, (2),8 bladen (alleen recto), met 4 nietjes aaneen gezet, 27,5 x 21,5 cm.-

verkocht € 320.00
kavel: 218
[Eerste druk in prachtige band] Under the Volcano by Malcolm Lowry.
-Londen, Jonathan Cape, 1947, eerste druk, 395,(1 blanco),(1),(3 blanco) p., schitterend gebonden in vol lichtbruin marokijn met geribde, vergulde rug, de platten voorzien van vergulde lijntjes aan binnen- en buitenzijde (binnenin met tulpjes op de hoeken), gesigneerd "Bound by Bayntun / Riviere / Bath England", bovensnede en voorsnede verguld.-

verkocht € 340.00
kavel: 219
[Geillustreerd door H. Cassiers] Camille Mauclair. Trois femmes de Flandre.
-Illustrations de H. Cassiers, Parijs, l'Édition d'Art, H. Piazza & Cie, 1905, (4),VII,(5),50,(6) p., rijk geïllustreerd met kleuren heliogravures naar H. Cassiers, contemporain gebonden in middeleeuwse stijl in vol leer met blindgestempeld ruitpatroon, met 2 koperen klampjes, het oorspronkelijk omslag door H. Cassiers meegebonden, 4to.-

verkocht € 90.00