veiling / 21 oktober 2014 / 234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur
[491] [492] [493] [494] [495]
kavel: 493 verkocht € 60.00

[Studentica] Maskerade gehouden door de leden van het Leidsche Studenten-Corps

den 22sten Juni 1880, ter viering van den 305den verjaardag der Leidsche Hoogeschool, voorstellende den Intocht van Philips den Schoone binnen Amsterdam, den 27sten Juni 1497. (...) geteekend en op steen gebracht door G.J. Bos. Leiden, S.C. van Doesburgh, (1880), letterdruk uitleg op blauw papier (8 p., incl. omslag), handgekleurd gelithografeerde leporello in 32 secties van elk 26 x 35 cm. (totale lengte meer dan 11 meter), los als uitgegeven in oorspronkelijke goudgeletterde portfolio, oblong folio.
Leporello in twee delen, hier en daar gescheurd op de vouwen (1x in sectie); resten van bibliotheeklabels op voorplat.

Met: Programma van de Maskerade, te houden door de leden van het Leidsche Studenten-Corps (...) op Dinsdag den 22sten Juni 1880 (...). Leiden, S.C. van Doesburgh, (1880), 16 p. (incl. omslag) (beschadigd/gerafeld exemplaar).

En met: De Intocht van Philips den Schoone binnen Amsterdam, 27 Juni 1497. Geschiedkundige aanteekeningen tot opheldering van de Maskerade te houden (...) op 22 juni 1880 (...). Leiden, S.C. van Doesburgh, 1880, (8), 238,(1) p., met staalgegraveerd frontispiece portret, oorspronkelijk blindgestempeld goudgeletterd linnen.

En met 4 andere, gerelateerde publicaties. (totaal 7)