veiling / 21 oktober 2014 / 234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur
[234] [235] [236] [237]
kavel: 235 € 70 - € 140

[Studentica] De Blyde Incomste binnen Amsterdam van Syne Hoogheyt Frederick Hendrick

den 20sten van bloeymaant van den jaare 1642, door F.D.K. Bosch. Leiden, S.C. van Doesburgh, 1910, XI,(1),155,(2) p., met portretten oorspronkelijk verguld vol leer, bovensnede verguld, 4to.
Aan pagina 9-10 ontbreekt een stuk blanke marge (onzorgvuldig opengesneden); rugstrip onieuw vastgeplakt op onderscharnier.

Zeer zeldzaam luxe-exemplaar op groot, handgeschept papier, één van slechts 30 genummerde en door de auteur en uitgever gesigneerde exemplaren (dit is nummer 3). Uitgegeven naar aanleiding van de Leidse studenten-maskerade van 1910.

Met: 5 andere publicaties naar aanleiding van die maskerade, waaronder een gewoon exemplaar van de eerstgenoemde publicatie in verguld wit linnen, het programmaboekje van de maskerade, en het Gedenkboek der maskerade (Leiden, 1911). (totaal 6).