veiling / 21 oktober 2014 / 234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur
[240] [241] [242] [243] [244]
kavel: 242 verkocht € 50.00

[Emblemata] Het geestelyck kaert-spel met herten troef,

oft het spel der liefde door den eerw: pater Fr. Joseph van de H. Barbara carmelit Discals, verçiert met veel schoone Copere Platen, Den derden Druck. Antwerpen, J. van Gaesbeeck, z.d. (ca. 1730), met gegraveerde titel en 14 platen door Frederik Bouttats, contemporain kalfsleer met vergulde rug.
Van binnen hier en daar smoezelig, bovenste schutblad ontbreekt, band wat sleets langs randen.

Van deze editie slechts één exemplaar in Picarta (Utrecht), met iets afwijkende paginering. Ons exemplaar heeft op de gegraveerde titel het adres: T'Antwerpen, Bij P.J. Rijmers, op de groote mert in de Pauw." De eerste druk van dit devotionele embleemboek verscheen in 1666.