veiling / 10 juni 2015 / 900-939 Criminologie
[905] [906] [907] [908] [909]
kavel: 907 verkocht € 70.00

[Prisons] Composite of 21 printed official publications and 2 manuscripts,

1814-1830, met handgeschreven index (2 p.) en vele tussenliggende blanco bladen, voorzien van perkamenten duim-index, contemporain verguld half schapenleer.
Opmerkelijk convoluut, met wettelijke instructies en bepalingen betreffende de inrichting, het bestuur, de begroting, bezoldiging van het personeel, kleding, godsdienst-oefening, vuur en licht, de geneeskundige dienst, cantines enz. van de gevangenissen.

Met: Bezoeken in de Gevangenis, of voorlezingen en toespraken, gehouden in den kerker. Eene bijdrage tot teregtwijzing en verbetering van gevangenen, en tot de kennis van derzelver toestand en karakter: tevens bevattende eenige merkwaardige bijzonderheden en karaktertrekken uit het leven van gevangenen en uit de gevangenis ontslagenen. Door W.H. Suringar. Tweede druk. Leeuwarden, G.T.N. Suringar, 1841, XIV,346 p., modern linnen (roestvlekkig/gebruind).