1400-1447 Topografie buiten Europa

veiling / 10 juni 2015
[1400 - 1409] [1410 - 1419] [1420 - 1430] [1431 - 1442] [1443 - 1447]
kavel: 1431
[China] Voyage of His Majesty's ship Alceste
-along the coast of Corea to the island of Lewchew; with an account of the subsequent shipwreck, John McLeod, 2nd. ed. London, John Murray, 1818.-

verkocht € 150.00
kavel: 1432
[Venezuela] The land of Bolivar
-or War, Peace, and Adventure in the Republic of Venezuela, James Mudie Spence, in two volumes, sec. ed. London, Sampson, Low, Marston, Searle & Rivington, 1878. Uniform gebonden, gr. 8vo., groen-linnen, titel op rug en voorplat in zwart en goudopdruk, xx,323,24 en x,345 pp., met 37 ills en 4 kaarten, waarvan 1 uitslaand in het eerste deel en 25 ills en 3 kaarten, waarvan 1 uitslaand in het tweede deel. Ex-libris, schutblad 2e deel met kl. besch. Zeer mooi uitgevoerde banden met geplastificeerd omslag.-
€ 150 - € 300
kavel: 1434
[Suriname. Benoit] Voyage à Surinam
-Description des possessions néerlandaises dans la Guyane Par P.J. Benoit ; cent dessins pris sur nature par l'auteur, lithographiés par Madou et Lauters. Brussel, Société des Beaux-Arts (De Wasme et Laurent), 1839, (4),76 p., met getint lithografisch frontispiece en 48 (van 49) platen waarop 100 afbeeldingen, tekst en platen los als uitgegeven, zonder band (oorspronkelijk vooromslag van 1 fascicule bewaard gebleven) groot folio).-

verkocht € 400.00
kavel: 1435
[Dapper] Naukeurige beschryving van Asie:
-Behelsende de gewesten van Mesopotamie, Babylonie, Assyrie, Anatolie, of Klein Asie: beneffens eene volkomen beschrijving van gansch gelukkigh, woest en petreesch of steenigh Arabie (...) doorgaens verrijkt met lantkaerten en afbeeldingen van de voornaemste steden (...) getrokken van verscheide oude en nieuwe schrijvers door Dr. Olfert Dapper, Amsterdam, Jacob van Neurs, 1680. Folio, leer, titel op rug in rood en goudopdruk, voor- en achterplat met lijnbordure, centraal blindstempel met goudopdruk en floraal motief. geillustreerd frontispice, titel in rood en zwart, (4),324,(3),(1) en 257,(2),(1) pp., 2 delen in een band, rug met beschadiging, band met gebruikssporen; met 22 kopergravures in de tekst, 12 over de dubbele pagina waarvan een uitslaand (de toren van Babel) en 3 kaarten over de dubbele pagina, in de tekst hier en daar gebruinde pagina's, vlekjes, roestvlekjes en watervlekken; 2 prenten met kleine scheurtjes op de vouw, 1 tekstpag. met kl. rep., redelijk exemplaar, de prenten in sterke afdrukken.-

verkocht € 1000.00
kavel: 1437
Reize van de La Pérouse, in de jaaren 1785, 1786, 1787, en 1788
-Met platen en kaarten. Naar het Fransch: door Mr. Joannes van der Linden, Advocaat te Leijden. deel 2-3. Amsterdam, J. Allart, 1803-1804, 2 (van 3) delen, (2),290; (2),266 p., met 4 uitslaande, gegraveerde platen, contemporain verguld halfleer.-

verkocht € 140.00
kavel: 1438
[Indonesia] Souvenir der Padangsche Bovenlanden.
-Padang, Winkel Mij. v/h P. Baumer & Co, z.d. (ca. 1915), 20 fotografische platen door J. Demmeni, los als uitgegeven in de oorspronkelijke goudgeletterde halflinnen portfolio, oblong 4to (goed exemplaar van een zeldzaam fotoboek).-

verkocht € 160.00
kavel: 1439
[Geen andere exemplaren getraceerd] Album van gezichten uit den Congo
-Missie van de Witte Paters. Uitgaaf van de Annalen der Afrikaansche Missiën Instituut St. Louis-Oudenbosch. Z.pl., M.F. van Piere & Co, Stoomdr. Eindhoven, z.j. (ca. 1905), met 24 fotografische illustraties (enkele gemonogrammeerd "HDB"), oorspronkelijk verguld karton, oblong klein 8vo (12 x 16 cm.).-

verkocht € 130.00
kavel: 1440
[Jan Huygen van Linschoten] Histoire de la Navigation de Jean Hughes de Linschot
-Aux Indes Orientales. Contenant diverses Descriptions des lieux iusques a present decouverts par les Portugais: Observations des Coustumes & singularitez de dela, & autres declarations. Avec annotations de B. Paludanus (...) troixieme edition augmentee; Bijgebonden: Le Grand Routier de Mer de Jean Hughes de Linschot Hollandois en: Description de l'Amerique, Amsterdam, Evert Cloppenburgh, 1638. 3x geill. titelpagina, (de titel van Description de l'Amerique met zeilschepen en inzetjes: Antwerpen, Amsterdam. Middelburg, Enkhuizen). Het portret van de auteur met inzetjes van Goa, Mozambique en St. Helena 2x. De kaarten en plattegronden ontbreken, wel aanwezig 30 kopergravures door de gebroeders Van Deutecom van voorn. gebouwen en personen en div. vruchtbomen: Ananas, Durian.-

verkocht € 1200.00
kavel: 1441
[India] Les Hindous, ou description de leurs Moeurs, coutumes, Cérémonies, etc.
-Dessinés d'apres nature dans Le Bengale, et représentés en 252 planches (voor alle uitgegeven afleveringen en meestal in 4 delen gebonden) par F. Balthazard Solvyns, Paris, 1808. Folio, half-leer, titel opgeplakt. De tekst in het Frans en Engels op ongenummerde pagina's; met 49 kopergravures, waarvan 7 op de dubbele pagina, alle prachtig met de hand gekleurd. Dit is het eerste deel van in totaal 4 delen.-

verkocht € 2200.00
kavel: 1442
[Indonesia] (Album) Tabaksonderneming Djelboek.
-Aangeboden aan mevrouw M.A. du Rij van Beest Holle - Kuyper. Soerabaja, samengesteld door G.C.T. van Dorp & Co, z.d. (ca. 1925), met één uitslaande panoramafoto (17 x 52 cm., gescheurd op vouw) en 26 foto's van elk 17 x 23,5 cm., oorspronkelijk koordgebonden buigzaam leer, oblong folio.-

verkocht € 480.00