1320-1360 Topografie buiten Europa

veiling / 8 juni 2016.
[1320 - 1329] [1330 - 1339] [1340 - 1349] [1350 - 1359] [1360 - 1360]
kavel: 1340
De zes reizen van den Heer J. Bapt. Tavernier, Baron van Aubonne;
-Die hy gedurende de tijt van veertig jaren, in Turkijen, Persien, en in d'Indiën, langs alle de wegen, die derwaarts strekken, gedaan heeft, Eerste deel (van 3 delen); Daar in van Turkeijen, Persiën en 't Serrail gehandelt word, (vert.) J.H. Glazemaker, Amsterdam, Weduwe Johannes van Someren, 1682 en 1681 (Serrail).-

verkocht € 120.00
kavel: 1341
[Cartografie] Mercator-Hondius-Janssonius. Wereld en werelddelen (1628-1634)
-Typus Orbis Terrarum, Europae Nova Tabula, Africae Descriptio, Asia en Americae Descriptio. Nieuw gekleurd. 5 kaarten ingelijst, in passepartout achter glas. 1628 of 1634. (Kaarten 15 x 20 cm. in lijst 35 x 40 cm.). Het kaartbeeld is gelijk aan de kaarten uit de Atlas Minor van Gerard Mercator en Jodocus Hondius uit 1607 maar deze uitgave is van Johannes Janssonius. Amsterdam. 1628 of 1634. De kaarten zijn gegraveerd door Abraham Goos.-

verkocht € 440.00
kavel: 1342
[Amerika] Voyage Pittoresque et anecdotique dans le Nord et le Sud des états-Unis
-d'Amérique par Oscar Comettant. Paris, A. Laplace, 1866. vii, 469,(2) in groenzwart linnen met vergulde rugtitel. Toegevoegd: Voyages en zigzag ou excursions d'un pensionnal en vacances en Suisse et sur le revers Italien des Alpes, Paris, 1860. (6), 474, (2) pp. In blauwlinnen met vergulde rugtitel. Wat roestvlekkig, voorts goed.-
€ 80 - € 120
kavel: 1343
[Amerika] De zeden der wilden van Amerika
-zynde een nieuwe uitvoerige en zeer kurieuse beschrijving van derzelver oorsprong, godsdienst, manier van oorlogen, huwelyken, opvoeding, oeffeningen, feesten, danzeryen, begravenissen, en andere zeldzame gewoonten; tegen de zeden der outste volkeren vergeleken, en met getuigenissen uit de oudste griekse en andere schreyveren getoetst en bevestigt. 's Gravenhage, Gerard vander Poel, 1731. Folio, half kalfsleer. 2 delen in 1 band, kaart + 41 kopergegraveerde platen.-
€ 500 - € 1000
kavel: 1344
[Azië] Narrative of a voyage,
-in his Majesty's late ship Alceste, to the Yellow Sea, along the coast of Corea, and through its numerous undiscovered islands, to the Island of Lewchew; with an account of her shipwreck in the Straits of Gaspar. By John McLeod, surgeon, of the Alceste. Londen, J. Murray, 1817, (8),288 p., met aquatint portret en 4 handgekleurde aquatint platen, modern halfleer in oude stijl.-

verkocht € 140.00
kavel: 1345
[Egypte] Mehemed Ali en deszelfs gebied
-Door den schrijver der brieven eens afgestorvenen. (Prins Puckler Muskau). Opper-Egipte (en) Neder-Egipte. Amersfoort, W.J. van Bommel van Vloten, 1846, 2 delen, VI,(2),325; VIII,310 p., beide delen met gelithografeerd frontispiece (van Mehemed Ali en Ibrahim Pacha), oorspronkelijk uniform bedrukt karton, groot 8vo.-

verkocht € 60.00
kavel: 1346
[Japan] The Real Japan
-Studies of contemporary Japanese manners, morals, administration, and politics. By Henry Norman. Illustrated from photographs by the author. Third edition. Londen, T. Fisher Unwin, 1893, 354,(1) p., met illustraties, oorspronkelijk geïllustreerd linnen (bibliotheekstempel op vrije schutblad).-

verkocht € 90.00
kavel: 1347
[Noordpool] De reis der Pandora naar de Noordpoolgewesten in den zomer van 1875
-L.R. Koolemans Beynen. (Uitgegeven vanwege het Aardrijkskundig Genootschap). Amsterdam, C.F. Stemler, 1876. (4), 36 + Bijbladen van het Tijdschrift van het Aardrijkskundig Genootschap, gevestigd te Amsterdam onder redactie van Dr. C.M. Kan en N.W. Posthumus no. 4, De Reis der Pandora in den zomer van 1876 door L.R. Koolemans Beynen (Met een Kaart), Amsterdam, C.F. Stemler, 1877. 37 pp. + De verslagen omtrent den toch met de Willem Barents naar en in de IJszee, in den zomer van 1878, uitgebracht aan het comite van uitvoering, door de H.H. A. de Bruijne en L.R. Koolemans Beijnen e.a. (=Bijblad no. 5), Amsterdam, C.L. Brinkman, Utrecht, J.L. Beijers. 71 pp. + De verslagen omtrent den (2en) tocht met de Willem Barents naar en in de Ijszee, inden zomer van 1879 (=bijblad no. 6). 40 pp. + Rapport sur l'expédition polaire Néerlandaise zui a hiverné dans la mer de Kara en 1882/1883 M. Snellen en H. Ekama, Utrecht, J. van Boekhoven, 1910. 141 pp. + Tableaux des Observations Météorologiques, cviii pp. Met diverse kaarten en bijlagen. Alle ineen gebonden in 4to halflinnen band.-
€ 100 - € 200
kavel: 1348
[Japan]
-Titsingh Studies deel 1 t/m 5. Frank Lequin, 2002-201. Isaac Titsingh, opperhoofd van Japan. Drie geschriften als filosoof, diplomaat & koopman + De particuliere correspondentie van Isaac Titsingh (1783-1812) (in 2 delen) + Isaac Titsingh in China (1794-1796) + De particuliere correspondentie van Isaac Titsingh (1783-1812) + À la recherche du Cabinet Titsingh. Its history, contents and dispersal. Catalogue raisonné of the collection of the founder of European Japanology + Isaac Titsingh (1745-1812). Een passie voor Japan, leven en werk van de grondlegger van de Europese Japanologie.-
€ 60 - € 120
kavel: 1349
[Verenigde Staten] Gray's Atlas of the United States,
-with general maps of the world. Accompanied by descriptions Geographical, Historical, Scientific, and Statistical. By O.W. Gray, civil and topographical engineer, no. 10 North Fifth Street, Philadelphia. Philadelphia, Stedman, Brown & Lyon, 1873, (4),5-68,68a-d,(69 blanco),70-175 gevolgd door 5 "Classified directories": 5,9,5,2,5 p., met 76 verfijnd handgekleurde, gelithografeerde kaarten en plattegronden incl. 12 dubbelpagina platen, oorspronkelijk halfleer met goudgeletterde, blindgestempelde platten, folio.-

verkocht € 350.00