1320-1360 Topografie buiten Europa

veiling / 8 juni 2016.
[1320 - 1329] [1330 - 1339] [1340 - 1349] [1350 - 1359] [1360 - 1360]
kavel: 1350
[Japans boekje over China] Kyokoutei Bakin en Takai Ranzan
-Shimpen-Souiko-Gouaden [Grand roman historique de la Chine]. Edo (Tokio), Hanabousa Eikitchi (werkzaam 1805-1838), 49 p., met 3 fraaie dubbelpagina houtsneden door Hokusai Katsushika, gebonden als blokboek, 22,7 x 15,8 cm.-

verkocht € 90.00
kavel: 1351
A compendious geographical and historical grammar:
-Exhibiting a brief survey of the terraqueous globe (...). Embellished with maps. Londen, printed for W. Peacock, 1795, XXII,404,(4) p., met 13 uitslaande gegraveerde kaarten met grenskleuren, contemporain verguld marokijn, alle sneden verguld, 12mo.-
€ 300 - € 600
kavel: 1352
Convoluut zakatlassen,
-alle uitgegeven door P. Duval te Parijs en volledig gegraveerd (titels, tekstbladen en kaarten), bestaande uit de volgende delen: 1. Petites Tables Genealogiques; 2. Le Monde Chrestien; 3. Les XVII Provinces ou sont les Conquestes du Roy en Hollande et en Flandres, twee delen met eigen titelpagina's: 3a. Cartes et Tables (...) des Provinces Unies des Païs-Bas; 3b. Cartes et Tables (...) des Provinces Eschûës a la Reine (...) (België), met in totaal 76 dubbelpagina gegraveerde bladen, contemporain kalfsleer (bovenste vrije schutblad ontbreekt, scharnieren ingescheurd en wat andere slijtage, maar een goed exemplaar).-
€ 2000 - € 4000
kavel: 1353
[Convoluut met wereldatlas en atlas van Nederland] Atlas Universel de Géographie
-Ancienne et Moderne. Adopté dans les maisons d'éducations dressé par C.V. Monin et A.R. Frémin, Gravé sur acier par Bënard. Parijs, Binet, z.d. (ca. 1840), met dubbelpagina gelithografeerde titelpagina, één uitslaande plaat en 11 dubbelpagina, op staal gegraveerde kaarten in de sectie "Géographie Ancienne" en 37 dubbelpagina op staal gegraveerde kaarten in de sectie "Géographie Moderne" (incl. wereldkaart), alle kaarten met grenskleuring, eenvoudig contemporain halflinnen, groot 8vo formaat.-
€ 400 - € 800
kavel: 1354
[Egypte] Description de l'Égypte
-ou recueil des observations et des recherches qui ont été faites en Egypte pendant l'expedition de l'armée Française. Seconde édition. Dédiëe au Roi. Atlas Géographique. Parijs, C.L.F. Panckoucke, 1826, letterdruk titel, dubbelpagina gegraveerde titel "Carte topographique de l'Égypte", gegraveerd "Tableau d'assemblage", gegraveerde legenda, uitslaande "Carte géographique de l'Égypte" (142 x 83 cm.) en 47 (op 6 na dubbelpagina) gegraveerde kaarten, contemporain halfleer met gemarmerd kartonnen platten, rug verguld met 2 contrasterende marokijnen titelschilden, olifantsfolio (68,5 x 51 cm.).-

verkocht € 2300.00
kavel: 1355
[China] Voyage a Péking, a travers la Mongolie, en 1820 et 1821,
-par M. G. Timkovski. Traduit du Russe, par. M. N******, et revu par M. J.B. Eyriès; Ouvrage publié, avec des Corrections et des Notes, par M. J. Klaproth. Atlas. Parijs, Librairie Orientale de Dondey-Dupré Père et Fils, 1827, 28,(4) tekstp., 4 ongenummerde platen: aparte gelithografeerde atlastitel met titelvignet (gedateerd 1826), groot uitslaande gelithografeerde kaart, dubbelpagina plattegrond van Peking, dubbelpagina plattegrond van de gebouwen van de Russische ambassade en 8 andere platen genummerd 5-12, contemporain halfleer met oorspronkelijk omslag meegebonden, 4to.-

verkocht € 250.00
kavel: 1356
[Indonesië] Java. Tooneelen uit het leven, karakterschetsen en kleederdrachten
-van Java's bewoners in afbeeldingen naar de natuur geteekend door E. Hardouin, met tekst van W.L. Ritter en een voorwoord van M.T.H. Perelaer. Leiden, A.W. Sijthoff, 1872, XII,164 p., met gelithografeerde titel en 16 handgekleurde gelithografeerde platen, oorspronkelijk goudgeletterd gedecoreerd linnen, 4to.-
€ 650 - € 1300
kavel: 1357
[Indonesië. Manuscriptkaart] "Kaart van de onderneming Gesiekan Residentie Djokjakarta"
-Wandkaart in pen en zwarte, rode en blauwe inkt, handgekleurd met waterverf, 125 x 92 cm. (omlijsting in inkt), met uitgebreide legenda, ca. 1921, op linnen opgezet en tussen stokken.-

verkocht € 550.00
kavel: 1358
Bericht van den tegenwoordigen toestand der Bataafsche bezittingen in Oost-Indië
-en den handel op dezelve; door Dirk van Hogendorp. (Delft, M. Roelofswaert, 1800), tweede druk, XVI,194 p., modern verguld leer. Titel ontbreekt. Enkele pagina's met eigenaarsstempel in blanke benedenmarge. -

verkocht € 80.00
kavel: 1359
Wandkaart Frankrijk
-Carte Orographique Hydrographique et Routière de l'Empire Francais compremant le Bassin du Rhin et la Région des Alpes Occidentales d'après les Etats-majors Francais et Etrangers. E. Andriveau-Goujon. Paris. 1869.-

verkocht € 75.00