1550-1699 Kunst en toegepaste kunst II

veiling / 7 december 2016
kavel: 1670
Jos Ruting (1909-1987)
-Lot met 12 briefkaarten uitgave N.V. Fa. Beerman Haverman, Wassenaar, 1930 + serie van 12 briefkaarten, idem, 1929 (enkele aan achterzijde onbedrukt, wellicht een proefpersing voor Ruting zelf) + 22 andere van Ruting, alle met vogels + etiketje (proefontwerp) 10 Nachtvogels gezien door Jos Ruting, uitgave N.V. Firma Beerman Haverman A'dam - en 12 originele schetsen voor kaarten in inkt in zelfgemaakte envelop "Vogelgevecht op zondag 18 van de maand november 28 gezien door Jos Ruting".-

verkocht € 380.00
kavel: 1671
Jos Ruting (1909-1987)
-De Jeugd van Ruuntje het Reekalf. Door Jo Elsendoorn. N.V. van Muster's Uitg. Mij, Amsterdam, ca. 1934. 168 pp. Gebrocheerd. Met 10 originele illustraties in Oost-Indische inkt van Jos Ruting, waaronder de voorkaft tekening - en enkele foldertjes m.b.t. de uitgave.-
€ 60 - € 100
kavel: 1672
Jos Ruting (1909-1987)
-Kalenderbladen Vogelkalenders. Van Hollandsch Vogelleven 1930. Uitgave Firma Beerman Haverman A'dam, ontworpen en op steen geteekend door Jos Ruting. 12 kalenderbladen met vogelvoorstellingen, elk 28,5 x 39 cm. - en 6 proefdrukken van dezelfde kalender + Kalender 1931 incl. 3 proefdrukken in zwart-wit. Afm. 31 x 22 cm.-

verkocht € 280.00
kavel: 1673
Jos Ruting (1909-1987)
-Voorstudie foto-album Jos Ruting. Touwgebonden oblong album met ca. 150 foto's waarvan het grootste deel vogels, planten, vlinders etc., die als voorstudie voor de tekeningen van Ruting dienden. Ook enkele privé-foto's. -

verkocht € 50.00
kavel: 1674
Jos Ruting (1909-1987)
-Aquarellen vogels, 1928/29. Serie van 6 aquarellen van vogels, waarvan 2 zijn gedateerd. Alle ca. 24 x 20 cm. Met o.a. een zwanenpaar. -

verkocht € 800.00
kavel: 1675
Jos Ruting (1909-1987)
-Twee mappen met originele tekeningen/schetswerk. Hierin ca. 60 tekeningen waaronder uitgewerkte potloodtekeningen van schelpen en 2 kleine aquarellen van vogels.-
€ 100 - € 200
kavel: 1676
Vogelprenten
-Mariboe, kip met kuikens, pelikaan en pinguin. 4 lithografieën, met monogram B.S. Ca. 1925. Afmeting elk 83 x 54 cm.-

verkocht € 160.00
kavel: 1677
Jos Ruting (1909-1987)
-Lot van 12 aquarellen van vogels. Alle jaren '30. Formaat tussen 12 x 9 en 22,5 x 19,5 cm.-

verkocht € 500.00
kavel: 1678
Jos Ruting (1909-1987)
-Lot van 12 aquarellen van vogels. 1923/1924. Alle ca. 10 x 12 cm. -

verkocht € 150.00
kavel: 1679
Jos Ruting (1909-1987)
-Lot van 12 originele pentekeningen in Oost-Indische inkt. 1925/1926. Alle ca. 10,5 x 7,5 cm. En 1 andere, van een boerderij.-

verkocht € 150.00