1550-1699 Kunst en toegepaste kunst II

veiling / 7 december 2016
kavel: 1579
Marcel Duchamp. Catalogue
-Antwerpen, Ronny van de Velde, 1991, deluxe editie uitgegeven in 850 genummerde exemplaren (dit is nummer 358), met een lijst van de tentoongestelde werken, een portfolio met reproducties naar werken van Duchamp en het boekje door Vuibert, Les Anaglyphes Geometriques, 1912 (met 3D-brilletje), een reproductie van een bladzijde uit The Blind Man No. 2 (P.B.T.), een boek met artikelen over Duchamp door Breton en Schwartz (met losse reproductie van Le Grand Verre), een audiocassette met opname van een sprekende Duchamp, een foto van Duchamp (85) en het colofon, samen los als uitgegeven in oorspronkelijke houten schaakdoos met schuifdeksel (reproductie van Duchamp's 'mental' schaakbord), in kartonnen schuifdoos, 37,5 x 38,5 x 6 cm.-

verkocht € 350.00
kavel: 1580
[Pochoir prenten] Samarkande
-Samarkande. 20 compositions dans le gout oriental par E.A. Seguy, Paris, Charles Massin, [1914]. 20 prachtig gekleurde en genummerde pochoir prenten, alle met stempeltje rechtsboven, los (incl. titelblad) in port-folio (46 x 33 cm.), half-linnen met geïll. gekartonneerde platten met floraal motief en papieren titel (opgeplakt).-

verkocht € 600.00
kavel: 1581
[Pochoir prenten]
-Or et Couleurs par G. Darcy. A. Calavas, Paris, [1925]. Recueil de 60 Dessins Composes Par G. Darcy Dans Le Gout Nouveau a L'Usage Des Fabricants D'Etouffes, Decorateurs Brodeurs, Et Dessinateurs D'Ornements Envente a la Librairie Des Arts Decoratifs. Complete set [I-XX] meer-kleuren pochoir prenten met 60 Art Deco ontwerpen door G. Darcy in originele portfolio (47 x 33 cm.). De portfolio met geïll. voorplat los (rug ontbreekt), titelblad ontbreekt. De prachtig gekleurde en genummerde prenten alle aanwezig en in zeer goede staat.-

verkocht € 700.00
kavel: 1582
Pierre Alechinsky (geb. 1927). Linolog I.
-Linosnede gedrukt in zwart en paars, 48,5 x 65,5 cm., met geïncorporeerd "logogramme marginal" in groen en oranje door Dotremont, gesigneerd door Alechinsky en "245/300" in potlood (minimale roestvlekjes).-

verkocht € 370.00
kavel: 1583
Twee prenten uit Verve: (1) Henri Matisse (1869-1954). "La tristesse du roi".
-Kleurenlitho uit Verve, 1952, 34 x 44,7 cm., gemonogrameerd in de techniek.-

verkocht € 70.00
kavel: 1584
Vier moderne prenten: (1) Fon Klement (1930-2000). "Fleurs sur fond noir".
-Kleuren hardboardsnede, 50 x 50 cm., gesigneerd en gedateerd "'90" en genummerd "14/70" en "eigen druk" en de titel in potlood, voorts met twee vingerafdrukken van de kunstenaar (deels wat vergeeld).-
€ 70 - € 140
kavel: 1586
Antoine Watteau (1684-1721)
-L'enjôleur. Ets, 17,7 x 15,2 cm. Trouve editeur, Paris, A. Riffaut + La Danse Bachique, Imp. Aug Delâtre, Paris, sculp. Carresse. 15,2 x 21,8 cm. - en 2 andere van Watteau + 4 litho's door J.F. Robert, lithografie G. Engelmann, waaronder "Un chemin de chasse de ville d'Avray". 10 x 7,8 cm. - en 1 andere. Alle in redelijk goede staat; licht smoezelig/enkele bruine vlekjes.-

verkocht € 100.00
kavel: 1587
[Beeldhouwkunst] Kavel met 27 naslagwerken
-(1) Jan Desmarets: kracht in beweging. Hugo Brutin. Met s.o. (2) Jobin: Genèse d'une sculpture, 10 années de création. Met s.o. (3) Kees Verkade: Beeldhouwer - sculptor - sculpteur. Rotterdam, Chevalier, 2000. Met s.o. Met: 2 doubletten, waarvan 1x in ongeopend plastic. (4) Jacob Epstein: Sculptor. Richard Buckle.-

verkocht € 100.00
kavel: 1588
Francis André (1906-1972)
-Le train de la derniere heure. Avant propos d'Albert Guislain, 1931. No. 8/50. 51 pp. Gebrocheerd met opgeplakte foto. 34 x 29 cm. + Nous, de Pavie....carnet de route d'un ancien combattant, 1930. No. 6/50. 16 pp. + Le Sou-Marin Fantome. Conte Marin. 32 pp. Nr. 12 van de 20 exemplaren; hiernaast werden nog 10 exemplaren in kleur en 20 in zwart-wit gedrukt. Deze uitgave met opgeplakte voor- en achterplaat.-

verkocht € 600.00
kavel: 1589
Anton Pieck (1895-1987)
-De Vondst. Gesigneerde prent, jaren '80. 35 x 49 cm. Gesigneerd in potlood. Druk met valse moet + Stadspoort + Pauwen + Goudzoekers + Winkelen, alle in identiek formaat met titel en signatuur in potlood - en toegevoegd een naamloze prent met monogram Anton Pieck in potlood. 35 x 24 cm.-

verkocht € 300.00