1550-1699 Kunst en toegepaste kunst II

veiling / 7 december 2016
kavel: 1600
[Fotomontages] Verzameling van 11 diverse items.
-Bevat onder andere: 1. "Stuit het fascisme!" Pamflet, 28 x 21 cm., zonder plaats, uitgever en jaartal (ca. 1937) (enkele kleine defectjes).-

verkocht € 190.00
kavel: 1601
[Illustratoren] Lot van 11 publicaties met omslagen/ inhoud door diverse kunstenaars,
-w.o. Fré Cohen, H. Ykelenstam, W. Papenhuyzen, J. Ponstijn, J.H. Speenhoff, Reen etc., alle in oorspronkelijk omslag (nietjes uit ruggen verwijderd), diverse formaten.-

verkocht € 60.00
kavel: 1602
Jan Mammen (1899-1978)
-De Tijd (dag en nacht). Magisch realistische voorstelling. Olieverf. Ca. 1955. 55 x 45 cm. In lijst. -
€ 80 - € 150
kavel: 1603
[Twee theaterprogramma's] Ça aussi... c'est Paris. Théatre des Champs-Élysées.
-Mercredi 28 Mai 1958. Première représentation mondiale. Ed. Jean Laurence. Parijs, Georges Lang, (1958), (31) p., met 5 illustraties over de volle pagina, één uitslaande illustratie en 1 dubbelpagina-illustratie, losbladig als uitgegeven, oorspronkelijk omslag met stofomslag ontworpen door François Vernier, 4to (gebruikssporen).-

verkocht € 50.00
kavel: 1604
[De-luxe exemplaar met 12 extra etsen] J.-K. Huysmans. La Bièvre.
-Les gobelins Saint-Séverin. Parijs, uitgegeven door de Société de Propagation de Livres D'art, 1901, gedrukt door A. Lahure in 1900 in 695 exemplaren (75), (6),148,(1) p., met 4 etsen door Auguste Lepère [extra etsen zie hieronder] en 30 illustraties in de tekst, fraai gebonden in donkergroen marokijn door Marius Michel, de decoratie op de platten ingelegd met gekleurd leer, met behoud van het oorspronkelijke omslag, leren binnenzijde van platten en zijden/gemarmerde vrije schutbladen, alle sneden verguld, groot 8vo (4to formaat), in schuifdoos.-

verkocht € 860.00
kavel: 1605
Marc Chagall (1887-1985). Le Cirque d'Izis
-Jacques Prévert, Monte Carlo, Andre Sauret, 1965. 172 pp. Foto's Izis Bidermanas. Compleet en mooi exemplaar met 4 orig. litho's van Chagall, waaronder het omslag. -

verkocht € 125.00
kavel: 1606
M.C. Escher (1898-1972)
-Ex Libris G.H. 's Gravesande met spreuk: 'Van dichten comt mi cleine bate/ Die liede raden mi dat ict late'.-

verkocht € 85.00
kavel: 1607
Simon Lissim (1900-1981) en Guido Colucci (1877-1949). "Andre Gide. El Hadj."
-"Composé et manuscrit par Guido Colucci et illustré par Simon Lissim". Parijs, 1936(-1937), 60 tekstpagina's volledig met de hand gekalligrafeerd in diverse kleuren door Colucci op zwaar handgemaakt "Arches", met 3 gesigneerde gouaches over de volledige pagina en 5 kleinere gesigneerde gouaches door Lissim (gedateerd 1937), tekst en illustraties hier en daar gehoogd met goud en/of zilver, losbladig in oorspronkelijk omslag en in de oorspronkelijke (?) kunstlederen chemise, 34 x 25,8 cm.-
€ 5000 - € 6000
kavel: 1608
Chris Lebeau
-Portret. Lithografie, in steen gesigneerd, gedateerd 2 dec. 1915. 61 x 40 cm. -
€ 50 - € 80
kavel: 1609
Pieter A. Scheen. Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars 1750-1950.
-Den Haag, Kunsthandel Pieter A. Scheen, 1969-1970, 2 delen, VIII,751,(1); VII,(1),692,54,(2) p., met 954/ 1017 illustraties, oorspronkelijk uniform rexine, 4to (eerste druk van dit standaardwerk).-

verkocht € 80.00