1290-1377 Kunst en toegepaste kunst I

veiling / 7 december 2016
kavel: 1310
[Architectuur] Lot met 8 werken
-Moderne Nederlandsche villa's en landhuizen. Fotografische afbeeldingen en plattegronden verzameld en van inleiding voorzien door Prof. ir. J.G. Wattjes. Kosmos, Amsterdam, 1931. Goed exemplaar met stofomslag + Moderne Kerken in Europa en Amerika, (idem) met stofomslag + Moderne Villa's en landhuizen in Europa en Amerika, (idem) met stofomslag + Nieuw-Nederlandsche Bouwkunst, Amsterdam, Kosmos,1924. Deel 1 en 2 - en 3 andere.-

verkocht € 130.00
kavel: 1311
[Art Nouveau etc.] Kavel met 10 naslagwerken
-Dr. L. Gans. Nieuwe kunst. De Nederlandse bijdrage tot de Art Nouveau. Dekoratieve kunst, kunstnijverheid en architektuur omstreeks 1900. A. Oosthoek, Utrecht, 1966. 296 pp. Geb. met s.o. Mooi exemplaar + Nederlandse kunst 1800-1900. Gijs van der Ham e.a. Waanders, 2009. 289 pp. Geb. met s.o. + De Haagse Stijl. Art deco in Nederland. Timo de Rijk 010, Rotterdam, 2004. 192 pp. Geb. met s.o. - en 7 andere.-

verkocht € 65.00
kavel: 1312
Tentoonstelling van Schilderijen Aquarellen en Teekeningen door Jan Toorop
-Fr. Buffa & Zonen, Amsterdam, 1904. Omslagontwerp Jan Toorop. 30 pp. 27,5 x 21,5 cm. -

verkocht € 150.00
kavel: 1313
[Nieuwe Zakelijkheid] Vier werken:
-De Arbeiderspers, Jan W.E. Buijs & Joan B. Lürsen. De Arbeiderspers, Amsterdam, 1932. 42 fotografische beelden uit het nieuwe gebouwd. 48 pp. In vlinderdruk + G. Keuzenkamp Den Haag. Natuursteen. 98 pp. Ca. 1930. Gebrocheerd + N.V. Nederlandsche Aanneming Maatschappij vh Fa. H.F. Boersma Hoofdkantoor 's Gravenhage. 120 pp. Gebrocheerd. Omslag Wijdeveld - en 1 andere.-
€ 65 - € 110
kavel: 1314
Emile Zola - Le Rêve
-Paris, Marpon & Flammarion, [1892]. 335 pp. In zijde gebonden. 65 illustraties waarvan 32 over de hele pagina van Carlos Schwabe en L. Métivet. Band in redelijke conditie. Aan randen en rug gesleten, de symoblische bandillustratie van Schwabe nog intact. Boekblok wat lossig in band, verder goed. -

verkocht € 50.00
kavel: 1315
[Art Deco, Nederlandse ontwerpers] Programmaboekjes
-Programma Stadsschouwburg Amsterdam, omslagontwerp: Joan Collette (1922) + Bladen van den Stadsschouwburg, omslagontwerp: Joan Collette (1920) + Programma Stadsschouwburg Utrecht 1931-1932, omslagontwerp: Cris Agterberg + Programmaboekje Henri ter Hall’s Revue 1927, omslagontwerp: Chris van der Hoef + Officieel dagprogramma IXe Olympiade Amsterdam 1928, omslagontwerp: Chris van der Hoef + 3 verschillende programmaboekjes Stadsschouwburg Amsterdam, omslagontwerp: Rie Cramer, jaren '20 + Internationale theater tentoonstelling 1922. In het stedelijk museum te A'dam, (ontwerp?) + Nederlandsch Concert Bureau J. Beek Programma Seizoen 1929-30. Omslagontwerp: Chris Lebeau + Programma Nederlandsch Concertbureau J. Beek, omslagontwerp: Chris Lebeau (1938) - en Programma Koninklijke Schouwburg ‘s Gravenhage, omslagontwerp: Jeanne Bieruma Oosting (1932).-

verkocht € 110.00
kavel: 1316
[Art Deco etc. Nederland] Divers
-5 stukken Art Nouveau-behang door A. Hamaker. Elk 39 x 23 cm. Met gestempelde tekst aan achterzijde + Bevrijding 1828-1928. Tolstoi-nummer. Ontwerp voorzijde Chris Lebeau. Vouw in midden, sign. r.b. + De Kroniek, veertiende jaargang september 1928. Bandontwerp C.J. v.d. Hoef + De Architect. Hedendaagsche en oude kunst onder redactie van het genootschap architectura et amicitia Amsterdam, 19e jaargang aflevering 2. Bandontwerp Roland Holst + Catalogus zilverfabriek Gerritsen en van Kempen Zeist, 1934. 24 pp. Geniet + Gero Zilver 1912-1937. Maart 1938. Catalogus, 70 pp. + gelithografeerde kaart "4 sept 1913 Feest van Kleur en klank Utrecht". Ontwerp onbekend, aan achterzijde gedrukte tekst - en 1 andere.-

verkocht € 130.00
kavel: 1317
[Art Deco Nederland] Divers
-Henri Johan Marie Basart, 3 glas in lood raam ontwerpen, handgetekend voor firma Atelier Basart en Sloet Den Haag, ca. 1928 + coverontwerp blad Architectura, ontwerper onbekend + Stofomslag Nieuw Nederlandsche Bouwkunst, J.G. Wattjes, Kosmos, 1931 + L'Illustration Exposition des Arts Decoratifs, juin 1925 - en 1 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 1318
Jan Mankes door Alb. Plasschaert en Just Havelaar.
-Met inleiding van A. Mankes-Zernike. Wassenaar, J.A.A.M. van Es, 1917, 60 p., met één ingeplakte originele houtsnede ("Koemelkster") en 31 ingeplakte illustraties (incl. zelfportret op voorplat en frontispiece zelfportret), oorspronkelijk halflinnen, 4to.-

verkocht € 110.00
kavel: 1319
Samuel Jessurun de Mesquita (1868-1944)
-4 grijnzende hoofden, houtsnede 1930. 10 x 22 cm. Gesigneerd en gedateerd in potlood. In passepartout.-

verkocht € 180.00