1290-1377 Kunst en toegepaste kunst I

veiling / 7 december 2016
kavel: 1330
[Walter Crane] Kunst en Samenleving
-Jan Veth, Scheltema en van Holkema's boekhandel, Amsterdam, 1903. viii, (3)171(4) pp. 4to. Houtsneden van G.W. Dijsselhof. Uitgave in halfleder met vergulde bandversiering. Naar Walter Crane's Claims of Decorative Art. Bijzonder mooi exemplaar van deze fraaie uitgave - toegevoegd de niet gebonden editie.-

verkocht € 160.00
kavel: 1331
Moderne Bouwkunst in Nederland
-deel 1-20, W.L. & J. Brusse, Rotterdam, 1932. In halflinnen. Nette complete reeks.-

verkocht € 110.00
kavel: 1332
Toegepaste kunst Nederland 1901-1937
-(1) De decoratieschilder: Keur van voorbeelden voor kerk-, wand- en plafondbeschildering. J. Visser, Jr. Leiden, A.W. Sijthoff, [1901]. Map met tientallen platen met schildervoorbeelden. Met: (2) Era-Blue Band Magazine. No. 6, 1 juni 1928. 16 pp. En met: (3) De Beweging: Algemeen maandschrift voor letteren, kunst, wetenschap en staatkunde. Red. Albert Verwey. 2e jaargang, nov. 1906. 246 pp.; en: (4) De gemeenschap. 5e jaargang, no. 1, en: (5) De nieuwe gemeenschap. 10 nummers, tussen 1e jaargang (1934) no. 2 en 2e jaargang (1935) no. 12; (6) De delver. 10 nummers, tussen 1935 no. 1 en 1937 no. 8; en met: (7) De Toegepaste Kunsten in Nederland. 21 nummers: 1923 (3x), 1924 (4x), 1925 (4x), 1926 (4x), 1927 (2x), 1928 (1x), 1931 (2x) en 1932 (1x). -

verkocht € 200.00
kavel: 1333
[Ornamenten en decoratie] Kavel met 6 portfolio's/naslagwerken,
-w.o.: Siersmeedwerk ontworpen door P.C. Kardol. Amsterdam, Wed. Jahrend & Zoon, [1934]. En: Statuarischer Schmuck der Façaden des K. K. Naturhistorischen Hof-Museums in Wien. 50 Blatt Lichtdruk. Wenen, J. Löwy, 1897. En met: Vormgeving in hout voor binnenhuis en tuin door S. Middelhoek. Amsterdam, Wed. Jahrend & Zoon, [1935]. En met nog 3 andere (totaal 6).-

verkocht € 110.00
kavel: 1334
[Wonen & interieur] Kavel met 12 naslagwerken
-(1) Handig Huishouden Deel I: Praktische woninginrichting. Assen/Amsterdam, Born, 1959 (rug gerepareerd). (2) Van neorenaissance tot postmodernisme: 125 jaar Nederlandse interieurs. Rotterdam, Uitgeverij 010, 1996 (met s.o.). (3) Art Deco Furniture. Alastair Duncan. London, Thames & Hudson, 1984 (met s.o.). (4) Wonen gisteren vandaag. Joop Hardy e.a. Amsterdam, Uitg. Holland, 1957 (met s.o.). (5) 80 jaar wonen in het Stedelijk. Amsterdam, Stedelijk Museum, 1981. (6) Rechte stoelen, rechtschapen burgers: Wonen volgens 't Binnenhuis (1900-1929). Yvonne Brentjens. Den Haag, Gemeentemuseum/Wbooks, 2011. (7) Die Schöne Wohnung. L. Koller. München, Bruckmann, 1967. (8) Stig Lindberg: Swedish Artist and Designer. Berndt Klyvare & Dag Widman. Stockhol, Rabén & Sjögren, 1962. (9) Huis van herinneringen. Françoise Lechien-Durant. Tielt, Lannoo, 2000. (10) Wonen in een monumentaal huis. Barbara Laan e.a. Amsterdam, Sun, 2012. (11) Weverij De Ploeg. Helen Boterenbrood. Rotterdam, Uitgeverij 010, 1989. (12) My Home: Bas van Pelt, binnenhuisarchitectuur 1931-1995. Rotterdam, Uitgeverij, 1995.-
€ 80 - € 160
kavel: 1335
[Architectuur] Kavel met 21 werken
-Hoogbouw. Ir. J. Duiker. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1930. Met: Architectuur. Ir. A. Boeken. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, 1936. En: Haus und Raum Band I-III. Stuttgart, Julius Hoffmann, 1929.-

verkocht € 90.00
kavel: 1336
[Belgische & Nederlandse kunst] Kavel met 18 werken
-(1) Expressie en ordening: Het verzamelbeleid van Willem Sandberg voor het Stedelijk Museum 1945-1962. Caroline Roodenburg-Schadd. Amsterdam, Stedelijk Museum, 2004. Met: (2) Helene Kröller-Müller: De eeuwigheid verzameld. Eva Rovers. Amsterdam, Bert Bakker, 2010. En: (3) Die Entwicklung der modernen Malerei. H. Kröller-Müller. Leipzig, Klinkhardt & Biermann, z.d. (4) Gustave van de Woestyne. Robert Hoozee e.a. Brussel, Mercatorfonds, 2010 (met s.o.). (5) Henry van de Velde: Een Europees kunstenaar in zijn tijd. Klaus-Jürgen Sembach & Birgit Schulte, 1993 (in slipcase). En met nog 13 andere werken (totaal 18).-
€ 80 - € 160
kavel: 1337
[Wonen & interieur] Kavel met 23 werken
-Practische woninginrichting: Een handleiding voor ieder. Paul Bromberg. [Amsterdam], Kosmos, 1933, en: Idem, tweede verbeterde druk. Amsterdam, Kosmos, 1938 (met s.o.). Met: Innendekoration: Mein Heim-Mein Stolz. Band XV & XVI. Darmstadt, Alex Koch, 1904 & 1905. En met: 4 delen uit de reeks Moderne Schoonheid. Amsterdam, Kosmos, 1931-1933. En met nog 14 andere (totaal 23).-

verkocht € 80.00
kavel: 1338
Bouwkundig Weekblad. Architectura
-Complete jaargangen 1928, 1929 en 1930 van dit weekblad, elk in een band met blindgestempelde, vergulde titel. Tevens met losse nummers uit 1911 (no. 37), 1912 (no. 6, 15, 47 en 48), 1934 (no. 1), 1935 (no. 22 en 39), 1936 (no. 20, 41 en 52), 1937 (no. 9 en 44), 1938 (no. 5, 11, 32 en 50), 1939 (no. 40) en 1940 (no. 14). -

verkocht € 90.00
kavel: 1339
[Architectuur] Nederlandse tijdschriften
-Levende kunst: Nederlandsch maandschrift, gewijd aan de hedendaagsche bouwkunst (...). Onder leiding van Co Brandes. Eerste jaargang 1918. 246 pp. In band met blindstempel H. Pander & Zonen, Meubelfabriek op voorplat. Met: Onze Kunst: Voortzetting van de Vlaamsche School. Tweede jaargang 1903 in 2 banden (per half jaar, boekblokken los van rug), met: 7 losse nummers van dit maandblad (1903-1911, gebruikssporen). En: Art & Decoration: Revue mensuelle d'art moderne. 14 nummers van dit tijdschrift (1928-1929, gebruikssporen).-

verkocht € 200.00