1290-1377 Kunst en toegepaste kunst I

veiling / 7 december 2016
kavel: 1340
[Architectuur] Kavel met 47 tijdschriftnummers
-(1) Thuis: Tijdschrift gewijd aan de inrichting der woning. 24 nummers, 1928-1938. (2) Eigen Haard. 6 nummers, 1910-1911. (3) Het Huis: oud & nieuw. 2 nummers, mei & juni 1911. (4) Visie. 13 losse nummers, 1959-1968, en: bundel met 6 nummers, 1955-1958. Toegevoegd: 2 lege banden voor Visie. (5) Bouw: Centraal weekblad voor het bouwwezen in Nederland en België. 10e jaargang, no. 24: 11 juni 1955.-

verkocht € 70.00
kavel: 1341
[Architectuur] Kavel met 10 werken
-Kunst en leven: lijn en vorm, licht en kleur in bouw- en aanverwante kunst. Door A.K. Kropholler. Amsterdam, De Spieghel, z.d. Een van twaalf exemplaren gedrukt op papier Pannekoek. Dit is no. 7. 4to, in vol perkament met leeslint. 189 pp. Met: Arbeiderswoningen in Nederland. H.P. Berlage e.a. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1921. XXIII,156 pp. En: Nederlandsche ambachts- en nijverheidskunst. Jaarboek 1920. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1920. 79 pp. En met: Mijn Indische reis: Gedachten over cultuur en kunst. H.P. Berlage. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1931. 147 pp. Met nog 3 andere van Berlage en nog 3 andere werken. Toegevoegd: mapje met documenten m.b.t. Tentoonstelling Kunstnijverheid Zwolle, 26 februari-12 maart 1921 incl. getekende plattegrond van de tentoonstelling en van een huis, artikel enz., en een foto van een interieur (totaal 11).-
€ 100 - € 200
kavel: 1342
Hendrik Werkman (1882-1945)
-Landschap. Zwarte verf op karton. Toegeschreven aan H.N. Werkman. 55 x 72 cm. -
€ 350 - € 700
kavel: 1343
Wendingen
-Jaargang 1 nummers 2, 4 en 5, 1918 en jaargang 2 nummers 3 en 9/10. Typografische verzorging H.Th. Wijdeveld. In redelijke conditie. Alle als vrijwel altijd met rafeling aan uiterste rand en gebruikssporen. -

verkocht € 130.00
kavel: 1344
Wendingen
-Jaargang 5, nummer 7. Gewijd aan bouwwerken uitgevoerd door den dienst publieke werken der gem. Amsterdam + jaargang 6, nummer 1, 1924. Gewijd aan bouw-beeldhouw-werken van H.A. van den Eijnde, John Radecker, Th. A. Vos, Theo van Reijn, Joh. Polet, Hildo Krop en J.v. Lunteren + nummer 4/5, 1924. Gewijd aan de onuitgevoerde architectonische projecten van M. de Klerk + nummer 7, 1924. Gewijd aan de portret-teekeningen door M. de Klerk (klein hapje uit voorzijde l.b.) + nummer 8. Gewijd aan het raadhuis-ontwerp gemeente Hilversum en projecten van W.M. Dudok + Jaargang 7, nummer 10, 1925. Gewijd aan de meubel- en interieurkunst van architect M. de Klerk + Jaargang 7, nummer 11/12. Gewijd aan het gebouw van den Haagschen Bijenkort Architect P.L. Kramer. Alle in redelijke goede/goede staat.-

verkocht € 370.00
kavel: 1345
[Smeedwerk] F. Contet. Documents de ferronnerie ancienne.
-Époque Louis XV & Louis XVI, 1e-4e série/ XIIe au XIIIe siècle [= 5e série]. Parijs, de auteur, 1908-1922, 5 mappen, compleet met in totaal 206 platen, los als uitgegeven in oorspronkelijke uniforme halflinnen portfolio's met bindlinten, groot folio (eerste map met scheurtjes in rug, enkele lintjes ontbreken) (totaal 5).-

verkocht € 120.00
kavel: 1346
La ferronnerie moderne. 4eme série.
-Parijs, Ch. Moreau, z.d. (ca. 1930), met bifolium met titel in ontwerp van Desnos, inleiding door H. Clouzot en lijst van de platen, gevolgd door 32 platen, los als uitgegeven in de oorspronkelijke halflinnen portfolio met herhaling van de titel op voorplat, met bindlinten, groot folio.-

verkocht € 130.00
kavel: 1347
[Architectuur. Parijs] Plans, coupes, élévations des plus belles maisons et des hotels
-construits à Paris & dans les environs. Publiée par J.-Ch. Krafft, architecte, et N. Ransonnete, graveur (1771-1802). Parijs, Librarie d'Art Décoratif et Industriel, Gaston Hue, 1909, (4),VI,(8) p. (titel, inleiding en index), gevolgd door 120 platen, los als uitgegeven, in contemporaine halflinnen portfolio met titelstrook op de rug, groot folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 1348
Frédéric Hoffstadt. Principes du style gothique
-exposées d'après des documens authentiques du moyen age. Traduit de l'Allemand par T. Aufschlager (...). Atlas. Luik, E. Noblet, z.d. (1851), met gelithografeerde titelpagina, frontispiece en 43 platen genummerd tot 40 (enkele A- en B-nummers), contemporain linnen (kleine defectjes, zonder de tekst).-
€ 70 - € 140
kavel: 1349
[Meubels] Lot van 22 Franstalige handelscatalogi,
-1894-ca. 1930, vrijwel alle geïllustreerd, oorspronkelijk omslag of halflinnen, diverse formaten (deels in matige staat).-

verkocht € 70.00