2400-2454 Scheepvaart collectie W.H.E. Scheeres

kavel: 2420
Samuel Pepys
-The Diary of Samuel Pepys (...) with Lord Braybrooke's notes. Henry B. Wheatley (red.). Vol. 1-6, 8, Index en supplementdeel Pepysania. 9 (van 10) delen. London, George Bell & Sons, 1893-1899. Uniform blauw linnen met vergulde decoratieve rug, 8vo. Enkele delen met bibliotheekstempels en hier en daar wat roestvlekkig, verder goed + Samuel Pepys and the World He Lived In. Henry B. Wheatley. London, Swan Sonnenschein & Co., 1895. 311 pp. Halflinnen, 8vo + Diary and Correspondence of Samuel Pepys (...) with a life and notes by Richard Lord Braybrooke. Third edition. Vol. II & V. 2 (van 5) delen. London, Henry Colburn, 1851 (beide met ex libris) + Memoirs of Samuel Pepys (...) comprising his diary (...) and a selection from his private correspondence. Richard Lord Braybrooke (ed.). London, Frederick Warne and Co., z.d. (1867). Linnen, 8vo. Goed exemplaar met plastic beschermhoesje + 1 andere.-
€ 80 - € 160
kavel: 2421
Marine
-The Crisis of the Naval War. Viscount Jellicoe of Scapa. London etc., Cassell and Company, 1920. XVII,331 pp., linnen, 8vo. Compleet met 8 platen en 6 kaarten + With Togo: the story of seven months' active service under his command H.C. Seppings Wright. London, Hurst & Blackett, 1905. XVI,80 pp., linnen, 8vo. Wat roestvlekkig + The Influence of the Sea on the Political History of Japan. G.A. Ballard. London, John Murray, 1921. XIX,311 pp., linnen, 8vo. Wat roestvlekkig + Maritime Connecticut during the American Revolution, Vol. I. Louis F. Middlebrook. Salem, MA, Essex Institute, 1925. XII,272 pp., linnen, 8vo + 8 andere.-
€ 80 - € 160
kavel: 2422
Marine
-The Autobiography of a Seaman, vol. I & II. Second edition. Thomas, tenth Earl of Dundonald. 2 (van 2) delen. London, Richard Bentley, 1860-61. XXIII,428; XV,488 pp. Uniform linnen, 8vo. Banden wat sleets, vol. I met vernieuwde schutbladen, vol. II met ex libris en rug wat loslatend, verder goed + The Life of Lord Fisher of Kilverstone, vol. I & II. Second edition. Sir R.H. Bacon. 2 (van 2) delen. London, Hodder and Stoughton, 1929. XXVII,312; VII,328 pp. Uniform linnen, 4to + The Case for the Sea-Serpent. R.T. Gould. London, Philip Allan, 1930. XII,291 pp. Linnen, 8vo. Band wat verkleurd + 6 andere.-

verkocht € 130.00
kavel: 2423
[Scheepvaart. Marine. Vuurtorens] Diverse
-Fifty-Two Stories of the British Navy, from Damme to Trafalgar. Alfred H. Miles (red.). London, Hutchinson & Co., 1896. 454 pp. en 2 pp. advertenties, vergulde sneden, 8vo + The Story of our Lighthouses and Lightships. W.H. Davenport Adams. London etc., Thomas Nelson and Sons, 1891. 380 pp. en 4 pp. advertenties. 8vo + Whispers from the Fleet. Christopher Cradock. Second Edition. Portsmouth/London, J. Griffin & Co., z.d. (1908). XVI,465 pp. 8vo. Wormtunnels aan het begin + 4 werken door E. Keble Chatterton + 2 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 2424
Engelse marine
-The Dardanelles: colour sketches from Gallipoli. Norman Wilkinson. London, Longmans, Green and Co., 1915. VIII + 60 pp. tekst, 35 gezichten in kleur op 29 platen, kaart en 29 schetsen. Linnen, 8vo (ex libris) + Voyages & Travels of Captain Basil Hall. London etc., Thomas Nelson and Sons, 1895. 387 pp. Linnen, 8vo + Rodney. David Hannay. London, MacMillan & Co., 1891. VI,222 pp. + 2 pp. advertenties. Linnen, 8vo + 4 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 2425
Zee-oorlogen
-The Invasions and Projected Invasions of England, from the Saxon times. E.S. Creasy. London, Richard Bentley, 1852. 312 pp. Linnen, 8vo. Bovensnede stofvlekkig, band wat sleets, verder goed + Ironclads in Action: a sketch of naval warfare, vol. I & II. H.W. Wilson. Fourth edition. 2 (van 2) delen. London, Sampson Low etc., 1896. XXXVI,357; XVI,374 pp. Uniform linnen, 8vo. Vol. II lossig in band, verder goed (beide met ex libris) + 9 andere, w.o. 6 van Edward Fraser.-
€ 70 - € 140
kavel: 2426
Britse admiraals
-Lives of the Admirals and other eminent British seamen (...). The Second Edition, carefully revised, corrected, and enlarged, vol. I-IV. John Campbell. London, printed for T. Waller, 1750. 4 delen, (5),543; (2),476 + index; (2),488; (2),453 pp. + index. Uniform leer met geribde rug en titelschildje, 8vo. Complete set van de 2e editie. Ruggen wat sleets, verder goed + Memoirs of Admiral the Right Hon. The Earl of St. Vincent, vol. I & II. Jedediah Stephens Tucker. London, Richard Bentley, 1844. 2 delen, XI,484; X,427 pp. Modern kunstleer, 8vo. Goede exemplaren.-

verkocht € 110.00
kavel: 2427
Nederlandse scheepvaart
-De Nederlandsche zeemacht in hare verschillende tijdperken geschetst, eerste & tweede deel. J.J. Backer Dirks. Tweede, vermeerde en verbeterde druk. 's Gravenhage, gebroeders Van Cleef, 1890. 2 delen, 832; 752 pp. Uniform verguld half leer, 8vo. Wat sleets langs randen (beide met ex libris) + 7 jaargangen van Tijdschrift van de vereeniging Het Nederlandsche Zeewezen. Jaargangen 1910, 1911, 1912, 1916, 1917, 1919 en 1920. Den Haag, Mouton & Co. Per jaargang gebundeld in oorspronkelijke banden, 4to. Banden licht sleets + De grootvisscherij op de Noordzee. A. Hoogendijk Jz. Beknopte uitgave. Haarlem, H.D. Tjeenk Willink, 1894. XVI,237 pp + 1 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 2428
Diverse werken scheepvaart
-Old Ship Prints. E. Keble Chatterton. London, John Lane, z.d. XII,182 pp. Linnen, 4to. Band sleets/vlekkig, verder goed + Adventures by Sea from Art of Old Time. Basil Lubbock. London, The Studio, 1925. IX,40 pp. + CXV platen. Linnen, 4to. Band verkleurd/licht vlekkig, verder goed. Nr. 935/1750 + Old Naval Prints, Their Artists & Engravers, Charles N. Robinson. London, The Studio, 1925. X,36 pp. + XCVI platen. Linnen, 4to. Enkele platen aan elkaar, vochtschade aan het eind, verder goed. Nr. 25/1500 + National Maritime Museum. Catalogue of the Library Vol. 1, 2 (2x), 4 en 5. London, Her Majesty's Stationery Office, 1968-1976 - en 1 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 2429
[Nelson] Britse marine
-The Life of Lord Viscount Nelson. T.O. Churchill. London, printed for R. Bowyer, 1808. VIII,100 pp. Linnen, folio. Compleet met 11 prenten en 2 over de dubbele pagina (ex libris) + The Log of a Merchant Officer; viewed with reference to the education of young officers and the youth of the merchant service. Robert Methven. London, John Weale, 1854. XIV,68 pp. Linnen, folio (tweede helft roestvlekkig) + Sailing Ships of War 1800-1860, including the transition to steam. Sir Alan Moore. London, Halton & Truscott, 1926. XIV,78 pp. + 90 platen. Halfleer, 4to. Editie van 100 (dit is nr. 50) + 2 andere.-

verkocht € 130.00