2400-2454 Scheepvaart collectie W.H.E. Scheeres

kavel: 2430
Franse marine
-La France maritime. Amédée Gréhan. Paris, Postel, 1837-1842. 4 delen. II,408; 408; II,407; 412 pp. Uniform verguld en versierd halfleer, 4to. Banden geschaafd, intern roestvlekkig, deel 4 watervlekkig, verder goed + La marine, arsenaux, navires, équipages, navigation, atterrages, combats. Eugène Pacini. Paris, L. Curmer, 1844. 234 pp. Halfleer, 4to. Water-/ roestvlekkig + Les navigateurs français. Histoire des navigations, découvertes et colonisations françaises. Léon Guérin. Paris, Belin-Leprieur, 1846. XII,552 pp. Leer, 4to + 1 andere.-

verkocht € 95.00
kavel: 2431
[Catalogue raisonné] The Willem van de Velde Drawings in the Boymans-Van Beuningen Museum
-Rotterdam. Museum Boymans-Van Beuningen Foundation, 1979. Set van 3 delen. Uniform blauw linnen, oblong 4to. Tekstdeel en twee platendelen in slipcase. Slipcase licht sleets. Met: The Paintings of the Willem van de Veldes. M.S. Robinson. Greenwich, National Maritime Museum, 1990. Set van 2 delen. Linnen met stofomslag in slipcase, 4to. Lichte gebruikssporen, goede set - en 1 andere.-

verkocht € 95.00
kavel: 2433
Drie tekeningen: (1) Kuno Brinks (1908-1992). (Stoomschip in haven).
-Tekening in zwart krijt en zwarte inkt, 53 x 35 cm., gemonogrammeerd "KB" en gedateerd 1926 (keerzijde met tekening van schenkkan).-

verkocht € 180.00
kavel: 2434
Franse marine
-Bibliographie maritime française depuis les temps les plus reculés jusqu'à 1914. Grenoble, Editions des 4 Seigneurs, 1976. 367 pp. Verguld linnen, 4to. Ongenummerd exemplaar van 1400 + La marine d'aujourd'hui. Georges Contesse. Tours, Alfred Mame et fils, 1899. 398 pp. Geïllustreerd verguld linnen, 4to + Dictionnaire de marine a voiles et a vapeur. MM. le Baron de Bonnefoux et Paris. Seconde édition. Paris, Arthus Bertrand, z.d. (1856). XVI,776 pp. Leer, 4to. Met 7 uitslaande platen aan het eind. Band sleets, tekst licht roestvlekkig, enkele platen gekreukt/licht beschadigd langs randen + Etudes sur la Marine. [Prince de Joinville]. Paris, Michel Lévy frères, 1859. 385 pp. Halfleer, 8vo. Tekst licht roestvlekkig, verder goed - en 7 andere.-

verkocht € 150.00
kavel: 2435
Engelse marine
-Memoirs of Admiral Sir Sidney Smith. [Edward Howard]. 2 delen. London, Richard Bentley, 1839. VII,400; VII,411 pp. Uniform linnen met vergulde rug, 8vo. Beide delen met frontispice portret. Deel 2 met oude naam op titelblad, verder goede exemplaren + The Life and Correspondence of Admiral Sir William Sidney Smith. John Barrow. 2 delen. London, Richard Bentley, 1848. XV,447; VIII,499 pp. Uniform halfleer met geribde en vergulde rug, 8vo. Beide delen met frontispice portret en deel 1 compleet met 4 kaarten (w.v. 2 uitslaand). Goede exemplaren + Memoirs and Correspondence of Admiral Lord de Saumarez. Sir John Ross. 2 delen. London, Richard Bentley, 1838. Uniform halfleer met geribde en vergulde rug, 8vo. Beide delen met frontispice portret en compleet met 7 platen. Voorplat deel 2 los, hier en daar licht roestvlekkig, verder goed (2 ex libris) + 2 andere.-

verkocht € 110.00
kavel: 2436
Engelse marine
-An Essay on Naval Tactics Systematical and Historical. John Clerk. Second edition. Edinburgh, Archd. Constable & Co., 1804. XV,287 pp. Half kunstleer, 4to. Met 52 uitslaande platen. Band sleets, tekst en platen deels (roest)vlekkig, verder goed + Royal Naval Biography. John Marshall. Vol. I, I-2, II-2 en Supplement I & IV. 5 delen. London, Longman e.a., 1823-1830. Niet-uniform halfleer, 8vo. Banden sleets, II-2 en Suppl. IV gebruind en enkele pp. licht beschadigd, verder goed + A History of the Royal Navy. Sir Nicholas Harris Nicolas. 2 delen. London, Richard Bentley, 1847. XXV,469; VIII,534 pp. Linnen, 8vo. Beide delen met frontispice. Licht roestvlekkig, verder goed + 2 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 2437
Twee affiches: (1) Koninklijke Nederlandsche Postvaart Goentoer
-49,5 x 36,5 cm. Ca. 1920, op dun karton. Enkele scheurtjes en ontbrekend hoekje linksboven aan achterzijde gerepareerd met plakband, verder goed. (2) Italian Line Vulcania. Printed in U.S.A. Oct. 21, 1937. 48 x 30,5 cm. Klein scheurtje aan linkerzijde, vouwnaden, verder goed.-
€ 100 - € 200
kavel: 2438
[Scheepsmodel] Handgemaakt houten schip, 19e eeuw
-Zuid-Europa, 19e-eeuwse uitvoering van een 17e-eeuws schip. Handbeschilderd in verschillende kleuren. Met 3 masten met tuigage en beschilderde zeilen, 7 uitstekende kanonnen, 2 ankers aan touw. Het geheel op houten standaard. Lengte 107 cm., breedte 39 cm., hoogte 89 cm. (incl. masten).-
€ 200 - € 400
kavel: 2439
(Drie schepen op een kalme zee).
-Tekening in penseel en bruine inkt op een wit geschilderde ondergrond, paneel, 18 x 25 cm., draagt signatuur "A. v.d. Ven" links onder, 17de eeuw (?), in lijst (vernis vergeeld, oppervlakkige slijtage).-

verkocht € 100.00
kavel: 2440
Peter Parley Tales of the Sea + A Journal of the Travels and Sufferings of Daniel Saunders
-Peter Parley’s Tales of the Sea- Peter Parley. Philadelphia, Charles Desilver, 1870 (1831). Klein 8vo, in groen linnen. 136 pp. Laatste deel van een serie van Parley over geschiedenis en geografie voor kinderen. Gravure op de titelpagina. Het werk bevat veel grote en kleine gravures + A Journal of the Travels and Sufferings of Daniel Saunders, Jun.- Daniel Saunders. Salem, Thomas C. Cushing, 1794. Klein 8vo, 123 pp. In leer geb. Smoezelig exemplaar, titelblad en laatste pagina gerestaureerd.-

verkocht € 60.00