2400-2454 Scheepvaart collectie W.H.E. Scheeres

kavel: 2441
[Schipbreuk] Histoire des Naufrages
-Jean Louis Desperthes. Parijs, Ed. J.B.B. Eyriès, 1825 (1781). 12vo, 3 dln. in 3 banden. In leer met gemarmerde schutbladen. 400; 468; 390 pp. Elk deel bevat een frontispice en een plaat met een gravure van een historische schipbreuk door graveurs De Lignon, Dupréel en Boulot, naar werk van Nicolas Gosse.-

verkocht € 80.00
kavel: 2442
Geschiedenis van het Nederlandse Zeewezen
-J.C. de Jonge, deel 1 t/m 5, derde uitgaaf, Zwolle, Van Hoogstraten & Gorter, 1869. Goede set + Geschiedkundige verhalen van schipbreuken, achterlaten van zeelieden, overwinteren, scheepsbranden en andere zeerampen, door M Eyriès en Ernest Faye, vrij het Fransch gevolgd door A.J. Dieperink. Met 8 staalplaten. Utrecht, C. van der Post Jr., 1864. x, 496 pp. In linnen geb. Rug los, wat roestvlekkig ex. + De uitrusting en ondergang der onoverwinnelijke vloot van Philips II, in 1588. Door Mr. Jacobus Scheltema. Haarlem, Vincent Loosjes, 1825. Xiv, 312 pp. + Toevoegsels, Haarlem, Vincent Loosjes, 1828. 99 pp. Met handschrift op titelblad "Uitgegeven door mij, V. Loosjes". Beide delen in latere bruin linnen band. -
€ 75 - € 150
kavel: 2443
Lord Viscount Nelson
-Biographical Memoirs of Lord Viscount Nelson with observations, critical and explanatory. John Charnock, London, printed for H.D. Symonds, 1806. xviii, 429, 79 (=appendix) pp. 4to, in 20ste-eeuwse leren band + The Life and Naval Memoirs of Lord Nelson; compiled from original documents and other authentic sources by Colonel John Montmorency Tucker. Illustrated standard edition. London, Willoughby & Co, 1845. In linnen met vergulde rugtitel. Wat sleets ex. + Life and services of Horatio Visount Nelson, Vols I-III, London, Fisher, Son & Co, 2nd ed., 1839-1840. In halfleer. Ruggen besch., deels gebroken, voorts goed - en 5 andere m.b.t. Nelson.-

verkocht € 80.00
kavel: 2444
Scheepsmodellen
-Old Ship Figure-Heads & Sterns. L.G. Carr Laughton, Halton & Truscott Smith. Nr. 229 van 1500 ex. xv, 281, 50 (=plates) pp. In linnen met vergulde bandtek. en titel + Steam Ship Models. E. Keble Chatterton, with one hundred and twenty-eight plates in colour and half-tone. London, T. Werner Laurie, 1924. 84 pp. en 128 platen. In linnen geb. - en 10 andere m.b.t. scheepsmodellen.-

verkocht € 100.00
kavel: 2445
Navy Record Society
-Defeat of the Spanish Armada vol. I en II, 2nd ed. 1981 + The Mediterranean Fleet 1919-1929, 2011 en 1930-1939, 2016 + Great Sea Fights 1794-1805 Vol. I en II, 1980 + Manning Pamphlets 1693-1873, 1974 + Russian War, 1854, 1943 + Russian War, 1855. Baltic, 1944 + Russian War 1855. Black Sea, 1945 + The Jellicoe Papers Vol. I, 1893-1916 + Vol. II, 1916-1935, 1966-68 - en 4 andere.-

verkocht € 110.00
kavel: 2446
A Treatise on Naval Tactics
-P. Paul Hoste. Translated by Captain J.D. Boswall. With Fifty two plates, and additional notes and illustrated. 4to, gebonden in halfleer. Eerste titelblad besch./hersteld, tweede titelblad en enkele platen lichte vochtschade, meest in de marge.-

verkocht € 300.00
kavel: 2447
Britse zeevaarders
-The Life and Correspondence of Admiral Sir Charles Napier, by Major-General Elers Napier in two vols. London, Hurst and Blackett, 1862. 461; 415 pp. In halfleer, sleets en wat smoezelige set + A Voyage in the Sunbeam by Lady Brassey. With 118 illustrations engraved on wood by G. Pearson after drawings by A.Y. Bingham. Tenth ed. London, Longmans, Green and co, 1886. 511 pp. + Lady Brassey's Three Voyages in the Sunbeam. London, Longmans, Green and co, 1889 + The Naval Gallery of Greenwich Hospital; comprising a series of portraits and memoirs of celebrated naval commanders by Edward Hawke Locker, Harding and Lepard, 1831. In halfleer, licht sleets aan platten en rug, verder goed + The British Fleet. The growth, achievements and duties of the navy of the empire by Commander Charles N. Robinson. London, George Bell & Sons, 1894. 50 pp. 3 geplakte plaatjes op achterste schutblad - en 4 andere.-

verkocht € 120.00
kavel: 2448
Leven van Jan Carel Josephus van Speijk
-Gebr. van Cleef en Johannes van der Hey en zoon, 1832. 204 (4) pp. 4to, in pap. band met oud overgeplakt papier + De laatste zeetogt van den admiraal de Ruiter in twaalf boeken (IX-XII boek) door A. Loosjes, Haarlem, 1812 + Kruistogten van de Alabama en de Sumter. Scheepsjournaal van den kapitein, R. Semmes, in dienst der geconfedereerde staten. Zwolle, van Hoogstraten & Gorter, 1865. 462 pp. 4to, voorplat los + Leven en karakter van den admiraal Jan Hend. van Kinsbergen, Mr. M.C. van Hall. Met portret en fac similés. Amsterdam, Johannes Müller, 1841. 4to, 340 pp. - en 9 andere.-

verkocht € 100.00
kavel: 2449
Amerikaanse marine
-The American Navy: being an authentic history of the United States Navy, and biographical sketches of American naval heroes. Charles J. Peterson. Philadelphia, Jas. B. Smith, 1857. XIII,545 pp. Later half kunstleer, 8vo. Iets gebruind + Historical Sketch of the United States Naval Academy, prepared by direction of Rear-Admiral C.R.P. Rodgers. James Russell Soley. Washington, Government Printing Office, 1876. 348 pp. Linnen, 8vo. Rug licht sleets, voorts goed + The Book of the Navy; comprising a general history of the American marine. John Frost. New York, D. Appleton, 1846. VIII,344 + advertenties. Verguld decoratief linnen, 8vo. Rug boven beschadigd, intern wat gebruind, verder goed + 10 andere.-

verkocht € 170.00
kavel: 2450
[Verenigde Staten. Groot-Brittannië] Diverse werken
-The British Neptune; or, a history of the achievements of the Royal Navy, from the earliest periods to the present time. William Burney. London, Richard Phillips, 1807. VI,490 + 36 pp. advert. Later half kunstleer, 8vo. Met frontispice + 6 platen. Gebruind/licht roestvlekkig, uitslaande wereldkaart gescheurd (zonder verlies van papier) + Blake of the Rattlesnake or The Man Who Saved England: a story of torpedo warfare in 189-. Fred T. Jane. London, Tower Publishing Company, 1895. 269,(2) pp. Decoratief linnen, 8vo. Rug wat sleets, verder goed + 10 andere.-

verkocht € 70.00