1450-1482 Aziatische kunst en fotografie

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
[1450 - 1459] [1460 - 1469] [1470 - 1480] [1481 - 1482]
kavel: 1460
[China] Album met 208 ingeplakte foto's in diverse technieken en formaten,
-ca. 1900-1905, met betrekking tot een of meerdere reizen naar en in China, Japan (19 foto's) en Ceylon (10 foto's), ondernomen met het schip "König Albert", met een los ingestoken foto van het schip door W. Sander & Sohn in Geestemünde (19 x 31 cm., gesigneerd door R. de Haas), alle foto's met onderschriften in het Duits, met behalve familieportretten en -kiekjes een groot aantal gezichten op steden en dorpen, straatscènes, bijzondere gebouwen, landschappen etc., veel foto's met een militair karakter, oorspronkelijk linnen, oblong folio (sommige foto's wat verbleekt).-
€ 3000 - € 6000
kavel: 1461
[Chinese export gouaches op "pith" paper] Serie van 49 gouaches op mergpapier,
-ca. 1850, van 8 x 9 tot 13 x 10 cm. tot 14 x 11 cm., met als onderwerpen lijfstraffen (4x), elegante dames (8x), mannen met attributen (11x), schelpen (3x), bloemen (4x), vissen (3x), schepen (5x, incl. één met blindstempel) en vlinders en insekten/ schaaldieren (11x), grotendeels dubbelzijdig ingeplakt op 28 bladen in halfmarokijnen album, alle sneden verguld, 4to.-
€ 1800 - € 3600
kavel: 1462
[Chinese export gouaches op "pith" paper] Serie van 10 gouaches op mergpapier,
-19de eeuw, alle 21 x 34 cm. en met bloemen bezocht door vlinders als onderwerp, alle met hoeken ingeplakt op albumbladen en afgezet met beschermend randlint, het album van contemporain met zijde bekleed karton met resten van bindlinten, oblong folio.-

verkocht € 1200.00
kavel: 1463
Album Chinese aquarellen
-Leporello album, 20ste eeuw met 13 aquarellen, elk 23,5 x 31,5 cm., van Chinezen met vruchten en/of dieren. In gestoffeerd omslag met opgeplakte titelplaat, in cassette. -

verkocht € 100.00
kavel: 1464
[Japan. Voorbeeldboekje voor patronen van textielrollen] Karakusa moyo hinagata.
-("arabeske stijlvormen"). Door Takizawa Kiyoshi. Tokyo, Matsuzaki Hanzo, Meji 14 (1881), (120) p. (incl. binnenzijde omslag) met in koper geëtste illlustraties, oorspronkelijk omslag met titelschildje op voorplat, gebonden als blokboek, 7,5 x 16 cm.-
€ 80 - € 160
kavel: 1465
[Japan] Twee series van drie boekjes met vooromslag in kleurenhoutsnede,
-Japan, ca. 1900, alle (22) p. (incl. omslag), alle met ongekleurde houtsnede illustraties aan de binnenzijde, 2 boekjes tevens met enkele gekleurde houtsnede illustraties, gebonden als blokboekjes, oorspronkelijk uniform omslag (achteromslag met 2 verschillende motieven), 18 x 11,5 cm.-
€ 250 - € 500
kavel: 1466
[Japan. Kono Bairei] Twee titels in 5 delen: (1) Kono Bairei, Chigusa no Hana.
-(Duizend soorten bloemen). Kyoto, Tanaka Jihei (Bunkyudo), Meiji 22-24 (1889-1891), 4 delen, (66); (64); (58); (62) p., elk deel met 50 kleurenhoutsnede illustraties door Bairei (1844-1895), gebonden als blokboek in oorspronkelijk uniform omslag, 24,5 x 16,5 cm. (in zeer goede, complete staat).-
€ 1750 - € 3500
kavel: 1467
[Japan. Facsimile] Korin Hyakuzu Kohen.
-Meiji 30 (1897), 2 delen, (32); (32) p., met vele houtsnede illustraties naar Ogata Korin, gebonden als blokboeken in oorspronkelijk uniform omslag, 25,5 x 17 cm.-
€ 150 - € 300
kavel: 1468
[Japan] Drie titels: (1) Denshin Kaishu. Hokusai Gaen Shohen.
-(De tuin van tekeningen van Hokusai) (Hokusai Katsushika, 1760-1849). Laatste editie, ca. Meiji 8 (1875), (42) p., met 28 kleurenhoutsneden w.v. 11 dubbel-p., gebonden als blokboek in oorspronkelijk omslag, 23 x 16 cm. (herdruk van de oorspronkelijke editie Tenpo 14 (1843)).-
€ 550 - € 800
kavel: 1469
[Japan] Vier familiefotoalbums, ca. 1925-1935: (1) "Photoalbum".
-Album met ca. 110 met fotohoekjes vastgezette foto's, voornamelijk groepsportretten van soldaten, mannen in traditionele kledij en mannen in westerse kledij, maar ook foto's van gebouwen (w.o. een serie met een katholieke kerk), de meeste foto's met bijschrift in karakters in wit op de zwarte albumbladen, oorspronkelijke beschilderd en blindgestempeld karton, 4to formaat (28,5 x 23 cm.) (boekblok losgaand).-
€ 1000 - € 2000