1450-1482 Aziatische kunst en fotografie

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
[1450 - 1459] [1460 - 1469] [1470 - 1480] [1481 - 1482]
kavel: 1470
[Japan. Schepen] Lot van twee uniform ingelijste Japanse kleurenhoutsneden,
-36,5 x 24,5 cm. en 23,5 x 33 cm., ca. 1900.-

verkocht € 70.00
kavel: 1471
[Japan. Schepen] Lot van twee uniform ingelijste triptieken in kleurenhoutsnede,
-beide drie maal 32,5 x ca. 23 cm., ca. 1900.-

verkocht € 300.00
kavel: 1473
[Iran] Reizigersgroep in de bergen
-Gouache op papier. 14 x 9 cm. Perzisch, 19e eeuw. Arabisch onderschrift. Opgeplakt, passe-partout en metalen lijst 41 x 31 cm.-
€ 60 - € 100
kavel: 1474
[Architectuur]
-Chinese Buddhist Monasteries. J. Prip-Møller, Hong Kong University Press, Hong Kong, (reprint), 1967. 396 pp. Folio in halflinnen met goudopdruk, aan achterzijde bijlage ingestoken + Die Architektur von Copan. Hasso Hohmann/Annegrete Vogrin, Akademische Druck-u. Verlagsanstalt Graz, 1982. 2 delen.-

verkocht € 70.00
kavel: 1475
[China] Album met 8 ingeplakte gouaches op zijde,
-China, ca. 1930, alle met voorstelling van elegante dame in diverse omgevingen, met gekalligrafeerde karakters in zwart en met rood stempel, borders afgezet met zijde, gebonden als blokboek in fraaie zijden band door A.J. Serebrennikoff & Co, Tientsin, 38,5 x 29 cm.-
€ 500 - € 1000
kavel: 1476
[Indonesië] Jan C. Poortenaar (1886-1958)
-Java. Boeroeboedoer bij maanlicht. Ets 40 x 48 cm. Gesigneerd binnen en buiten de plaat.-

verkocht € 160.00
kavel: 1477
[Indonesië] W.O.J. Nieuwenkamp (1874-1950)
-Bali. Het wachthuisje, ets gesigneerd binnen en buiten de plaat. 20x16 cm. 1908 + Semarang, ets, gesigneerd binnen de plaat. 19x20 cm., toegevoegd: H. Paulides, Sawah, gesigneerd. Litho. 1927. 32x25 cm.-

verkocht € 110.00
kavel: 1478
Foto-album Indonesië 1872-1902
-Uniek foto-album met ca. 210 foto's, meest albumine-prints, waarvan ca. 153 in Indonesië genomen. Variërend in grootte, waaronder 6 foto's van Stafhell & Kleingrothe, afm. 36 x 27,5 cm, gesign. in de plaat, meest ongesigneerd, met Dajak krijgers, Borneo, hondenkar, dorpsgezichten, landingsdivisie N. Guinea oct. 1900, Amboische vrouwen, Boroboedoer 1872, kiekjes in Cheribon, Vertrek van een boot de Paketvaartmaatschappij van Tandjung Priok, dierentuin Batavia etc. -

verkocht € 4200.00
kavel: 1479
[Japan. Crêpe-papieren boeken] 2 edities: (1) Dichtergrüsse aus dem Osten.
-Japanische Dichtungen Übertragen von (...) K. Florenz in Tokio. Druck, illustrationen & Papier von T. Hasegawa. Leipzig, C.F. Amelang, z.d. (datering voorwoord 1895), 97,(2) p., vrijwel elke pagina met kleurenhoutsnede illustraties rondom de letterdruk tekst (incl. vele houtsnedes over twee pagina's), oorspronkelijk koordgebonden omslag, gebonden als blokboek, 19,5 x 15 cm., in het oorspronkelijke met kleurenhoutsneden gedecoreerde kartonnen omslag met 1 (van 2) benen sluitingen (goed exemplaar met wat deukjes/ vage vouwen, kartonnen omslag iets sleets).-
€ 300 - € 600
kavel: 1480
Murata Kagen (?-1849)
-Onna shisho Geibun Zue. Obon, 1835, 1 (van 4) vols. 91 pp., 5 dubbel pagina houtsneden, rijk geïll., waaronder 1 gekleurde houtsnede. In org. zijden omslag, touwgebonden. Titel op voorplat. -
€ 100 - € 200