650-682 Topografie Nederland

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 682]
kavel: 660
[Veere] Plegtige inhuldiging van zyne Doorlugtigste Hoogheidt, Willem Karel Hendrik Friso,
-Prinse van Oranje en Nassau (...) als Markgraaf van Vere; op den 1. juny des jaars 1751. (...) beschreven door Andreas Andriessen (...). Versierd met de Afbeeldingen der Erepoorten en andere Sieraadjen in dit Werk beschreven. Amsterdam, I. Tirion, 1751. Folio, halfleer, titel op rug in goudopdruk, titel in rood en zwart met vignet, (8),52,4 pp., met 11 genummerde gegraveerde platen (1x uitslaand) en een gravure van een penning in de tekst. Samengebonden met: Inhuldiging (...) Willem Karel Hendrik Friso (...) Erf-Heer van Vlissingen (...) Dan. Theod. Huet. Idem, 1753. Geïll. frontispice, titel in rood en zwart met vignet, (4), (18),73,(1) pp., compleet met 11 gravures op 9 bladen, waarvan meerdere uitslaand en een gravure van een penning in de tekst (beide zijden afgedrukt). [2 delen in een band].-
€ 150 - € 300
kavel: 661
Arnhem
-Met bijschriften van M.A. Sipman. H.W. van Marle, 1880, (52) p. (halftitel, titel en 4 pagina's tekst per plaat), met 12 getint lithografische platen. In orig. paars linnen met vergulde titel. Aan rug wat verschoten van kleur, verder een net exemplaar. -

verkocht € 100.00
kavel: 662
[Tirion. Friesland] Hedendaagsche Historie of Tegenwoordige Staat van alle Volkeren
-Behelzende de beschryving der Vereenigde Nederlanden, en wel in 't byzonder van Friesland. [4 delen]. [Deel XXIII, XXIV, XXV en XXIV]. Amsterdam/ Leiden/ Dordrecht/ Harlingen, P. Schouten et al., 1785-1789. 4 delen, 8vo, half-leer, uniform gebonden, titel op rug, allegorisch frontispice door Reinier Vinkeles, ca. 2750 pp. + index, compleet met 4 kaarten en 10 uitslaande prenten, alle in kopergravure. Goede set.-

verkocht € 150.00
kavel: 663
Reisboekje Nederland en Overzeese Gebieden, 1782
-Itinéraire historique, politique, géographique, &c. des VII Provinces-Unies des Pays-Bas, de leur Territoire et Colonies. [4 delen in 2 banden]. Guillaume le Febure, Baron de St. Ildephont. Den Haag, Weduwe Staatman en C. Plaat, 1782.-
€ 300 - € 450
kavel: 664
[Zaanstreek] Geschiedenis der Zaanlanden
-Jacob Honig Jsz. Jr. [2 delen]. Haarlem, J.J. Weeveringh, [1849]. 2 delen uniform gebonden, half-groenmarokijn, titel op rug in goudopdruk, gemar. schutbladen, XVI,395,(2) en XII,400,28,(1) pp., een grote uitslaande (historische) kaart van de Zaanlanden en 3 platen (waarvan 2 portretten), alle in litho. Ex libris G.N. Honig. Ruggen geschaafd; verder een goede set.-

verkocht € 100.00
kavel: 665
Topographia Germaniae Inferioris
-Dass ist Beschreibung und Abbildung der Vornehmsten Stätten, Vöstungen und Öhrter so wohl in grund als in Prospect in den XVII Niederländischen Provintien liegend, Alls Brabant, Limburgh, Mechelen (...) Holland, Utrecht, Seeland (...) und Burgund. M(artin) Z(eiller). Caspar Merian. Frankfurt am Main, [1650].-

verkocht € 3500.00
kavel: 666
[Rademaker] Kabinet van Nederlandsche en Kleefsche Oudheden,
-geopent, opgeheldert en wydlopig beschreven in steden, dorpen, sloten, adelyke huizen, kloosters, kerken, godshuizen, poorten, en andere voorname stads- en landgebouwen. Door Matthaeus Brouërius van Nidek en Isaak le Long. En in 300 verscheide printtafereelen vertoont door Abraham Rademaker. Amsterdam, Willem Barents (dl. 1) en Antony Schoonenburg (dl. 2-6), 1727-1733, 6 delen, met 300 gegraveerde illustraties, contemporain uniform kalfsleer, vergulde en geribde ruggen met titelschildjes, 4to. Nette set. -

verkocht € 550.00
kavel: 667
[Den Bosch] Silva-Ducis Aucta & Renata
-Of een nieuwe ende gantsch vermeerderde beschrijvinge van de Stadt van s'Hertogen-Bossche, Vervatende desselfs begin en voortganck, soo van geestelijcke als wereldtlijcke gestichten (...). Jacob van Oudenhoven. Den Bosch, Jan Scheffers, 1670. Samengebonden met: Een nieuwe en vermeerderde beschryvinge van de Meyerye van s'Hertogen-Bossche, behelsende alle de Baronijen, Heerlijckheden (...) mitsgaders alle de Canonijen, Commanderijn, Abdijen (...). Idem.-

verkocht € 260.00
kavel: 668
[Leiden] Ioannis Meursi Athenae Batavae
-Sive De Urbe Leidensi & Academia, Virisque claris; qui utramque ingenio suo, atque scriptis illustrarunt: Libri duo. [Johannes Meurs]. Leiden, Andreas Clouck en Elsevir, 1625. Klein 4to, perkament, titel op rug in rood en goudopdruk.-

verkocht € 580.00
kavel: 669
[Benelux] De Cloet. 202 lithografieën, 1825
-Voyage Pittoresque dans le Royaume des Pays Bas dédié a S.A.I. & R. Madame la Princesse d'Orange. Rédigé par Mr. De Cloet. [2 delen in een band]. Bruxelles, De l'imprimerie lithographique et typographique de J.B.A. Jobard, 1825.-
€ 2000 - € 4000