650-682 Topografie Nederland

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 682]
kavel: 670
[Volksboeken. Leiden] Belegering en ontzetting der stad Leyden,
-voorgevallen in den Jare Vyftien Honderd Vier-en-zeventig, Beginnende den Zeven- en-twintigste Mey, en eindigende de Derde October daar aan volgende. Zeer levendig afgebeeld door Reynerius Bontius, treur- bly- einde-spel. Versierd met schoone Figuren, en alle de Vertooningen, zoo voor, in, als na het Spel. Amsterdam, B. Koene, 1821, met titelhoutsnede en 8 houtsnede illustraties, 52,(4) p., 20ste-eeuws omslag (plakband op eerste en laatste pagina, wat gebruind en watervlekkig).-
€ 70 - € 140
kavel: 671
[Nieuwersluis] "Over-Holland sur le Vecht".
-Gekleurde aquatint in blauw door Hermanus Numan (1744-1820) naar Pieter Barbiers III (1782-1837) (?), ca. 1800, 39,5 x 51,5 cm., onder passe-partout en in vergulde lijst.-
€ 250 - € 450
kavel: 672
[Guicciardini in de Plantijn-uitgave] Description de touts les Pais-Bas,
-autrement appellés La Germanie Inferieure ou basse Allemagne; par messire Lovis Guicciardin (...). Antwerpen, C. Plantijn, 1582, (22),495,(21) p., met de volgende gravures: frontispiece, titel, twee bladen met letterdruk spreuken binnen rijkversierde borders, 12 dubbel-p. kaarten en 68 plattegronden en gezichten op 64 grotendeels dubbel-p. platen, contemporain verguld perkament, alle sneden verguld, folio.-
€ 2500 - € 3500
kavel: 673
[Rheden] Louis Landré (1875-1952). "Het Rhedense Veer a/d IJsel" [sic]
-Tekening in zwart krijt, voltooid als aquarel, gesigneerd in linker benedenhoek, 32,5 x 52 cm., in vergulde lijst met titel in potlood op verso.-

verkocht € 70.00
kavel: 674
Den Haag
-Déscription succincte, mais complette, de l'état actuel de La Haye, et de ses environs. G. Bruining. Rotterdam, J. Immerzeel Jr., 1816, (4),318 pp., met uitvouwbare plattegrond, en 3 uitvouwbare platen waaronder de Tweede Kamer. Klein 8vo, in eenvoudige contemp. pap. band. Papier op rug gebroken, verder net exemplaar.-

verkocht € 70.00
kavel: 675
Drie etsen en één tekening: (1) "N.H. Kerk te Rijswijk".
-Ets met veel plaattoon, getiteld en gesigneerd "Kees Verhoeven" in potlood, gesigneerd "Kees Verhoeven" in de plaat, 13,2 x 12,8 cm. (stemmig en verfijnd wintergezicht).-
€ 70 - € 140
kavel: 676
Vier tekeningen door Louis Landré (1875-1952): (1) "De mooi gezette Korenaar te Loosduinen
-ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Julianan Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard 7 januari 1927". Gouache en aquarel, gesigneerd links onder, 35,5 x 25,5 cm., met bovenhoeken opgezet op drager.-
€ 70 - € 140
kavel: 677
[Zaanstreek] Ouwejan, R.J. Zaens skoon.
-Gedrukt door L. van Leer & Co te Amsterdam voor Meijer Pers te Wormerveer, 1934/ z.d. (ca. 1936), 2 delen, met 96/ 88 platen, beide delen met gekalligrafeerde titel, inhoudsopgave en colofon, gedrukt op Banzay de Luxe in 265/ 550 genummerde en gesigneerde exemplaren (250/ 500, genummerd 244 en 158), oorspronkelijk uniform verguld linnen, bovensnede verguld, oblong klein folio.-

verkocht € 150.00
kavel: 678
[Rotterdam] Bilder aus Holland
-Rotterdam und seine Kirmesz. Nach einder Zeichnung von L. v. Elliot. Illustrirte Zeitung, Verlag J.J. Weber, Leipzig 1882, no. 2056. Binnenplaat op pp. 467-470. Gravure en etstechniek, handgekleurd. 54,5 x 39 cm. Met verschillende afbeeldingen van de kermis in Rotterdam, met bijbehorend krantenartikel op versozijde, in passe-partout. -
€ 70 - € 140
kavel: 679
[Cartografie] Blaeu kaarten Medemblick en Schoonhoven
-Medemleck, Ioannes Blaeu, 1649. Kopergravure uit Toonneel der steden van de vereenighde Nederlanden, met hare beschrijvingen. 55,5 x 63 cm. + Schoonhoven, Ioannes Blaeu (idem).-

verkocht € 80.00