550-580 Papieren speelgoed & theaters

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
[550 - 559] [560 - 569] [571 - 580]
kavel: 571
[Peepshow] Lot van 28 handgemaakte, gekleurde peepshowelementen,
-eerste helft 19de eeuw, bestaande uit 15 uitgeknipte gouache tekeningen en de rest uit uitgeknipte delen van gravures, diverse formaten (ca. 6,5 x 3 tot 7 x 19 en 12,5 x 14 cm.), met de oorspronkelijke houten staanders, in contemporaine koordgebonden doos van blauw karton bedekt met sitspapier, 22 x 15,5 x 5,5 cm.-

verkocht € 130.00
kavel: 572
[Kaartspel] Jeu de Grotesque
-Ca. 1800, Parijs. Ongesneden kaartspel met 32 figuren met Janushoofden. Kopergravure, handgekleurd. 59 x 45,5 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 573
[Kaartspel] Jeu de Grotesque
-Ca. 1800, Frankrijk. Ongesneden kaartspel in lijst, met 32 figuren met Janushoofden. Kopergravure, handgekleurd. 58,5 x 45,5 cm. -
€ 100 - € 200
kavel: 574
Speelkaarten
-Collectie van 14 kaarten uit verschillende bijzondere speelkaarten in lijst. 5 'Transformatiekaarten' van Müller, Wenen, 1814 + 3 speelkaarten uit kaartspel 'Burlesque' van Jacob Gole, Amsterdam, ca. 1688 + 3 kaarten van Jacob Gole uit ander kaartspel, ca. 1866 + 1 speelkaart van Thomas Lenthall, London, ca. 1700 + 2 speelkaarten van onbekende Engelse makers, ca. 1700-1709. Lijst 71,5 x 70 cm.-

verkocht € 280.00
kavel: 575
[Speelkaarten] Jeu de Drapeau, Piket Speelkaarten
-1) Le Jeu de Drapeau, van onbekende maker, Frankrijk, ca. 1815. 32 ongesneden speelkaarten in lijst. Kopergravure, handgekleurd. Met afbeeldingen van Europese en Russische militaire uitrusting en gebeurtenissen, o.a. Napoleontische oorlogen; 2) Piket Fijne Speelkaarten. 33 kaarten in lijst, gedrukt door La Turnhoutoise S.A., ca. 1925-30, Turnhout.-

verkocht € 150.00
kavel: 576
Papieren bordspellen
-Nieuw Vermakelijk Elfstedenspel. Bijlage van de Leeuwarder Courant, 1940. Chromolithografie op papier, 56 x 43 cm. Enkele vouwen, scheur aan achterzijde gerep. met plakband, verder goed + O, die milde leeningbank!! Rotterdam, Frans Moret & Zonen, 1912. Lithografie op papier, 65 x 49,5 cm. + Chantecler-spel. Present-exemplaar voor de kinderkamer. Drukkerij Opstanding voorheen Veldhuyzen & Co., Weteringschans 167 [Amsterdam]. Lithografie op papier, 46,5 x 51,5 cm. + 4 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 577
[Knipprenten] Otto van Tussenbroek (1882-1957). "Diergaarde Blijdorp Knipprenten".
-Uitgave Jeugdactie Rotterdam, z.d. (1942), complete set van 4 gekleurde platen van 40 x 56 cm., met in totaal 36 soorten dieren (de meeste in verschillende houdingen), gemonogrammeerd in de platen en op de envelop, in moderne envelop met de voorkant van de originele envelop (beschadigd) opgeplakt.-

verkocht € 70.00
kavel: 578
Zelfgemaakt kwartet
-Ca. 1930. Bestaande uit 15 sets van 4 handgemaakte kaarten (geschreven tekst met opgeplakt plaatje) met een onderwerp. Onderwerpen zijn o.a. Allerlei Menschen kwartet; Negerkwartet; Puddingkwartet; Kabouterskwartet en Sportkwartet. Compleet in handgemaakt omslag. -

verkocht € 150.00
kavel: 579
[Peepshow] Lot van 49 handgekleurde, gelithografeerde en genummerde peepshowelementen,
-Duitsland, 1ste helft 19de eeuw, alle in vorm geknipt en (behalve de allerlaagste) met houten stokjes ter versteviging op de keerzijde geplakt en (op enkele na) met de oorspronkelijke (?) steunblokjes, kleinste meet 4 x 2 cm., de grootste 17 x 11 cm.-

verkocht € 280.00
kavel: 580
Puzzels
-Tuck's Puzzle Postcard, ca. 1910. Serie 15B; British Battles + Serie 8 Aux Pays Lointains + Bonzo 35 piece jig-saw puzzle "I'm in great spirits here!" in doosje + Bonzo puzzle 'Twink' - en 6 andere puzzels voor 1940.-

verkocht € 70.00