1450-1492 Aziatische kunst en fotografie

[1450 - 1459] [1460 - 1469] [1470 - 1479] [1480 - 1489] [1490 - 1492]
kavel: 1460
[China. Donald Mennie] The Gradeur of the Gorges.
-Fifty photographic studies, with descriptive notes, of China's great waterway, the Yangtze Kiang, including twelve hand coloured prints. From photographs by Donald Mennie, author of "The Pageant of Peking" (...). Second printing. Shanghai, A.S. Watson & Company/ Kelly & Walsh, 1932, (14) p., geïllustreerd met ingeplakte foto's zoals omschreven, oorspronkelijk verguld halfleer, platten overtrokken met goudgeletterd zijde, folio (iets roestvlekkig, het leer wat geschaafd).-

verkocht € 1100.00
kavel: 1461
[China] Ling-Nam or Interior views of Southern China.
-Including explorations in the hitherto untraversed land of Hainan by B.C. Henry. Londen, S.W. Patridge and Co., 1886, eerste druk, 511 p., met illustraties, contemporain linnen met marokijnen titelschildje op de rug en blindstempel "Military Library" in voorplat.-

verkocht € 220.00
kavel: 1462
[Japan] Kokka Yoho. Ise naigai shimpo-bu.
-(The continuing fame of national prides. Deel: The sacred treasure of the inner and the outer shrine of Ise). Zonder plaats, 1881, dubbel-p. tekst gevolgd door 18 dubbel-p. chromolithografische platen, gebonden als leporello tussen met zijde overtrokken kartonnen platten met papieren titelschild op voorplat, folio (hoeken wat sleets, zeer goed exemplaar).-

verkocht € 140.00
kavel: 1463
[Japan] Le Japon Artistique. Documents d'Art et d'Industrie.
-Réunis par S. Bing. Parijs, Japon Artistique/ Marpon et Flammarion, (1888-1891), 36 maandelijkse afleveringen in 3 delen met per deel doorlopende paginering, afleveringen (6),156,(9); (4),162 [=166],(9); (4),150,(9) p., met 115/ 113/ 117 (kleuren)lithografische platen (geteld als 360 platen, incl. dubbele en enkele driedubbele, geheel volgens de indexen), vele illustraties in de tekst, herbonden in halflinnen met gebruikmaking van de oorspronkelijke, gedecoreerde voorplatten, bovensneden verguld, folio.-

verkocht € 240.00
kavel: 1464
[Japan] Album met 50 ingeplakte, handgekleurde foto's op 25 kartonnen bladen,
-Japan, ca. 1900, alle foto's 19,5 x 25 cm., 37 foto's met Engelstalige titel in de techniek, gebonden tussen gelakt houten platten met vernieuwde linnen rug met een deel van de oorspronkelijke verguld leren rugstrip opgeplakt, voorplat met fotografisch riviergezicht afgedrukt in goud, alle sneden verguld, oblong folio.-

verkocht € 420.00
kavel: 1465
Japans ornamentenboekje
-Japanischer Ornamentenschatz bei Ernst Wamuth, Berlin, ca. 1900. Oblong in oranje papieren omslag, koordgebonden. 7,5 x 15,5 cm. Ca. 110 pp. (Fragiele) omslag wat smoezelig en besch., intern goed.-
€ 70 - € 120
kavel: 1466
A Manual of Chinese Running-Handwriting
-especially as it is used in Japan, compiled from original sources by R.J. de St. Aulaire and W.P. Groeneveldt. Printed for the authors, sold by G.M. van Gelder, Amsterdam, 1861. iv, 113, 60 pp. -

verkocht € 110.00
kavel: 1467
[Japan] Twee items: (1) (Samurai tegenover een Yokai).
-Kleurenhoutsnede op crêpe-papier, 14 x 32 cm., in lijst. (beschadigingen/ gekreukt).-

verkocht € 80.00
kavel: 1468
[Thangka] Twee rolschilderingen: (1) (Shiva).
-Gouache schildering op stevig gelakt linnen, 46 x 33 cm., 20ste eeuw, gehoogd met veel goud en met onderschrift in gouden letters, keerzijde met naam van de maker (?) in pen, omzoomd met paarse en blauwe zijde en met geel zijden beschermdoek, opgerold op stok met ophangkoord, totale formaat 87 x 54 cm.-

verkocht € 120.00
kavel: 1469
[Japan] Utagawa Kunimasa (1773-1810). (Acteur Nakamuro Noshio II als Sakuramaru).
-Kleurenhoutsnede, 36,5 x 24,5 cm. (oban), met stempels voor signatuur (Kunismasa-gwa), uitgever en censuur, in lijst.-

verkocht € 350.00