1700-1799 Fine Arts: 20ste eeuw

kavel: 1724
Lucie Meulendijks (1945). Voorstelling met bloemen
-1996. Doek. 70 x 100 cm. Gesigneerd rechtsonder. -
€ 100 - € 200
kavel: 1725
Lucie Meulendijks (1945). Voorstelling met korenbloemen en klaprozen
-2005. Doek. 100 x 100. Gesigneerd linksonder.-
€ 100 - € 200
kavel: 1726
Jeroen Henneman (1942)
-"Glas", 1991. Cut-out linnen achter glas, 39 x 29,5 cm. In houten lijst. Gesigneerd op achterzijde.-

verkocht € 800.00
kavel: 1727
Twee series: (1) Albert Hahn Jr. (1894-1953) (naar). "Tijl Uilenspiegel".
-Titel, vignet en 5 illustraties in pen en inkt voor "De Legende en de Heldhaftige Vroolijke en Roemruchte Daden van Uilenspiegel en Lamme Goedzak in Vlaanderenland en elders", ca. 1930, opgeplakt met bovenmarges op dragers, deze dragers met op de keerzijde het ongeïdentificeerde monogram "BR" (één maal met opdracht in pen), los in portfolio met opgeplakt vignet in gouache, 4to (portfolio met kl. defectjes).-

verkocht € 70.00
kavel: 1728
Acht diverse items: (1) Jean-Michel Alberola (geb. 1953). (Zonder titel).
-Serigrafie gedrukt op "Arches", 65,5 x 48 cm., gesigneerd, gedateerd "84" en genummerd "102/150" in potlood, "Acteon Fecit 1984" in de techniek.-
€ 70 - € 140
kavel: 1729
Heinrich Weber (1892-1962). Salubra tapijtontwerpen. Serie van 24 bladen.
-Alle met ontwerp in gouache en met bladmaat 65 x 50 cm. (2x iets kleiner), op enkele na met 5-cijferige code op keerzijde, 8 met stempel op de keerzijde: "Salubra A.G. Basel" (2x), "Atelier Salubra" (1x), "Heinrich Weber Birsfelden b. Basel" (1x) en "Zoll 1-10" (3x).-

verkocht € 100.00
kavel: 1730
[Veilingcatalogi] Lot van bijna 50 catalogi van Amsterdamse veilinghuizen,
-1911-1979 (incl. enkele dubbele en 16 catalogi uitgegeven tijdens WOII), grotendeels Mak van Waay, een kleiner deel Paul Brand (de vroegste door Frederik Muller, de jongste door Van Gendt, 1 oorlogscatalogus van De Zwaan), in oorspronkelijke omslagen, diverse formaten (stofvlekkig).-

verkocht € 70.00
kavel: 1731
Paul Schuitema + Piet Zwart
-De Klaroen 4 Januari 1929. Officieel orgaan voor alle Prot. Chr. Jeug-Organisaties te Rotterdam(...). Enkel het voorplat van dit nummer, gedrukt in zwart en rood. 27,5 x 21 cm. Fotomontage en typografie Paul Schuitema. 2 vouwen in marge r.o. en een enkel roestvlekje + Waar Nederland trotsch op is. Hoe we tegen het water vochten en wat we er mee deden. Leyden, A.W. Sijthoff, 1940, (52) pp. Foto's Paul Schuitema, Cas Oorthuys, Eva Besnyö, Emmy Andriesse en Piet Zwart. In halflinnen. Fotomontage omslag Schuitema. Wat beduimeld ex. + Serie Monografieën over filmkunst dl. 2, 5, 6 en 7, W.L. & J. Brusse, N.V. Rotterdam, 1932. Elk met ontwerp Piet Zwart op voorplat. Dl. 7 voorplat los, overige delen aan randen deels gesleten zoals vrijwel altijd.-

verkocht € 110.00
kavel: 1732
[De Ploeg] Land-Zeit-Volk-Kunst
-Uitvouwbaar manifest in 6 pagina's, typografisch weergegeven door H.N. Werkman, 1927. 73 x 70 cm. (uitgevouwen). Aan versozijde handgeschreven "terug aan Johan Dijkstra" in handschrift Dijkstra op 2 plekken.-

verkocht € 2400.00
kavel: 1733
Fré Cohen (1903-1943)
-Boekenlegger t.g.v. het 20-jarig bestaan van de proletarische vrouw, SDVC Amsterdam, 1925. Houtsnede in groene steunkleur. 19,5 x 6,6 cm. Enig bekende exemplaar van deze boekenlegger - toegevoegd: Leeswyzer bond v. Soc.-Dem. vrouwenclubs in Nederland, houtsnede, 20 x 6 cm.-

verkocht € 150.00