1700-1799 Fine Arts: 20ste eeuw

kavel: 1734
Fré Cohen (1903-1943)
-Drie boekenleggers ontworpen door Cohen: 1. Koopt uw boeken by Ontwikkeling. Vraagt inlichting omtrent ons afbetalings Systeem. 2. Vrouwendag. Voor ontwapening en Internationale verbroedering. Heerenveen Nov. 1917-nov. 1927. Bond v. Soc. Dem. vrouwenclubs in Nederland. 3. SOVC Vrouwendag 1931. Niet met de Waapnen der Barbaren doch met het wapen van den Geest.-

verkocht € 140.00
kavel: 1735
Jugend - boekenleggers
-"Abonnieren Sie auf die Jugend, Abonnements-bon für das Jahr 1898." Fraai in Jugendstil geïllustreerde boekenlegger, 19 x 5 cm. + Set van 6 boekenleggers, uitgave kunstblad Jugend. Alle G. Hirth's Kunstverlag, Leipzig.-

verkocht € 140.00
kavel: 1736
Wiener Werkstätte - boekenlegger
-Gustav Kalhammer (1886-1919). Zur Jahreswende 1915! Graphische Gesellschaft Österreiches redaktion der "Graphischen Revue" 28,5 x 7,5 cm. + Julius Nitsche (1882-1962). Deutsche Werkbund Ausstellung Cöln 1914. Set van 8 verschillende boekenleggers, elk 15 x 5,5 cm. -
€ 75 - € 125
kavel: 1737
Twee titels: (1) Die Futuristen.
-Umberto Boccioni. Carlo D. Carra. Luigi Russolo. Gino Severini. Gesellschaft zur Förderung moderner Kunst m.b.h. Künstlerische Leitung: Zeitschrift Der Sturm. Herausgeber: Herwarth Walden. Berlijn, Verlag Der Sturm, z.d. (1912), 28,(1),(3 blanco) p., met 7 illustraties, oorspronkelijk geniet omslag (gebruikssporen, zeer goed exemplaar).-

verkocht € 180.00
kavel: 1738
[Laurens Alma Tadema. Veilingcatalogus] 34, Grove End Road, N.W.
-The world-famous home, designed and built by Sir Lawrence Alma-Tadema (...) justly described by "The Pall Mall Gazette" as A Palace of the Beautiful. Freehold. Gedrukt te Londen door Ward & Foxlow voor Hampton & Sons (veilinghouders), 1912, 28 p., met 22 ingeplakte fotografische illustraties (incl. illustratie op vooromslag), oorspronkelijk koordgebonden omslag, groot 8vo (hier en daar wat gebruind/ roestvlekkig en enkele kleine defectjes).-

verkocht € 220.00
kavel: 1739
Harry van Kruiningen (1906-1996)
-Halewijn. Acht kleurenlithos's van H. van Kruiningen bij het lied van heer Halewijn. Schiedam, Verwey, 1956. Folio. Oplage 250 genumm. en gesign. ex. Dit is nr. 102. Gesigneerd. Losbladig in papieren omslag + IDEM. Gilgamisch. Flood of Herb and of Life. Eight coloured lithographs to the Eleventh Canto of the Epic of Gilgamish. Amsterdam, Le Canard, 1955. Losbladig in papieren omslag. Oplage 100 genumm. en gesign. ex. Dit is nr. 92. Beide met klein vlekje op voorplat, verder goed.-

verkocht € 125.00
kavel: 1740
-De opstand van het Grauw. Kruiningen, H. van. Schiedam, G.A. Verweij, 1957. Titelpagina, kopie van brief gevonden in de lakenhal van Valenciennes. De vertaling hiervan, colofon en 8 tipped-in etsen, alle gesigneerd door van Kruiningen. Nr. 22/50.-

verkocht € 120.00
kavel: 1741
-Metamorphosen. Le canard, Amsterdam, 1953. Folio met 8 kleurenlitho's door van Kruiningen, op Simili Japon van de handpers getrokken en gesigneerd. Tekst gezet uit de Lutetia en gedrukt door G.A. Verweij te Schiedam. Nr. 92 + Achnaton. Acht kleurenlitho's van H. van Kruiningen bij het Zonnelied van Achnaton. Le Canard, Amsterdam, 1954. Nr. 59, een van de 50 ex. gedrukt op Simili Japon. Rug aan uiterste einden besch., verder goed. -

verkocht € 100.00
kavel: 1742
[Marlene Dumas e.a.] Uitwisselings-uitgave Museum Fodor
-1984. Uitgave t.g.v. de uitwisselingstentoonstelling "Reykvavik-Amsterdam, ter weerszijden van de Meridiaan". Oplage 250 stuks, waarvan de eerste 100 genummerd en gesigneerd. Dit is nr. 5. Kunstenaars zijn Erik Andriesse, Marlene Dumas, Frank van den Broeck, Peer Veneman, Henk Visch, Jean Paul Franssens, Rene Daniels, Ansuya Blom en Martin van Vreden.-

verkocht € 100.00
kavel: 1743
[Kunstenaarsboek] The Archives
-Art information Centre Peter van Beveren. Provinciaal Museum Hasselt, 1981. In kunstleer gebonden kunstenaarsboek met collages, rubber stempel, doorzichtige pagina's, uitvouwbare metalen tafel met bijbehoren (Gubbels) etc. Enkele gesigneerd. Tekst in Nederlands en Engels. No. 13. -

verkocht € 300.00