151-228 Literatuur

kavel: 162
[Stichting De Roos] Vijf publicaties: (1) Twee verhalen van Jan Arends.
-Keefman/ Vrijgezel op kamers. Utrecht, De Roos, 1982, gedrukt in 175 genummerde exemplaren (exemplaar "ex hors série"), 75,(2) p., met illustraties van J. Janssen, oorspronkelijk linnen, 4to; (2) Anna Achmatova. Avond. Vertaling Hans Boland. Utrecht, De Roos, 2017, 128 p., gedrukt in 175 genummerde exemplaren, met illustraties, oorspronkelijk karton; (3) Johann Wolfgang Goethe. Het dagboek. Utrecht, De Roos, 1998, 59,(1) p., gedrukt in 175 genummerde exemplaren, met illustraties van Dik Klut, oorspronkelijk linnen. En met nog 2 andere uitgegeven door De Roos. (totaal 5)-

verkocht € 70.00
kavel: 163
[Bibliofiele edities] Zes titels: (1) Leberecht/Liebentrau. Voces Intimae.
-Verzamelde gedichten van Peter M. Heringa. Verzorgd en waar nodig van annotaties voorzien door Ernst Braches. Geesbrug, Sub Signo Libelli, 2001, één van 40 genummerde exemplaren op handgeschept papier (dit is nummer 26), 205,(2) p., met ingeplakt fotografisch portret, gebonden door Erik Schots in halfperkament met stofomslag.-
€ 70 - € 140
kavel: 164
[Bibliofiele edities] 23 titels: (1) Overgangen. Gedichten bij figuren
-uit Ovidius' Metamorphosen. Baarn, Atalanta Pers, 2004, gedrukt in 225 genummerde exemplaren (175), 52,(2) p., met illustraties, oorspronkelijk omslag, groot 4to. -

verkocht € 80.00
kavel: 165
[Tijdschriften] Hollands Diep & Paul Thek/ Edwin Klein
-41 nummers van het tweewekelijkse tijdschrift over literatuur, cultuur en politiek: 1975, nrs. 1-4; 1976, nrs. 1-27 (nr. 20 ontbreekt); 1977, nrs. 1-12/13 (dubbel- en laatste nummer). De nummers aan linkerzijde met twee perforatiegaatjes ter bundeling, de eerste 17 nummers op groot formaat (hier en daar met gebruikssporen), verder goed.-
€ 70 - € 120
kavel: 166
[Nederlandse literatuur] Lot met 12 eerste drukken
-Jan Wolkers. Serpetina's petticoat. Heijnis, (1961). 87 pp. Met oorspronkelijk stofomslag + De Bokkenrijder of het skelet. Door Frederik van Eeden. Amsterdam, W. Versluys, 1918. 136 pp. Rug beschadigd en boek los in omslag, verder goed exemplaar van dit zeldzame werk + W.F. Hermans. Conserve. Amsterdam, W.L. Salm & Co., 1947. 240 pp. (zonder stofomslag) + Louis P. Boon. Mijn kleine oorlog. Brussel, Manteau, (1947). 115 pp. (achteromslag los) + 8 andere literaire eerste drukken.-

verkocht € 220.00
kavel: 167
Louis Couperus
-Metamorfoze. 1e dr., Veen, 1897. 430 pp. In batik gebonden, aan rug licht verschoten van kleur. Eerste schutblad tot ± een derde van de pagina aan elkaar geplakt, voorts goed. -

verkocht € 60.00
kavel: 168
[Dickens] Model voor de uitgaven van Charles Dickens uit de London Edition van Caxton
-Uitgeversmodel voor The Novels of Charles Dickens: The London Edition. London, Caxton Publishing Company. Ongepagineerd. Linnen, 8vo. Boek bevat voorbeelden van de lay-out, inhoud, structuur enz. van de nog uit te geven delen uit de reeks. Met aan de binnenzijde van beide platten uitslaande voorbeelden van de ruggen: aan voorplat linnen, aan achterplat leer. Tevens rijk geïllustreerd in kleur en z/w. Aan het eind een deels ingevulde lijst van intekenaren.-

verkocht € 180.00
kavel: 169
Maurice Gilliams
-Elias of het Gevecht met de Nachtegalen. Nederlandse Boekhandel, Antwerpen, 1936. 1e dr. 272 pp. Geb. met stofomslag. Mooi exemplaar. -
€ 70 - € 120
kavel: 170
F.C. Terborgh
-Le Petit Chateau. Peking, de Paters Lazaristen, 1940. Nr. 12 van 100 genummerde exemplaren. Fraai exemplaar. -
€ 100 - € 200
kavel: 171
Walt Whitman
-Leaves of Grass. Electrotyped by Smith & McDougal, New York, 1872. vi, 384; 120 (=Passage to India); 14 pp. (=After all not to create only). 4to, in blauw linnen. -

verkocht € 190.00