151-228 Literatuur

kavel: 172
Frederik van Eeden
-Kunstmatige Voeding bij Tuberculose. Academisch Proefschrift, ter verkrijging van den Graad van Doctor in de Geneeskunde aan de universiteit van Amsterdam. Amsterdam, W. Versluys, 1886. 86 pp. en 2 tabellen. Buitenzijde wat smoezelig, verder goed exemplaar.-

verkocht € 70.00
kavel: 173
[Boekband: Emil Orlik] Gustave Flaubert
-Tagebüch über Aegypten. Gustav Kiepenheuer Verlag, Postdam-Berlin, 1918. Einzige autorisierte deutsche Ausgabe von E.W. Fischer besorgt. Mit 16 Abbildungen nach Aufnahmen von Maxime Du Camp, dem Reisebegleiter Flauberts. Einbandentwurf von Emil Orlik. 282 pp.-

verkocht € 180.00
kavel: 174
Barbarber
-Lot met 27 nummers van dit tijdschrift van o.a. Bernlef en K. Schippers tussen nr. 36 en 79, 1964-1969 - toegevoegd Barbarber een keuze uit dertig nummers, Amsterdam, Querido, 1964.-

verkocht € 100.00
kavel: 175
Black all day - American Negro poetry
-Guillaume le Roy. Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs, 1960. 20 pp. Oblong, geniet. Oplage 40 ex. Gesigneerd.-

verkocht € 90.00
kavel: 176
De Roos uitgaven
-Lucifer, J. van Vondel, de Roos, Utrecht, 1954. 134 pp. 4to, in linnen gebonden. Nr. 125/175 + Sebbedee. Joris Vriamont, de Roos, Utrecht, 1976. Nr. 98/175 + Magazijn memoria, Jan van der Pol/ Atte Jongstra, 2004. Nr. 15/175 + De zeven zonden van Jeroen Bosch. Gerrit Komrij, 2009. 3 delen in uitklapbare hoes met dvd. Nr. 15/175 - en Gaspard de la Nuit, fantaisies à la manière de Rembrandt et de Callot par Aloysius Bertrand, illustrée de lithographies dessinées et imprimées par Metten T. Koornstra, de Roos, Utrecht, 1956. Gesigneerd door Koornstra, nr. 137/175 - met De Harp I & II (=compleet) onder redactie van Jan Engelman, M. Nijhoff en A. Roland Holst. De Roos, Utrecht, 1946/48. Beide hors serie, gedrukt voor mevrouw J. van Wees. Met originele grafiek door Dirk van Gelder en Cuno van der Steene.-

verkocht € 70.00
kavel: 177
[Small Press] Lot van 6: Herzberg, Judith. De val van Icarus
-Sub Signo Libelli, 1983. 1e dr. 19 p. Linnen. 85 genummerde exemplaren. Nr. xxi op Barcham Green laid papier verlucht met kleurenlitho van Chris Buursen + Jan Eijkelboom. Het purper gevecht van de liefde. Zeven vroege gedichten van Laurie Lee, Pij Pers, 1991. Een van 60 gedrukte exemplaren, gesigneerd door de auteur + Marguerite Yourcenar. Een Cantilene van Pentaour en andere gedichten. Vertaald door J.C. Ebbinge Wubben. Arethusa Pers Herber Blokland, 1988. Nr. 109/125 + Frédéric Bastet. Aan Kroiso. Klein dodenboek voor gestorven vrienden. Sub Signo Libelli, 1980. Een van 80 ex. - en 2 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 178
[Small Press] Lot van 13: Gerrit Komrij. Dat heilig ontzag voor minder
-Exponent, 1990. Nummer 74 van 150 Arabisch genummerde ex. Licht verkleurd aan onderzijde + Schuldige hond door Jan Siebelink met vier linosneden van Klaas Gubbels. Uitgeverij Plaatsmaken, Arnhem, 1998. Een van 500 ex. + Bert Schierbeek - De tuin van de Khan. Met een linosnede door Marcel Prins. Foto Cor Stutvoet. Uitgeverij De Dorst, 1991. Een van 100 genummerde en gesigneerde exemplaren - en 10 andere marginale uitgaven. -
€ 70 - € 120
kavel: 180
Le Livre des Mille Nuits et Une Nuit
-Eug. Faxquelle, ed. vert. Dr. J.C. Mardurs. Met chromotypes van Mulot, Krieger, et cie, tekstkaders Motteroz en Marttinet; platen in kleur van D. De Malherbe. 8 vols., ca. 1910. In rood leren band met gemarmerde platten. Vol. I 396 pag. en 27 full-colour ills. Met op elke tekstpagina een ander kader in verschillende kleur. Overige vols. idem.-

verkocht € 125.00
kavel: 181
[Spaans. Perkamenten banden] Miguel de Cervantes
-El ingenioso Hidalgo Don Quijote de la Mancha de Miguel de Cervantes Saavedra [patronato del IV centenario de Cervantes]. Nueva edition critica (...) dispuesta por Francisco Rodriguez Marin. Tomo I - X. Editiones Atlas, Madrid, 1947-49. Groot 8vo, compleet in 10 delen, uniform gebonden, perkament, titel op rug in rood en grijs met goudopdruk, titelblad in rood en zwart, begin- en sluitvignetten door Gustave Doré. Nummer 331 van 350 ex., achterin per deel op dag gedateerd van 22 juli 1947 tot 22 juli 1949. Meer dan 3000 pp. tekst. Mooie uniform in perkament gebonden set, iets openstaand.-

verkocht € 130.00
kavel: 182
Alexandre Dumas
-Les trois Mousquetaires. Compositions de Maurice Leloir, gravures sur bois de J. Huyot. Tome premier et second. Paris, Calmann Lévy, 1894. xx, 478; 469 pp. 4to, in leer gebonden. Goede set. -

verkocht € 60.00