151-228 Literatuur

kavel: 183
[Editie met omtrekgravures van Van Woensel] Miguel de Cervantes
-De Ridder Don Quichot van Mancha. Miguel de Cervantes de Saavedra. Versneeden naar den hedendaagschen smaak, en verrijkt met afbeeldingen eener nieuwe uitvindinge. 2 delen. Den Haage, J.C. Leeuwentyn, 1802. Gekartonneerd, rug met blauw papier, 8vo, portret van de schrijver en 12 omtrekgravures. Slordige bandjes; complete set.-

verkocht € 60.00
kavel: 184
Miguel de Cervantes - Don Quichotte de la Manche
-L'ingénieux hidalgo Don Quichotte de la Manche. 4 dln. compleet. Éditions d'Art Les Heures Claires, Paris, 1957-1960. Genummerd, 1652/2900, met 92 illustraties van Henri Lemarie. -

verkocht € 175.00
kavel: 185
[Voorloper Art Nouveau boekillustratie] De vier Heemskinderen
-Histoire des quatre fils Aymon. très Nobles et très Vaillans Chevaliers [Frankische ridderroman]. Illustrée de compositions en couleurs par Eugène Grasset. Gravure et impression par Charles Gillot. Introduction et notes par Charles Marcilly. Paris, H. Launette, 1883. Uitgave in 3 delen in kunstleren omslagen met bindlinten en titel op voorplat in goudopdruk in gemarmerde gekartonneerde cassette. Losse bladen in katernen van 4 bladen, alle geïllustreerd in kleur, (8),224,(16) pp., met talloze chromolitho's over de volle pagina.-
€ 300 - € 600
kavel: 186
P.C. Hooft Alle de Werken 1611-1738
-Onder redactie van W. Hellinga en P. Tuynman. University Press Amsterdam, Amsterdam, 1972. 9 dln. in linnen gebonden. 6 dln. in klein folio en 3 dln. in 4to.-
€ 70 - € 120
kavel: 187
The Complete Works of George Orwell
-Ed. Peter Davison, London, Secker & Warburg, 1986–98. Complete set van 20 delen zonder stofomslag. Goede set.-

verkocht € 150.00
kavel: 188
Charles Baudelaire - le Spleen de Paris
-Petits Poèmes en Prose. Edition illustrée de trente eaux-fortes du peintre graveur Lobel-Riche. Ornements typographiques dessinés et gravés sur bois par Louis Jou. Le livre du Bibliophile, G & R. Briffaut, Paris, 1921. (14), 164, (8) pp. Folio, in halfleer. Nr. 203 van 352 exemplaren.-

verkocht € 290.00
kavel: 189
Boris Godounov
-A. Pouchkine. L'Édition d'Art H. Piazza, Paris, 1927. Illustraties Boris Zworykine. Nr. 706 van 775 exemplaren op Vélin de Papeteries de Rives. -

verkocht € 125.00
kavel: 190
[Auteursexemplaar] Colette - Le blé en Herbe
-Auteursexemplaar van de luxe in leer gebonden editie uit 1947, geïllustreerd met gravures van Marianne Clouzot, 1947. Met handgeschreven opdracht '...mais je te délègue tous mes droits, ma Simone, sur l'herbe sur le blé, sur le volume, et je t'embrasse tendrement, Colette'.-

verkocht € 240.00
kavel: 191
[Frankrijk. Italië] Achttien literaire werken uitgegeven bij Jean de Bonnot
-Les oeuvres de maître François Rabelais deel 1-4. Parijs, Jean de Bonnot, 1973 + La divine comédie de Dante Alighieri deel 1-3. 1971-1972 + Aspra e gli Aspresi, nella leggenda e nella storia. Giorgio Perrini. 1995 + Les essais de Michel Eyquem Seigneur de Montaigne 1-4. 1972 + 6 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 192
[Latijns-Amerika] Mario Vargas Llosa
-Contra viento y marea. 3 delen. Tweede editie. Barcelona, Seix Barral, 1990. Uniform blauw geribd, verguld leer, 8vo + Pantaleón y las visitadoras + La tía Julia y el escribidor + Conversación en La Catedral, alle 3 eveneens bij Seix Barral, in uniform geribd, verguld kunstleer, 8vo + 8 andere bij Seix Barral + 4 andere bij andere uitgevers + Eça de Queiroz. A illustre Casa de Ramires. Porto, Chardron, 1927.-

verkocht € 60.00